Нардеп Івахів хоче заборонити чиновникам приватне спілкування з людьми

13 Лютого 2016
Волинський нардеп Степан Івахів опублікував величезний пост у Facebook про шведський досвід боротьби з корупцією та перспективи України. Нардеп нарікає, що нині ж проблему корупції в Україні «забовтали розмовами» та в очах громадськості приліпили їй клеймо «місія нездійсненна».

Прикладом найбільш вільних від корупції країн депутат називає Швецію. Однією з переваг в цій країні, на думку Степана Івахіва, є заборона особистих контактів чиновника та громадянина.

Нардеп пояснює схему: для того щоб корупційна дія відбулася, потрібен чиновник із повноваженнями, громадянин, якому потрібно отримати від чиновника певну послугу в межах його повноважень, та їхня особиста зустріч, щоб чиновник зміг висунути умови надання такої послуги.

«Наприклад, хочете ви оформити собі земельну ділянку. Для цього є певна процедура, яку прописано в законі. Ви йдете до чиновника, надаєте всі документи, а він вимагає додаткові довідки й навмисно затягує оформлення. Коли вам це набридає, ви запитуєте: «Скільки?», – пише Івахів.

У Швеції ж таку проблему порятував електронний уряд. «Усі питання, які потрібно громадянину Швеції від будь-якого органу влади, він вирішує через інтернет, не виходячи з дому. Він не бачить чиновника. Він формує запит та надсилає відповідній службі. Додавати довідки не потрібно, бо всі вони в електронному вигляді вже є».

Натомість чиновник, отримавши запит, не бачить даних про громадянина, бо ця інформація закодована. Чиновник має розглянути, задовольнити та відповісти. Якщо чиновник надішле відповідь невчасно – його звільнять з роботи. Якщо протизаконно відмовить у задоволенні запиту – проти нього порушать кримінальну справу.

Окрім цього, нардеп пропонує до механізму боротьби з корупцією включити обов’язкове декларування доходів, обмеження готівкових розрахунків та повну відкритість діяльності влади.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter