ГІД: 5 цікавих веломаршрутів на вихідні

01 Травня 2015
Тетяна Грішина проклала чимало цікавих маршрутів на двоколісному. Своїми порадами, досвідом, враженнями і світлинами з велосипедних поїздок з Луцька дівчина ділиться із «Таблоїдом Волині».

* * *

Коли їдеш у велоподорож, треба насамперед мати гарну компанію. Звичайно, досвідчені велосипедисти часом їздять самі, але мені здається, що це може бути нудно і небезпечно. У дорозі може різне трапитися. І треба мати поруч людину, яка зможе, принаймні, допомогти.

Обов’язково треба з собою брати ремонтний набір. І знову-таки: людину, яка вміє цим набором користуватися.

Я б не сказала, що волинські дороги для велосипедистів – безпечні. Якщо йдеться про Рівненський чи Дубнівський напрямок, то там – дуже вузька дорога, і автомобілі надзвичайно швидко їздять. Треба бути обережним.

Бажано мати шолом, світловідбиваючі «маячки» на велосипеді та на одязі. Варто брати з собою їжу – бо, як показує досвід, у сільських магазинах не завжди є щось добре поїсти. Але морозиво там набагато дешевше, ніж в Луцьку.

Свій маршрут треба планувати, враховуючи власні сили. Якщо людина не має великого досвіду, «не розкатана», як-то кажуть, то не варто планувати поїздку на 100 кілометрів.

Бажано мати з собою карту або GPS-навігатор, аби не заблукати. І, звичайно, не боятися розпитувати місцевих жителів – вони завжди підкажуть найкоротшу дорогу.

1. Панський ліс

Місцина розташована неподалік села Липини. Їхати туди – 20-30 хвилин з центру Луцька. Там – ліс, ґрунтова дорога. Шосейними велосипедами там навряд проїдеш, треба мати гірський. Сам ліс – дуже гарний. Можна влаштувати невеличкий пікнік.


2. Струмівка чи Гаразджа

Дуже близько до Луцька. Затишний ліс.


3. Воротнівський ботанічний заказник

Мабуть, це одне з найулюбленіших місць для велосипедистів. Надзвичайно гарний ліс. Він – горбистий, тому і цікавий. Є різкі підйоми і спуски, можна їхати з гарною швидкістю. Катаючись там, відчуття – неймовірне. Свіже повітря, запах сосен, квітів. В самому заказнику є невеликий ставок. Там обладнані місця для відпочинку.

Туди можна їхати через Гаразджу, або через Підгайці та Лище.

4. Чекно

Це вже Рівненська область – у районі села Вербаїв, Яловичі, Межиріччя. Село розташоване за Боратином, Новоставом. Це місце цікаве тим, що там – дуже гарні береги Стиря. Можна зробити гарні знімки, відпочити. До того ж, там небагато машин. Це сільські дороги, які перебувають у гарному стані. Їхати туди – близько години.


Якщо є більше часу, і велосипедист більш досвідчений, то цим напрямком можна доїхати на Хрінники. Там також дуже гарні краєвиди.


5. Базальтові стовпи

Це теж Рівненська область. Тут, щоправда, поєднується не тільки велопоїздка, а й поїздка електричкою. Вона вирушає зранку з Луцька, доїжджає до Клевані. І звідти вже 35 кілометрів їхати до Базальтових стовпів. Якщо їхати лише велосипедом, то це більше 100 кілометрів – це важко.


Записала: Анастасія ПЕРЕДРІЙ
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter