На Арт Території розповіли про оновлення міста на прикладі польського Жешува

25 Травня 2015
На вуличному університеті, в рамках фестивалю "Арт Територія", Барбара Оношко із адміністрації польського міста Жешув поділилася досвідом роботи по створенню міської інфрструктури, придатним для застосування в Луцьку.

За словами пані Барбари, місто не має права залишатися статичним: влада і громадяни повинні спільно дбати про те, щоб місто було зручним і водночас не переставало приємно дивувати тих, хто давно з ним пов'язаний.


Коли зародилася ідея створити новий центр для дозвілля в Жешуві, найперше звернулися до самих мешканців - провели обширне анкетування, уточнювали деталі. Як виявилось, людям набридли типові дитмайданчики і парки відпочинку. Натомість громада висловила запит на цікаві сторони науки, навчання неформальним шляхом.

До прикладу, з експериментами і елементами гри та спостереження. Серед галузей знань, що виокремили як особливо важливі, мешканці Жешува обрали природничо-математичні дисципліни, авангардну позицію посіла астрономія та інновації щодо пізнання космосу.


Окреме опитування щодо спортивно-ігрових частин провели серед дорослих і дітей. Результати показали, що діти, на відміну від дорослих, майже не надають значення кольорам і габаритам конструкції - насамперед їх цікавить функціональність. Тому проектуальники рекреаційної зони в Жешуві головний акцент надали прикладному значенню ідеї.

Як каже Барбара Оношко, Жешуву пощастило мати потужний політехнічний університет, тому викладацький склад для якісно нового комплексу не викликав проблем. Крім того, всередині 19-гектарової ділянки вдалося реалізувати ідею зоопарку із непересічною в Польщі птахівницею, так як поблизу Жешува мешкає чимало рідкісних птахів. Пагорби надихнули на спортивний фактор - спеціальні спорудження для занять скелелазанням. А любителі водного спорту можуть займатися у великому басейні.


Для зручності пересування рекреаційною зоною, перше, що здійснили із плану, було прокладання оптимальних веломаршрутів на відповідних доріжках.

Польський експерт запевняє, що такий відпочинково-розвивальний комплекс не просто претендує на самоокупність, а таким і є. Головне - сумлінно взятися до справи, адже це дуже вагома інвестиція не лише в міську інфраструктуру, а й інтелектуально-творчий потенціал майбутніх кадрів.


Автор: Ярослава САВОШ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter