ГІД: 5 луцьких фонтанів

05 Червня 2015
Фонтани посеред спекотного міста – як оазиси посеред пустелі. На жаль, таких у Луцьку залишилося небагато. Принаймні, порівняно із тим, що було. Театральний та Київський майдани, сквер біля колишнього кінотеатру «Батьківщина», Палац учнівської молоді – це неповний перелік місць, де колись у нашому місті були фонтани.

Тепер діючих фонтанів у Луцьку так мало, що їх можна перелічити на пальцях однієї руки. Вони працюють у вихідні та святкові дні у десятигодинному режимі: з 10 до 22.

КІНОТЕАТР «ПРОМІНЬ»

Фонтан у 60-х спроектував луцький архітектор Ростислав Метельницький. Це був перший в Луцьку світломузичний фонтан, зроблений за останнім словом техніки. У нічну пору він світився, грала музика. Цікаво, що влаштуванням цього фонтану займалися луцькі інженери. Фахівці, які працювали на місцевих заводах, мали достатню кваліфікацію, щоб зробити фонтан.

[caption]
Фото з книги-альбому «Луцьк», 1978[/caption]

ГОЛОВНИЙ КОРПУС СНУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Колись цей фонтан лучани напівжартома називали «Сльози Ілліча». Поруч був споруджений пам’ятник Леніну, завдяки якому і з’явився фонтан у 60-х. Коли руйнували постамент «вождю», то знищили і фонтан. Але згодом на тому ж місці зробили новий.


СПУСК У ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПАРК

Колись на місці фонтану була звичайна клумба. А у середині 80-х на її місці спроектували величезний декількарівневий фонтан. Того року святкували 900-річчя першої згадки про Луцьк. Тому каскадний фонтан доповнювала композиція ще одного, на якому були влаштовані 900 струменів води, які символізували 900 років Луцька. Вони були мідні, тому у 90-ті їх покрали. Блоки зі струменями були виготовлені токарями на місцевих заводах.


ЧЕТВЕРТА ГІМНАЗІЯ

Це – наймолодший фонтан Луцька. Споруджений він на місці колишнього кладовища. Але якщо про це не знати, то сидіти поруч із фонтаном у скверику – дуже навіть затишно.


ФОНТАНЧИК У ПАРКУ :-)

Оскільки фонтанів у Луцьку залишилося дуже мало, то «Таблоїд Волині» вносить до переліку і цей. Нехай він маленький, зате – надзвичайно стабільний. У парку він працює вже декілька десятків років. Біля нього – завжди багато охочих освіжитися і випити води. До речі, вода там така ж сама, як «з-під крана» вдома.


Текст, фото: Анастасія ПЕРЕДРІЙ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter