Луцькі поліцейські розповіли про книги, жінок і хабарі

18 Лютого 2016
«Нова поліція – безпечний Луцьк?» - таким питанням відкрили зустріч із представниками патрульної поліції, яка відбулась 17 лютого у книгарні «Є». У розмові взяли участь командир 4 роти Дмитро Мокич та поліцейські патрульні Олена Цейко і Володимир Галишин. «Таблоїд Волині» зафіксував кілька запитань – відповідей, щоб і ви дізналися трішки більше про своїх нових правоохоронців.

Що вас спонукало стати поліцейськими?

Дмитро Мокоч: прагнення змінити щось для себе. Зміни у країні вже почалися, але все залежить не 100 % від нас. Люди повинні самі себе змінювати. Я раніше працював у МНС. Там люди були пригнічені умовами праці, старою схемою відносин, низькою зарплатою і розумінням того, що цю систему не скоро зміниться. Пропрацювавши 6 років, вирішив піти на службу в Національну поліцію. Це робота, яка дозволяє відчувати себе людиною, отримувати заробітну плату відповідно до виконаної роботи.

Олена: я працювала у банківській сфері. В певний період відчула, що видихалась. Я хотіла працювати, робити щось корисне для людей та отримувати від цієї роботи задоволення. Поетапно проходячи відбір, загорілась ідеєю реформи. Мені подобається дивитися на своїх колег, молодих впевнених у собі людей, які прагнуть щось змінити і один одного підтримують.

Володимир: На цю тему маю веселу історію. В період Революції, якраз після прийняття «диктаторських законів» 16 січня, ми сиділи на штабі Самооборони і рахували, скільки кому «світить» згідно з новими законами. Тоді пролунала фраза: тепер або в нові державні органи влади, або у тюрму. Ми вже тоді вирішили, що в тюрму не підемо, додушимо цю систему і підемо в нові держструктури. І коли почали втілювати цю реформу, я знав, що туди піду.

Як ставляться до жінок у новій поліції? Чи дають завдання на рівні з чоловіками?

Олена: Нам від самого початку говорили: поліцейський не має статі. Однак природою так закладено, що жінки слабші. Підтримку від чоловіків ми відчуваємо. Вони не дадуть дівчині в бійку встрявати тощо.

Володимир: дівчат мало – їх бережуть.

Як у вас складаються стосунки із старою міліцією?

Дмитро: Ставлення двояке. Були ті, хто працював на совість, а були такі, що використовували положення у власних цілях. Є люди, які заслужили працювати у новій поліції, отримувати високу заробітну плату, бо гідна оплата праці стимулюватиме людину не брати хабара і якісно виконувати свої службові обов’язки.

[caption]
Зліва-направо: Дмитро, Олена, Володимир[/caption]

Розкажіть про свої літературні вподобання

Володимир: З останнього купленого Данте «Божественна комедія», Каха Бендукідзе «Гудбай, імперіє». Надаю перевагу історичній літературі, вона повертає до славних сторінок минулого, де можна черпати натхненн, «навколополітчині» речі. Раджу книгу Кахи Бендукідзе, де він передає досвід проведення реформ у Грузії. З художньої літератури, must read, «Атлант» Айн Ред, книги Ернста Юнгера. Гірше сучасної літератури, особливо української, напевно, немає нічого.

Дмитро. Минулий раз відвідавши книгарню, купив книг на 847 грн. Але зараз все ніяк не вистачає часу за них взятися. З прочитаного останнього «Зима очима ТСН», «Аеропорт» Сергія Лойка, «На Західному фронті без змін» Ремарка. Улюблений твір - «Тигролови» Івана Багряного. Але на цей момент моїми настільними є «Правила дорожнього руху», «Кодекс України про адміністративні правопорушення» і «Закон про національну поліцію».

Як стримати себе, коли люди відверто хамлять?

Дмитро: До прикладу, нещодавно було здійснено напад на поліцейського, було застосовано зброю.Присутні хамство, невихованість, неадекватні люди. Звичайно, часто стримуватися важко. Але для того ми і проходили тести на стресостійкість.

Володимир. Процитую Ніцше: «Хто бореться з чудовиськами, тому слід остерігатися, щоб самому при цьому не стати чудовиськом. В часи минулої системи працівники вважали себе богами, могли карати, ламати, бити. Я, будучи дуже імпульсивним, тримаю себе в кулаку. Для нервів є спортзал.

Якщо людина вчинила правопорушення, але вимушено. До прикладу, везла дитину в лікарню і перевищила швидкість, що ви робитимете?

Володимир: під час навчання такі випадки нам класифікували як «крайню потребу». Ми повинні зупинити, а потім цю людину з мигалками супроводжувати до необхідного місця, щоб уникнути аварії. Але, правда, не утонили, чи писати постанову у такому випадку.

Чи пропонували хабарі?

Пропонують «якось вирішити ситуацію». Пропонували гривень 100-500. Є відповідальність за спробу дати хабара -позбавлення волі строком до 2 років. Вирішили з керівництвом такі випадки знімати на камеру і викидати в інтернет. Люди хочуть змін. Але при цьому проблеми намагаються вирішувати, як і раніше.

Як нова поліція святкує корпоративи?

Володмир: Я не люблю корпоративи, вечірки. Можу зустрітися з друзями, випити чай з печивом і не вживати алкоголь. Це не за адресою питання.
Дмитро: Ми такі ж люди, як інші. Ми працюємо, відпочиваємо, дружимо, кохаємо. Не потрібно фотографувати поліцейського., який на касі бере каву. Поліція – це не є щось незвичайне.

[caption]
З ними Луцьк - безпечний?[/caption]

«Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїда Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством». Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter