Верхова їзда по-волинськи: що варто знати про коней і як обрати свого

20 Травня 2016
Текст: Ольга ПАВЛІЮК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Доведено, що коні заспокоюють душу. Катаючись верхи, у людини покращується кровообіг, стає ефективнішою робота м’язів.

«Таблоїд Волині» завітав у кінний клуб «Майдан мисливський», який знаходиться у мальовничому куточку неподалік від Луцька, у селі Гаразджа, щоб це перевірити.

У «Майдані мисливському» живуть близько 20 коней та відчувається особлива атмосфера.


Леся Крупа – тренер із кінного спорту. Вона розповіла усі секрети взаємодії коня та вершника. За її словами, кінні прогулянки у лісі – це повний релакс для душі, адже відбувається природнє очищення тіла та душі. Також кінь є хорошим, природним тренажером, оскільки під час верхової їзди задіяні майже усі групи м’язів людини.

«Коні – це свого роду наркотик, який затягує, можна легко підсісти на цей наркотик, якщо людина полюбляє спілкування з тваринами та віддає перевагу відпочинку на природі. Кожен кінь має свій характер, тому відповідно потрібно знайти «свого» коня, якого можна впізнати з першого погляду», – каже тренер.

[caption]
Тренер з кінного спорту Леся Крупа [/caption]

Кінь за своєю природою лякливий, має захисну реакцію відразу втікати, тому потрібно навчитися повністю довіряти цій тварині. Вони завжди мають позитивну енергетику, це доведено вченими, тому на людей коні діють якнайкраще. Також коні, як люди, хворіють, наприклад, на грип, тому потрібні постійні щеплення, тварини будуть здорові лише при належному догляді.

«Кінний спорт вважається досить травматичним видом спортом. Я навчаю коней різних видів змагань: конкур – подолання перешкод, стрибки верхи через перешкоди, виїздка – це одна з дисциплін олімпійського кінногос порту. А також навчаю коней танцювати – це визначена форма їзди, на якій вершник показує майстерність управління конем. За кордоном індустрія кінного спорту більш розвинена, існують навіть дитячі змагання з олімпійських видів кінного спорту У Франції є методика, де дітей з трьох років навчають верховій їзді, правда, спочатку на поні, оскільки для коней діти занадто маленькі», - сказала Леся Крупа.

Вершниця Наталія Андрущак на коні із кличкою Боря розповіла про свого красеня :

«Уперше сіла на коня у 8 років. Мого коня Борю, який за паспортом «Ірбек», подарував чоловік. Купили красеня на Ягільницькому кінному заводі, у Тернопільській області. Це спортивний, молодий, не прокатний кінь. Уже рік і 2 місяці я маю справжнього друга, він можна сказати повноправний член нашої сім’ї. Взагалі Ірбек – перш за все мій друг. Навіть коли була тиждень на морі, тягнуло до конюшні, не можу я без свого Борі, як і він без мене», – розповіла вершниця.

[caption]
Вершниця Наталія Андрущак на коні із кличкою Боря[/caption]
[caption]
[/caption]

Наталія впевнена, що щожен кінь відчуває свого власника, це тісний взаємозв’язок. Тож радить шукати коня, враховуючи характер, темперамент самого господаря, кінь повинен стати партнером, другом. Завжди потрібний кваліфікований догляд, випас, дисципліна, відповідне харчування, щоб кінь почувався здоровим як фізично, так і морально.

[caption]
Коник Борис[/caption]

Також Наталія Андрущак бере участь у кінно-спортивних змаганнях. Була на показових виступах з Борею у Львові, Рівному. Такі змагання спрямовані на подолання перешкод за час та стрибки у висоту через бар’єр. Також вершниця місяць тому виграла перше місце на змаганнях, які влаштовував кінний клуб «Майдан мисливський», а у 2013 році на коні з кличкою Данило Галицький – друге місце у кінних змаганнях, що відбулися у луцькому парку на іподромі.

Інструктор з верхової їзди Катерина Бабій уже 8 років займається улюбленої справою.

​[caption]
Інструктор з верхової їзди Катерина Бабій [/caption]
[caption]
[/caption]

«Насправді ця любов з дитинства, коли ти одного разу сідаєш на коня, уже не можеш жити без верхової їзди, оскільки відразу відчуваєш піднесений стан. Потрібно довіряти, не боятися, оскільки кінь відчуває страх людини, якщо невпевнений вершник, кінь це відчуває та може вести себе неслухняно. Коні дуже сильно відчувають енергетику людини, зазвичай дуже позитивно реагують на дітей. Верхова їзда – дуже сильно розвиває увагу та є найкращим видом активного відпочинку», – зауважила Катерина Бабій.

Інструктор додає, що кінь – це потужне джерело енергії, яке дає людині масу корисних і приємних відчуттів, вони дуже сильні психологи, розумні істоти, тому їх не слід боятися, натомість треба просто любити. Коні також мають почуття, ревнують, мають свій індивідуальний характер, тому лише взаємна любов в змозі приборкати такого величного красеня.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].


[caption]
Мама лошати, кобила Граната[/caption]
[caption]
Німець - кінь Грей[/caption]
[caption]
[/caption]
[caption]
Різнокольоровий кінь Сармат[/caption]






































1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter