Найвпливовіші люди Луцька: топ-50

03 Січня 2016
Редакція інтернет-видання «Район.Луцьк» підготувала «Топ впливових». Автори пишуть, що рейтинг вийшов дещо особливим.

«Ми намагалися визначити тих, хто живе і діє саме у міській «системі координат», уникнувши обласного чи й всеукраїнського масштабу. То – перша в історії місцевих медіа спроба суто міського рейтингу впливових. Себто не просто впливових лучан, а лучан, які мають вплив на життя у Луцьку», – йдеться на сайті.

Оцінюючи впливовість кожного потенційного фігуранта? автори враховували такі критерії, як кількість людей, на яких має вплив кожна персона; фінанси, які або є власністю персони, або нею контролюються; до скількох і яких саме середовищ належить персона, вплив якої оцінюється. Також враховували те, наскільки людна протягом 2015 року використовувала свій вплив, а також рівень її моральної авторитетності.

Кожен з цих факторів оцінювався відповідною кількістю балів, пісня чого середній бал по усіх факторах і визначав місце у ТОП-50.

1. Микола Романюк, 57 років, Луцький міський голова

Перше місце у рейтингу впливових лучан чинному Луцькому міському голові забезпечила перемога на місцевих виборах. Попри скандал із відімкненням гарячої води у місті та агресивну передвиборчу кампанію прямих конкурентів Микола Романюк зміг здобуту підтримку більшості лучан у другому турі виборів.

Про його впливовість також свідчить й той факт, що на останніх виборах саме він очолив президентську політичну силу БПП «Солідарність». Також варто не забувати, що колишній банкір Микола Романюк підтримує дружні стосунки з відомими бізнесменами міста та навіть країни, які готові сприяти вирішенню його проблем.

Посада Луцького міського голови робить Миколу Романюка ключовою людиною, коли мова йде про прийняття управлінських рішень, що в цілому вплинуть на життя міста.

Можна стверджувати, що рік для Миколи Романюка завершився успішно і попри прогнози багатьох, він зумів знайти спільну мову з політичними опонентами, яких тепер більшість у міськраді.

2. Олександр Товстенюк, 38 років, голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк»

Після поразки на останніх місцевих виборах «намісник Ігоря Палиці у Луцьку» припинив активну публічну діяльність. Проте це аж ніяк не свідчить про те, що він втратив вплив на представнкиів політичної партії «УКРОП». Також варто не забувати, що саме ця політична сила здобула більшість у Луцькій міській раді та тісно пов’язана з діяльністю Фонду, який він очолює.

Певний авторитет та позитивний імідж серед населення міста йому забезпечують «Офіси розвитку кварталів», які активно співпрацюють із співвласниками багатоквартирних будинків та здатні впливати на формування громадської думки мало не у кожному дворі.

Серед ще одних важелів впливу Олександра Товстенюка – підконтрольні волинські ЗМІ, зокрема рейтинговий сайт інформаційного агенства «Волинські новини».

3. Ігор Чорнуха, 37 років, генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536»​

Впливовість Ігорю Чорнусі забезпечує посада генерального директора ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» та давні зв’язки його батька Віктора Чорнухи, який кілька десятиліть впевнено забудовував місто Луцьк.

Рік, що минає, не був для Ігоря Чорнухи успішним у політичному плані, адже він не став депутатом Волинської обласної ради. Проте його бізнес й надалі процвітає. Наразі майже завершилося будівництво багатоквартирних будинків на Набережній, 8,10 та Кримського, 6. Цього року компанія розпочала втілювати у життя ще два проекти житлових комплексів у місті – на проспекті Перемоги та Арцеулова, 12.

Крім того, ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536»- традиційний фаворит для Луцької міської ради, коли мова йде про будівництво чи реконструкцію об’єктів за бюджетні кошти. Відтак цього року саме спеціалісти будівельної компанії займалися реконструкцією Палацу учнівської молоді та завершили облаштування вольєрів у Луцькому зоопарку.

4. Петро Пилипюк, 44 роки, керівник компанії «Модерн-Експо»

Петро Пилипюк очолює одне з найуспішніших підприємств міста Луцька «Модерн-Експо». Підприємство виготовляє торгові стелажі, холодильне обладнання, касові бокси, «рішення» для товарів в магазинах на АЗС, обладнання з нержавіючої сталі. Вироби компанії експортують до 54-х країн світу. Серед клієнтів такі відомі бренди, як «Пепсі» «Макдональдс» та «Кока-кола».

Крім того, «Модерн-Експо» має представництва у Парижі, Дубаї, Любліні, Берліні, заводи в Україні та Білорусі.

Неймовірний успіх підприємства та його лідерські позиції на ринку забезпечують генеральному директорові компанії широкі можливості для впливу як на місцеву владу, так і на бізнес-середовище міста. До того ж саме Петро Пилипюк очолює Регіональну раду підприємців у Волинській області. А такж є співзасновником благодійного фонду «Волинь 2014» – одного з небагатьох місцевих фондів, який справді займається чистою благодійністю без політичного піару.

5. Ігор Лапін, 46 років, народний депутат України

Народний депутат України Ігор Лапін, який балотувався до Верховної Ради від Луцька, у 2015 році проявив себе менше, ніж у попередньому. Однак це аж ніяк не зменшило його впливовості серед соратників із місцевої «Самооборони» та політикуму. Про це свідчать хоч б часті візити нардепа до Луцька на ключові події для міста. Наприклад, Ігор Лапін завітав до Луцької міської ради у виборчу ніч під час підрахунку голосів на місцевих виборах, не оминав нагоди бути присутнім під час призначення нових чиновників на керівні посади, активно підтримував бійців 51-ї бригади, над якими відбувався черговий суд.

Ігор Лапін у минулому - боєць батальйону «Айдар». Власне на цьому від збудував свою передвиборчу кампанію у 2014-му, зумівши перемогти кандидата від групи «Приват» - Ірину Констанкевич. Свій вплив він підсилив підтримкою одного з місцевих новостворених інтернет-видань.

Депутатські повноваження нардепа також додають ваги персоні Ігоря Лапіна. Він входить до «Народного фронту», обіймає посаду першого заступника голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, а також є членом Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя. У депутатському доробку Лапіна 25 законопроектів, більшість з яких стосувалася обороноздатності України та запобіганню російській агресії.

6. Володимир Горгут, 60 років, перший заступник голови правління Волинської облспоживспілки

Володимир Горгут вже 20 років працює на різних посадах споживчої кооперації Волинської області. З 2011 року він займає посаду першого заступника голови правління Волинської облспоживспілки, серед активів якої Варшавський, Центральний та Худобо-фуражний ринки, де облаштовано майже 4 тисячі торгових місць.

Постійні скандали навколо цих ринків, кримінальні справи, судові тяганини щодо землі та власності – все це роками супроводжує діяльність спілки та її керівників, але аж ніяк не стає їм на заваді й надалі розпоряджатися долею головних торгових площ міста.

Найбільше пристрастей у цьому році розгорнулося навколо оренди земельної ділянки для обслуговування Центрального ринку. У лютому 2015 року депутати Луцькради продовжили договір оренди на 2 роки. Проте у травні стало відомо, що Волинська облспоживспілка через суд продовжила оренду ділянки терміном на 5 років. Нарізі судова тяганина триває.

Аби краще уявити можливості та вплив Володимира Горгута також варто зважати на те, що Волинська облспоживспілка об’єднує 11 райспоживспілок, 4 районних споживчих товариства, 67 споживчих товариств. На сьогодні в системі споживчої кооперації області працює понад 2,5 тисячі осіб. Офіційні річні обсяги товарообігу перевищують 200 мільйонів гривень.

7. Володимир Цибульський, керівник «СКФ Україна»

Володимир Цибульський – ще один успішний представник місцевого бізнес-середовища та вже понад 10 років незмінний керівник «Луцького підшипникового заводу», який нині входить до корпорації «СКФ». Спеціалізується компанія на виробництві роликових конічних та голчатих підшипників, компонентів підшипників та має широкі ринки збуту в країнах СНД, Європи, Америки, Азії. На луцькому заводі працює близько півтори тисячі людей. Річні обороти компанії вимірюються сотнями мільйонів гривень.

Володимир Цибульський безперечно має авторитет та вагу серед свої колег та місцевих чиновників. Він частий представник громадських дорадчих органів при офіційних установах, у близьких стосунках з міським головою Миколою Романюком..

Крім того, бізнесмен очолює Волинське обласне об’єднання Федерації роботодавців України, яке представляє інтереси 29 організацій роботодавців, до яких входять 523 підприємства Волинської області. На підприємствах, які входять до членських організацій Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців працює близько 41 тисячі працівників.

8. Андрій Разумовський, 31 рік, директор будівельної компанії «Інвестор»

…Напередодні Дня Незалежності луцький міський голова Микола Романюк демонстрував журналістам видання «Район. Луцьк» проект благоустрою майданчика біля знаменитого Дому скульптора Голованя. Бруківка, акуратна стела, облагороджений берег річки – виглядало все сучасно і цивілізовано. «І що – зробите ще в цьому році?..» – поцікавилися репортери. «Ну, якщо Разумовський не відмовиться зробити – тоді так!» – запевнив міський голова.

Андрій Разумовський став відомий загалу, коли у 2010 році обрався депутатом Луцької міської ради від партії «Сильна Україна». Після подальшого злиття цієї політичної сили з Партією регіонів Разумовський першим з міських регіоналів демонстративно покинув фракцію ПР. Пояснив, що робить це «на знак протесту проти політичної ситуації в країні».

Схоже, з політичною кар’єрою чоловік вирішив зав’язати, зосередившись натомість на кар’єрі бізнесовій. Сьогодні він очолює будівельну компанію «Інвестор», яка зводить котеджні містечка, а також є співзасновником компанії-виробника цементної плитки «БетонБрукСервіс». Сьогодні його структури реалізовують цілий ряд проектів у місті.

Про Разумовського уже давно не говорять як про сина свого батька – власника і очільника будівельної компанії «Луцький домобудівельний комбінат» Руслана Ваймана. І хоч батько, ясна річ, «дав путівку» синові саме у будівельний бізнес, все ж той зумів стати самостійним «суб’єктом впливовості», здобувши авторитет вправного бізнесмена і компетентного будівельника.

9. Михаїл (Зінкевич), митрополит Луцький та Волинський УПЦ Київського патріархату, 49 років

Вплив митрополита Луцького та Волинського УПЦ Київського патріархату Михаїла серед громади міста у році, що минає, помітно зріс. В першу чергу це пов’язано з революційними подіями в країні, під час яких Михаїл займав активну проукраїнську позицію. І якщо в області й досі переважають приходи УПЦ Московського патріархату, то луцькі віряни все частіше заходять на молитву саме до Свято-Троїцького собору, який є резиденцією митрополита.

Жодне офіційне свято у Луцьку не обходиться без напутнього слова Михаїла, він частий гість й на світських заходах.

Цей рік для митрополита закінчується скандалом навколо будівництва на території старого кладовища біля Свято-Троїцького собору, де 24 грудня розпочали споруджувати невідомий об’єкт. Це вже не перший такий випадок навколо собору. Однак Михаїл й надалі продовжує розбудовувати храмовий комплекс, незважаючи на законодавчі обмеження, що свідчить про його здатність домовлятися із міськими й обласними чиновниками та вміння залагоджувати незручні конфлікти.

10. Ігор Коцан, 55 років, ректор Східноєвропейського університету імені Лесі Українки

Керівник одного з найбільших вищих навчальних закладів міста та області, Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки, має неабиякий влив у місті, про що свідчить його десятилітнє перебування на посаді ректора університету та дружні зв’язки з багатьма впливовими лучанами.

Ігор Коцан має тісні стосунки з нинішнім головою Волинської обласної ради та олігархом Ігорем Палицею, який активно допомагає йому покращувати інфраструктуру університету. І хоч ректор публічно відмежовує себе від політики, мало не у кожній адміністративній будівлі вузу можна знайти інформаційні стенди про благодійний фонд «Новий Луцьк», який пов'язаний з політичною партією «УКРОП». До слова, у 2015 році перед місцевими виборами університет за підтримки фонду Палиці завершив реконструкцію стадіону «Ядро» на вулиці Ярощука.

Крім того, СНУ має багато зв’язків з міжнародними та українськими освітніми структурами. Ігор Коцан – голова регіонального представництва Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України у Волинській області, голова науково-координаційної ради Західного наукового центру НАН України і МОН України у Волинській області, президент Українського біофізичного товариства. А серед членів Наглядової ради університету Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Олександр Моцик, голова Волинської облради Ігор Палиця, головний редактор газети «День» Лариса Івшина, ректор Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова Віктор Андрущенко.

***

11. Віктор Корсак, 46 років, голова Ради директорів VolWest Group
12. Андрій Покровський, 40 років, бізнесмен, інвестор, власник розважального центру «Промінь», депутат Луцької міської ради
13. Ніфонт (Солодуха), Митрополит Луцький і Волинський УПЦ Московського патріархату, 67 років
14. Петро Савчук, 44 роки, ректор Луцького національного технічного університету, депутат Волинської обласної ради
15. Юрій Ольховий, 60 років, власник групи компаній «ЛАД»
16. Святослав Кравчук, 62 роки, депутат Волинської обласної ради, лідер Волинської організації політичної партії «Наш край»
17. В’ячеслав Алфьоров, 62 роки, власник холдингу «Волиньторгхліб»
18. Андрій Козюра, 36 років, генеральний директор ТзДВ «Юридична компанія «Ліга права», депутат Луцької місткої ради
19. Олег Мерченко, 42 роки, генеральний директор «ПаккоХолдингу»
20. Юлія Вусенко, 33 роки, секретар Луцької міської ради

***

21. Олександр Шпота, керівник Луцької місцевої прокуратури
22. Євгеній Ткачук, 45 років, директор ПП «Автоцентр Плюс», депутат Луцької міської ради
23. Олег Величко, 64 роки, голова правління-президент ВАТ «Корпорація «Аверс»
24. Тарас Яковлев, 34 роки, перший заступник Луцького міського голови
25. Михайло Квятковський, голова Луцького міськрайонного суду Волинської області
26. Ігор Муковоз, 44 роки, начальник Луцького відділу поліції
27. Олег Бровін, 51 рік, власник компанії «Гранд Персона»
28. Віталій Кварцяний, 61 рік, президент та головний тренер ФК «Волинь»
29. Світлана Савчук, начальник Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області
30. Павло Данильчук, 30 років, голова Волинської обласної організації політичної партії «Громадянський рух «Народний контроль», депутат Луцької міської ради

***

31. Іван Кубіцький, 56 років, директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради
32. Григорій Пустовіт, 55 років, депутат Луцької міської ради, голова обласної організації ВО «Батьківщина», директор ТзОВ «Євроорганік-Волинь»
33. Лариса Духневич, 60 років, керівник КЗ «Луцька міська клінічна лікарня»
34. Олег Гребенюк, 54 роки, начальник управління освіти Луцької міської ради
35. Валерій Бондарук, 44 роки, співзасновник і комерційний директор ТзОВ «Волиньфарм», депутат Луцької міської ради
36. Василь Токарський, 47 років, власник ПФ «Скорпіон-сервіс»
37. Олександр Кралюк, 44 роки, власник «Морячок-таксі»
38. Наталія Ариванюк, 37 років, волонтер, нотаріус
39. Ольга Куліш, 54 роки, керівник Волинської регіональної дирекції Національної телекомпанії України
40. Сергій Поха, 34 роки, керівник громадської організації «Автомайдан Волинь»

***

41. Микола Федік, 28 років, депутат Луцької міської ради
42. Богдан Климчук, 32 роки, директор туристичної агенції «Патріот», активіст «Самооборони Волині»
43. Володимир Лис, 65 років, письменник
44. Сашко Положинський, 43 роки, лідер гурту «Тартак»
45. Роман Романюк, 30 років, помічник директора ПрАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»
46. Мирослав Ватащук, 31 рік, журналіст ІА ZIK
47. Михайло Шелеп, 33 роки, керівник Виконавчого комітету Волинської обласної організації партії «Народний Контроль», виконавчий директор «Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу»
48. Юлія Сабатюк, 45 років, голова Асоціації ОСББ «Лучани»
49. Захар Ткачук, 26 років, голова СГО «Молодіжна платформа»
50. Майя Москвич, 26 років військовослужбовець Національної гвардії України

Більше про кожного з впливових лучан читайте на сайті «Район.Луцьк».
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter