У мережі з'явився відеоролик, в якому показали традиційне обрядове жіноче вбрання свахи Волинського Полісся початку ХХ ст.
Відеоролики проекту СПАДОК (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.
Як повідомляють автори проекту, образ волинянки допомагала створювати фольклористка, дослідниця традицій українського Полісся Олена Видрич, яка займається відродженням давніх традицій гуртового співу. Керівник дитячого фольклорного гурту «ЯсноКрасно».
Як застібку для коміра сорочки, окрім кольорової стрічки на Поліссі використовували «шпоньку» («спінку») - металеву прикрасу у вигляді двох кружечків, з’єднаних штифтиком. Менший, не оздоблений кружечок, просовували в петлі на комірі, більший, зазвичай декорований кольоровим скельцем, залишався ззовні.
Унікальна техніка декорування одягу аплікацією збереглася лише в декількох селах Волинської області. Таким чином оздоблювали сорочки, фартухи, притулки та плати. На біле полотно нашивалися смужки червоного, чорного та голубого кольору, що імітували розташування тканих узорів.
У Римі на віллі Tre Madonne відбулася презентація нового мистецького проєкту «Птахи співають і у час війни: Vyshyvanka Couture Третього тисячоліття від Оксани Караванської»