Посол Індії зустрівся зі студентами найбільшого волинського вишу

25 Травня 2017
24 травня в рамках робочого візиту до Луцька Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті завітав до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Офіційний візит розпочався зустріччю почесного гостя з ректором Ігорем Коцаном, та проректорами вишу. Також на цю зустріч до університету завітали перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад та президент Волинської торгово-промислової палати Олександр Смолич.Мета візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індії в Україні Маноджа Кумар Бхарті – налагодження співпраці з університетами України. Як зазначив Посол, в Індії щороку приріст населення сягає близько 22 млн, вищі навчальні заклади не в змозі задовольнити попит на вищу освіту.

В Україні навчається досить багато студентів із Республіки Індії, але практично лише на медичних спеціальностях. Тому пріоритетним напрямом співпраці між двома країна є розширення співробітництва у сфері освіти та науки.

Ігор Ярославович розповів про досвід університету в цій сфері, зокрема про культурні центри Великої Британії, Канади, Королівства Норвегії, арабської культури й інші. Відтак запропонував відкрити подібний пану Послу в Луцьку, а в університетах-партнерах його країни відкрити українські культурні центри, аргументувавши це тим, що студентам буде легше адаптуватися до нової країни. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті підтримав цю ініціативу.Домовлено, що найближчим часом буде направлено відповідні листи до Посольства Республіки Індії та призначено відповідальних осіб за такий формат співпраці.

Опісля Посол Республіки Індії зустрівся зі студентською молоддю та викладачами. Присутні отримали унікальну нагоду глибше пізнати країну з п’ятитисячолітньою історією, яка посідає сьоме місце у світі за своєю величиною, складається з 29 штатів і 5 союзних територій, а її берегова лінія простягається аж на 7 516 км. Як свідчить перепис 2011 р., в Індії проживає 1 220 000 000 осіб. Щорічний приріст населення становить приблизно 22 000 000 у рік (це одна Австралія). Індія наймолодша нація в світі, адже 65 % – це особи до 35 років.Як зазначив почесний гість, на сьогодні Індія посідає четверту сходинку в світі за економічними показниками, її регулярна армія – третя у світі за чисельністю та бойовою готовністю, а за резервом науковців та інженерів – друга у світі.

Країна має низку унікальних маловідомих фактів, що демонструють важливість і перспективність на світовій арені: напрацювання в ІТ-сфері, сфері біотехнологій, хірургічному лікуванні серця, фармацевтиці та розважальній індустрії.«У нас видають 5600 щоденних газет і 15 000 тижневиків, 625 мільйонів осіб володіють англійською мовою… Словом, Індія сьогодні така, якою Європа хоче бути завтра», – зауважив Посол.

Дипломат розповів про культурну спадщину та сучасні досягнення своєї країни, дав характеристику політичного, торговельно-економічного, культурного співробітництва між Індією та Україною, вів мову про можливості та співпрацю в освітній галузі.

Цього дня разом із Маноджем Кумаром Бхарті присутні поринули в минуле та зазирнули в майбутнє Індії.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter