Успішно!

біхелсі

Про що говорять продавці чаю

Здавалося б, нічого особливого немає у процедурі купівлі чаю, який стоїть на поличках та у шафках кожної оселі. Однак зима – пора року, коли говорити про цей напій – дуже актуально. Про те, як купують чай у Луцьку «Таблоїду Волині» розповів підприємець, який вже майже 15 років продає цей товар.

***
Кумедні історії стаються, коли покупці толком не знають, що хочуть купити або плутають назви. Якось одна жіночка солідного віку вперто вимагала в мене «Жіночі принади». Я довго думав, перш ніж здогадатися, що вона має на увазі «Плід пристрасті» торгової марки «Хейліс».

***
Зараз чай із вмістом бергамоту – популярний. Проте продавцям довелося пережити непрості стосунки із цим товаром на початку 2000-х. «Бегемотом» його називали на порядок частіше.

Схожа ситуація із саусепом. Коли люди запам’ятовують зображення цього фрукту на пачці чаю, потім просять «отого чаю із колючкою/каштаном/кактусом». Порада від мене: українською є інша назва саусепу – «вершкове яблуко».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ АПТЕКАРІ

***
Мене часто просять чай Ахмет, Жеста, Черстефілд, Тест та найвитонченіше покупці знущаються із назви торгової марки «Alokozay». Чого тільки не почуєш: Алокозі, Азезель, Альказельц...

***
Ще покупців об’єднує віра в рекламу. Можна витрачати сили і пробувати індивідуально підібрати саме те, що найбільше буде до смаку, а покупець зрештою купить те, що добре розрекламоване. Не всіх можна переконати, що їхній вибір не зовсім вдалий. А ще покупці зважають на вибір інших клієнтів, які купують чай у той же момент.

***
Чоловіки, купуючи чай, полюбляють по телефону перепитувати у своїх дружин, що саме придбати. Буває, що чоловік купує один і той самий чай роками – я вже запам’ятав який, а він все одно щоразу телефонує дружині.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ СОМЕЛЬЄ

***
Окрім назв, покупці плутають зовнішній вигляд пачок чаю. Буває, просять пачку жовтого кольору, а перебравши всі жовті, тоді оранжеві, затим червоні упаковки, знаходимо саме ТУ і вона – синя. Щоправда, з маленькою жовтою цяткою в кутку.
А ще чай люблять вибирати за критеріями: «там така жіночка є», «листочок і яблучко», «отака пташечка збоку».

***
Бувають покупці-фантазери. Вони з криком готові вимагати саме такий чай конкретної торгової марки із певними вигаданими домішками. За принципом: тільки з перламутровими ґудзиками. Їм не доведеш, що такого чаю не існує взагалі, принаймні, дистриб’ютори ніколи про такий і не чули.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ОФІЦІАНТИ ПІЦЕРІЙ

***
А трапляються взагалі «інопланетяни». Колись до мене приходив дідусь, який стверджував, що бачив у мене електробритву і хоче її купити. Мої спроби переконати його у тому, що я не продаю і ніколи не продавав електробритви, так і не увінчалися успіхом. Дідусь приходив декілька разів підряд.
 
Записано зі слів Леоніда ТКАЧЕНКА