Луцьких випускників нагородили медалями

31 Травня 2015
Вручення атестатів про отримання середньої освіти для луцьких школярів, які справилися із цим завданням на «відмінно», відбувається за окремим сценарієм. Кращих випускників з цієї нагоди запрошують на головну сцену міста, аби відзнаки про закінчення школи та заслужені медалі їм вручив особисто Луцький міський голова.

У суботу 30 травня в міському Палаці культури зібралися «медалісти», їхні батьки, дідусі і бабусі, директори шкіл, представники влади. У залі, розрахованому на півтисячі гостей, не було жодного вільного стільця і вільного «стоячого» місця під стінами й у проходах.



Аби підкреслити важливість події, урочистості відкривав випускний вальс, лише затим пролунав гімн.




Атестати та медалі випускникам вручав особисто Луцький міський голова Микола Романюк.



«Не зважаючи на те, що цей день ніяк не виділений у календарі, він є одним із найважливіших в житті кожної людини, міста та держави», – сказав у вітальній промові Микола Романюк.

Міському голові довелося потиснути руку 142 випускникам, з яких лише 29 – хлопці.



Найбільше «медалістів» цього року – у навчально-виховному комплексі №9: 17 золотих і 2 срібні. Багатими на випускників-відмінників виявилася і гімназія №4 (13 золотих, 5 срібних) та спеціалізована школа №1 (8 золотих, 6 срібних).

[caption]
Директор НВК №9 Олександр Дубина радіє, що його школа стала рекордсменом за кількістю медалей[/caption]

Дві золоті медалі отримав правознавчий ліцей із посиленою фізичною підготовкою. Отримуючи медаль та «вітаю» з вуст міського голови, випускниця у формі замість «дякую» відповіла «Служу українському народу». Її ледь чутні слова зі сцени та німа тишина залу у відповідь стали, без сумніву, емоційною кульмінацією всього заходу.



Вручення атестатів – подія, на якій школярів чи не вперше оцінюють не за знаннями, а за зовнішнім виглядом. Сукні вчорашніх школярок приємно подивували вишуканістю фасонів, різноманіттям кольорів і повною відсутністю базарного «ширпотребу».



Хлопцям – простіше: вдягнув костюм із метеликом і вже – верх вишуканості та стилю.



Серед випускного вбрання – чимало вишиванок. Солідарними у рішенні одягти національне вбрання виявилися випускниці школи №25. Дівчата зізналися, що дуже хотілося вечірніх суконь, але сильнішою виявилася думка про те, що зараз – особливий час і треба при будь-якій нагоді підкреслювати свою приналежність до України.



У залі знайшлися й імениті родичі випускників. Зокрема, подивитися на внука-випускника прийшов екс-начальник лісового господарства Волині Богдан Колісник.

[caption]
Молодший Богдан Колісник - "срібний" медаліст[/caption]

Привітати похресницю, випускницю 22 школи, прийшов Народний депутат від Луцька Ігор Лапін. Обранця запросили на сцену для вітального слова. Депутат передав вітання від себе особисто і від луцьких захисників, які зараз перебувають на Сході України. «Два дні тому повернувся з АТО, і хочу сказати: хлопці тримають оборону, щоб ви могли бути там, де є і робити те, що маєте робити. І щоб ніхто не міг вам зіпсувати свята», – сказав Ігор Лапін.

[caption]
Народний депутат України Ігор Лапін[/caption]
[caption]
Ігор Лапін із похресницею Наталкою Чухрій, яка відмінно закінчила школу №22[/caption]

Після вручення дипломів – традиційно художня самодіяльність. Із появою на сцені народних талантів місця у залі почали помітно звільнятися. Випускники отримали, за чим прийшли, і поспішали на вулицю.




Там на них чекали родичі й однокласники, яким менше пощастило з успішністю у навчанні. І, звичайно ж – фотосесії, одну із яких влаштував і «Таблоїд Волині» (звіт – у публікації «Найкрасивіші з найрозумніших: фотосесія луцьких випускниць»).



Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото: Дмитро КУХАРУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter