Фестиваль українського духу
«Бандерштат-2017» закінчився. Три дні драйву, музики та емоцій уже позаду.
Цього року «Бандерштат» уперше за багато років змінив локацію - переїхав на інший бік річки Стир у селі Рованці. Також вперше за попередні роки на фестивалі звучали одночасно три великі сцени, натомість не було нічної.
Чи задоволений проведенням заходу, з якими труднощами зіткнулись організатори цього року,
"Таблоїду Волині" розповів арт-директор фестивалю і фронтмен гурту "Фіолет"
Сергій Мартинюк.
– Фестиваль був найважчий з усіх попередніх. Нова локація виявилася значно складнішою за все те, що ми робили протягом 10 років до цього. Логістика рухів, відстані між точками на карті змушували нас напрягатися дуже серйозно і не все, що хотіли втілити, вдалося реалізувати в плані території, в плані всіх локацій.
Зокрема, через те, що виявилися не готовими до такого масштабу, плюс були нюанси зі сценою – перегукування з Головною на Тихій, але загалом з рекції тисяч людей, з реакції тих людей, з якими я спілкувався, вони раді, що «Бандерштат» не втік до Києва чи ще кудись, а переїхав буквально за річку.
– На наступний рік плануєте використовувати цю ж локацію?
– Земля тут розпайована, якщо тут буквально хоча б одну хатинку побудувати – локація пролітає. Але сподіваюся, ми не втратимо її, тому що ця територія стратегічно і тактично є дуже важливою – вона не дає можливості втратити Луцьк. Тому що якщо фестиваль переїде хоча б за 10 км – Луцьк прямо із центру міста на фестиваль потрапити вже не зможе. Ми втратимо в плані цільової аудиторії, втратимо людей і гроші. Тому на наступний рік дуже хотілося б лишитися тут.
Будемо працювати з Боратинською сільською радою, з
Сергієм Яручиком, який взагалі неоціненну допомогу нам в процесі виявляв: і тракторами, і граблями, і не просто давав вказівки, а сам приїжджав і зі мною ходив, дивився, як газонокосилки працюють і радив, як краще зробити, щоб всі були задоволені.
Сподіваюсь, ці стосунки збережуться до наступного року. І сподіваюсь, огірків місцевих «мажорчиків» ніхто не покрав (
посміхається, - ред.).
– Якщо локація залишиться, які недоліки ви побачили і будете виправляти наступного року?
– Можна трішки оптимізованіше територію використовувати, бо деякі шматки пустували. В принципі ми і не хотіли їх захаращувати різними китайськими батутами, хотіли, щоб було багато вільного простору, але на наступний рік все-таки треба буде додумати локації.
Хоча це все впирається в кошти, фестиваль у нас безалкогольний, пивних спонсорів не може бути, потрібно рахувати гривню до гривні. Бо «Бандерштат», наголошу, живе за кошти тих, хто купує квитки. Є точкові підтримки людей, компаній, фірм, але глобального генерального спонсорства немає.
Розміщення сцен, звичайно, змінимо.
– Спілкувалися з відвідувачами і багато хто нарікав, що рух на понтонному мосту був одностороннім і потрібно чекати, щоб його перейти…
ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧИ СПОДОБАЛАСЯ ВІДВІДУВАЧАМ НОВА ЛОКАЦІЯ «БАНДЕРШТАТУ»
– Хочу попросити вибачення в тих, кому ми створили незручності. Планували зробити більший міст такого самого характеру, але у зв’язку з тим, що мали серйозні фінансові труднощі, були змушені в останні дні перед фестивалем урізати бюджет.
Міст брали в оренду в київської, якщо не помиляюсь, фірми. А можливості поставити повноцінного понтонного моста немає, тому що всі вони знаходяться зараз в зоні АТО, плюс встановлення великого моста – це сотні тисяч гривень, які для нас не є окупними. Цей, що встановили, коштує набагато менше.
[caption][img data=def]07_08_2017_88477310/20525397_280758262404192_6848842796376976641_n.jpg[/img] Джерело: https://www.facebook.com[/caption]
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].