Луцькі школярі зустрілись із відомим волинським письменником

08 Листопада 2017
У рамках проекту «Світ пограниччя» для учнів дев'ятих класів гімназії № 4 ім. Модеста Левицького у Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулася творча зустріч з письменником Іваном Корсаком.

Останні роки поставили письменника Івана Корсака у ряд найпродуктивніших авторів історичного жанру. Одна за одною з’являються його книги. Ці твори, присвячені різним сторінкам нашого драматичного минулого, ближче знайомлять із неординарними особистостями, які через різні причини ще невідомі або маловідомі в Україні. Творчий доробок письменника гідно пошанований: Іван Феодосійович нагороджений великою кількістю відзнак та нагород.



Під час заходу директор бібліотеки Наталія Граніч вручила Диплом Лауреата та відзнаку Міжнародної премії «Світ пограниччя» , а голова Волинського осередку Спілки письменників України Ольга Ляснюк від імені журі вручила Диплом Лауреата Міжнародної літературної премії імені Веніаміна Блаженного та відзнаку «Медаль Генріха Бьолля».



Учні 9-В та 9-Г класу Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького з величезним інтересом слухали розповідь автора про найновіші книги та плани на майбутє. І. Ф. Корсак ділився цікавими фактами про українців, що лишили вагомий слід у світовій культурі, про людей, які допомагають збирати матеріали в зарубіжних архівах та бібліотеках.

Творча зустріч пройшла у жвавій дружній атмосфері запитань та відповідей. Автор звертається до історичного минулого і зосереджує увагу на іменах славетних постатей, які навік вписані в сторінки буття українського народу.




З-під пера Івана Корсака виходять романи, повісті та оповідання про українських королів Юрія І і Юрія ІІ, луцького і галицького князя Ростислава Михайловича та його доньку, першу поетесу Європи Кунігунду, митрополита Арсенія Мацієвича, генерал-хорунжого, капелана військ УНР Павла Пащевського, письменника і військового діяча Михайла Чайковського, першого і єдиного канцлера України Юрія Немирича, поета і народного оборонця Данила Братковського, братів Степана, Сергія і Володимира Тимошенків, Пантелеймона Куліша і Ганни Барвінок, а ще внука Ярослава Мудрого, норвезького короля Олафа Спокійного, славетних вчених Георгія Гамова і Феодосія Добжанського, першого проектанта Панамського каналу Михайла Скибицького і першого видавця газет на Алясці українською і російською мовами Агапія Гончаренка та ще багатьох непересічних осіб.

Твори Івана Корсака перекладені литовською, англійською, турецькою, польською, російською і білоруською мовами.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter