Успішно!

біхелсі

Новий закон про енергоефективність житла та його вплив на ринок

Створення Фонду енергоефективності призначеного для забезпечення модернізації житла дозволить повернути до половини вкладених власниками коштів. Яку ще вигоду отримають мешканці?

Президент України 20 липня 2017 року підписав закон 5598 про створення Фонду енергоефективності. Однією з основних цілей є сприяння заходам по застосуванню технологій енергозбереження в будівельну галузь, особливо на ринку вторинного житла. Введення в дію цього закону сприятиме створенню фонду, який буде фінансувати модернізацію старого житла і дозволить державі зекономити значні валютні ресурси та отримати нарешті енергетичну незалежність.

Ще одним очевидним плюсом прийняття закону є значне підвищення конкуренції на ринку нерухомості. Наприклад, квартири Львова  від забудовника довгий час користувалися більшим попитом, порівняно з житлом, що пропонувалося на вторинному ринку. Квартири у старих будинках частіше за все не відповідали сучасним вимогам до рівня комфорту та споживанню енергетичних ресурсів, які використовуються для підтримання цих умов. Тому будь-яке сприяння модернізації житла підвищує їх конкурентоздатність.

Закон 5598 надає можливість отримати компенсацію при виконанні робіт з утеплення житлових будинків. При цьому її розмір залежить від класу енергоефективності, якого вдається досягти в процесі модернізації. Так, при досягненні класу «А» об'єднання співвласників багатоквартирних будинків або інший власник зможе отримати фінансові кошти в розмірі п'ятдесяти відсотків від витрачених ресурсів.

Поліпшення експлуатаційних характеристик старих будинків дозволить власникам квартир більш успішно конкурувати з новобудовами і змусить будівельні компанії підлаштовуватися під змінену кон'юнктуру на ринку нерухомості. З іншого боку, власники житла в модернізованих будівлях при необхідності зможуть його продати за вигіднішою ціною.

Фонд енергоефективності забезпечить практично кожному в країні можливість зменшити витрати на проживання. Відомо, що жителі старих панельних будинків змушені витрачати на опалення в декілька разів більше, ніж новосели, які переїхали в щойно збудований за сучасними стандартами будинок. При цьому не у всіх є кошти на модернізацію свого житла і така допомога держави забезпечить більш справедливі умови.