Люди ночі та вогню: як у Луцьку роблять фаєр-шоу

24 Лютого 2015
Вогняне шоу – розвага відверта і небезпечна, а від того – надзвичайно видовищна. Використовувати вогонь під час виступів почали мандрівні артисти ще в IV столітті. Зараз «вогняні театри» повернулися в наше дозвілля і все стрімкіше набирають популярності.

Про те, чим живуть люди, які дозволяють собі найтісніший контакт із найнебезпечнішою стихією «Таблоїду Волині» розповіла Олександра Москвічова, керівник театру вогню «Fire Dance».



Про підготовку до виступів:

Тренування ми зазвичай проводимо в залі, де є великі дзеркала, щоб було добре видно, що робимо. Кожен елемент відпрацьовується до автоматизму.



У нас є основний реквізит: пої, стаф, роуп-дарт і віяла, а також – тренувальний і додатковий до основного. Це – все, що підкаже фантазія і можливості.



Перед тим, як робити виступ на двох-трьох людей , ми тренуємося тиждень по 3-4 години, а коли хтось має виступати сам, то підготовленій людині такі тривалі тренування вже не потрібні, тому що можна імпровізувати, оскільки весь простір – твій. Коли виступає тріо, то увага глядачів розсіюється.



Парні виступи – досить складні. Навіть якщо ви майстерно володієте технікою, то з новою людиною потрібно злитися, відпрацьовувати всі елементи заново. Дуже важливо, щоб люди інтуїтивно відчували один одного.

Нас у команді – восьмеро, і кожен володіє декількома реквізитами. Це дуже зручно під час виступів.

Про одяг:

Ніякої синтетики! Від високої температури синтетика просто прилипає до тіла. Найкраще – товстий котон, або джинс. При контакті з вогнем такий одяг лише обвуглиться, він не такий займистий.



Ще може бути бавовна. В ідеалі також треба одягати шкіряні рукавички, заплітати волосся. У зачіску – ніякого лаку, бо буде «стрижка-вспишка». Якщо постановка ідеально відпрацьована, то волосся може бути розпущене, але краще підстрахувати себе.

Про техніку безпеки:

Коли ми виступаємо – територію огороджуємо. Ставляться металічні чаші, які є декорацією і позначкою периметра. Людей ми ще не запалювали.



Бували моменти, коли виступаєш і бачиш, що на тебе йде глядач. У таких випадках намагаємося викрутитися. Наприклад, виступає дві дівчини, і хлопці починають геройствувати. Зазвичай, ми просимо знайомих або шукаємо волонтерів для того, щоб стежити за людьми. Якщо це – весілля, то зазвичай просимо тамаду. У нас завжди із собою вогнегасник. Він просто стоїть і ми його не використовуємо, але трапитися може всяке – краще хай буде про запас.



Про творчі суперечки:

Я, як керівник театру, завжди кажу: «Давайте розмежовувати репетиції і наше особисте». Тим більше, кожен із нас тренується різну кількість часу, в команді є люди, які тренуються довше, ніж я. Тому я повинна розуміти, що в якихось професійних моментах маю поступитись. А от організаційні моменти – то вже абсолютно моє.



У гурті – дві дівчини і шестеро хлопців. Інколи відчувається суперництво між хлопцями. Буває, хлопці міряються крутизною. Добре що є дівчата, і ми все це контролюємо.



Про команду:

Сам театр існує з 2010 року, я прийшла у 2011 році, і зараз у нас вже стабільний колектив. Завдяки тому, що ми товаришуємо, ми працюємо вже на рівні інтуїції. Просто знаємо, на що кожен із нас здатен і як може реагувати в певних ситуаціях.



Про батьків:

Мама – це мама. Коли я тільки почала займатися, батьки відразу: «Шта!?» То було для них – щось зовсім незрозуміле.

Допоки не запросиш батьків на виступ, вони хвилюватимуться. Хоча, коли побачать все на свої очі – все одно будуть хвилюватися. Був такий випадок, коли у нас тренувався один школяр, то з ним тато на репетиції приходив місяці два. А потім побачив, наскільки син все автоматично і правильно робить, і дозволив займатися самостійно.



Моя мама казала: «Так, ти дитина творча, скрізь лізеш, ну нічого – обпечешся і перестанеш». А потім я запросила батьків на виступ, вони бачили, як реагують люди: оплески і подяки, і тут вже взяла гору батьківська гордість.

Про ціни:

Ціни залежать від програми. Стандарт – 2000 гривень за виступ трьох людей. Сюди входить вогняне шоу, піротехніка, серце, яке наречені запалюють. Загалом виступ триває 15 хвилин. Є шоу за 1500 гривень, а є – за 2500, можна зробити і на більшу суму, все залежить від бажань і можливостей замовника.



Але всіх грошей не заробиш. Ти комусь допоможеш – і тобі допоможуть. Бувало, що ми виступали безкоштовно, а потім нас запрошували до співпраці різні агентства. Інколи бувають так би мовити «безготівкові» замовлення. Наприклад, цього літа так вийшло. Ми їздили на Світязь. Там нам забезпечили проживання, харчування, але не оплачували саму роботу.



Про учнів:

Зараз ставимося до цього – на витягнутій руці. Багато хто прийшов до нас вчитися, а потім зробив своє шоу.



Буває, новачок загоряється бажанням, ти показуєш якийсь елемент, він виходить із якогось 145-го разу… це – несерйозно.



Коли приходить дівчина, я відразу попереджаю: відтепер у тебе немає зачіски, завжди обпалені кінчики волосся, немає манікюру, ти пахнеш керосином, пальці – чорні і ти щовечора не миєшся, а – відшкрібаєшся, ти до цього готова? Одні кажуть «так», інші – «ні».



Ніколи не беру грошей за навчання. Щоб навчитися робити все правильно, чітко і автоматично, потрібен рік репетицій.













Текст: Ірина КИРИЧУК
Фото: З офіційної сторінки "Fire Dance" "Вконтакте"
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter