Туалетне питання: де в Луцьку «сходити»

28 Вересня 2015
Туалетне питання – важлива проблема. Потреба відвідати «рятівну комірчинку» може спіткати будь-коли і будь-де. Добре, якщо ви перебуваєте вдома, в барі, ресторані, школі, на роботі – там ви точно безперешкодно зможете «виконати важливу місію». А що робити, коли «ой як закортіло» під час прогулянки містом чи на ринку під час закупів, чи ще деінде на вулиці? Заходити у міські дворики, щоб справити свої потреби мало того, що не етично, так ще й незаконно. Чоловічки у кашкетах із твердим козирком по голові за це точно не погладять.

В таких випадках на допомогу нам приходять…тра-та-та-там…громадські туалети! І не біда, що стаціонарні громадські туалети у нас в Луцьку на пальцях однієї руки перерахувати можна. Місцеві чиновники запевняють, що при потребі скористатися туалетом можна в кожному барі, ресторані, магазині, перукарні та іншому закладі обслуговування, адже вони вважаються громадськими. Тому, за словами керівних осіб міста, не хвилюйтеся: заходьте в будь-який громадський заклад і сміливо прямуйте до вбиральні. Однак на ділі буває не все так просто, адже в багатьох місцях із містобудівним законодавством не знайомі. А люди прості від цього змушені страждати.

Щоб допомогти вам уникнути таких незручних ситуацій та вийти з них «сухими», «Таблоїд Волині» проінспектував кілька громадських туалетів, дізнався: у якому вони стані і чи легко туди потрапити.

Вбиральня на автостанції № 1

[caption]
Громадський туалет на території АС № 1 працює з п’ятої ранку до дев’ятої години вечора щодня[/caption]
Якщо ви вирішили поїхати з міста, чи вийшли за покупками на ринок і тут ваш організм вирішив поставити вас у незручне становище, тоді можна завітати до туалету на АС № 1, мабуть, без перебільшення, одне з найбільш відвідуваних місцин Луцька. Щоправда, за честь скористатися унітазом цього закладу доведеться віддати, немало-небагато – 1, 50 гривні. Тому можна припустити, що вбиральня приносить непоганий дохід її власникам.

Умови тут, м’яко кажучи, не дуже, але це й не дивно, враховуючи, яка кількість людей ходить сюди щодня. Але якщо притисне, то куди діватися? Запах, загалом, терпіти можна. В чоловічій кімнаті є чотири туалетні кабіни з турецькими унітазами та чотири пісуари, один з яких, щоправда, заліплений чорним поліетиленовим пакетом, не працює він, тобто.

При виході натрапите на умивальники, і нічого що вони вже трохи поржавілі, але вода з кранів біжить, так що ручки після процедур сполоснете.

[caption]
При виході з туалету є умивальники[/caption]
[caption]
У чоловічому туалеті – чотири пісуари (один з яких не працює) та чотири кабінки [/caption]
[caption]
Кабінки туалету обладнані турецькими унітазами[/caption]

Графік роботи, сказав би – більш, ніж довгий. Двері туалету на автостанції відчинені для відвідувачів з 5:15 ранку до 9 години вечора, якщо вірити таблиці, щодня!

Туалети у торговому центрі «Варшавський»


[caption]
У ТЦ «Варшавський» туалети розташовані на першому та третьому поверхах[/caption]
Пристойні, й безкоштовні при тому, є туалети у ТЦ «Варшавський». І для того, щоб туди потрапити, не обов’язково перед тим щось купувати у будівлі торгового центру. Перебуваючи десь неподалік: чи на ринку, чи на згадуваній вже автостанції, при нагальній потребі ви зможете безперешкодно сюди потрапити і виконати «свою місію». Вбиральні тут знаходяться на першому та на третьому поверсі у правому від входу крилі приміщення.

Приміщення в обох туалетах невеликі, однак з урахуванням незначної кількості відвідувачів, таке планування видається логічним.

[caption]
Чоловічий туалет в ТЦ «Варшавський» на першому поверсі[/caption]

Незважаючи на де-не-де розкиданий папір, туалети в гарному стані. Запах пристойний. Можна виконати всі необхідні для такого місця операції: у тримачі знайдете добрий шмат туалетного паперу, помиєте руки (навіть з милом) і заодно полегшите собі життя на деякий час, поки природа знову не покличе.

[caption]
Туалетний папір у вбиральні ТЦ «Варшавського» на своєму місці[/caption]

Вбиральня у супермаркеті «Там-Там»


[caption]
У супермаркеті «Там-Там» туалет безкоштовний[/caption]
Ще одна локація, де можна безкоштовно «позбутися кількох зайвих грамів ваги» – туалет у магазині «Там-Там». Знайти його не складно: можна зорієнтуватися за допомогою великих вказівників, які чітко показують, куди потрібно прямувати.

[caption]
Вказівники у супермаркеті «Там-Там» чітко показують де знаходиться туалет[/caption]
Найперше що впадає в око: система захисту від крадіжок, розміщена на вході до чоловічої/жіночої вбиральні (щоб бува унітаза не вкрали, мабуть).

[caption]
На вході до вбиралень стоїть система захисту від крадіжок[/caption]

Біля дверей висять таблички із зображенням чоловічка чи жінки: не переплутаєте.

[caption]
Таблички із зображеннями чоловіка чи жінки дозволяє легко зорієнтуватися в якому напрямку рухатися[/caption]

Всередині туалет виглядає стильно й привабливо. Одна зі стін навпроти умивальників прикрашена цікавим узором фіолетового кольору: заспокоює, я б сказав. Чудові сучасні умивальники, сушарка для рук, ряд пісуарів та туалетних кабінок, всюди чисто й прибрано – придертися ні до чого.

[caption]
Фіолетові візерунки на стінах заспокоюють[/caption]
[caption]
Туалети в «Там-Тамі» обладнані сучасними умивальниками[/caption]
[caption]
Тут же сушарка для рук[/caption]
[caption]
Є багато пісуарів…[/caption]
[caption]
...та туалетних кабінок, щоб уникнути скупчень людей[/caption]
Не менш достойний і ще й набагато просторіший туалет знайдете у тому ж приміщенні трохи далі по коридору: у ТЦ «ПортСіті». Великі й чіткі вказівники покажуть вам дорогу.

[caption]
Дуже простора вбиральня у ТЦ «ПортСіті»[/caption]


***

Під час прогулянки центром міста, за нашими спостереженнями, знайти місце для усамітнення не складно. Тут є чимало закладів, де можна без проблем скористатися туалетом.

Туалети в «ЦУМі»

Це найперше й найголовніше місце, куди варто піти, «коли закортіло». По-перше, вигідне розташування, по-друге, велика кількість нужників. Єдине, вам доведеться піднятися на верхні поверхи приміщення, бо на першому поверсі туалетів загального користування немає. Жіночий туалет знаходиться на другому поверсі, чоловічий – на третьому. А на четвертому є вбиральні для обох статей. Зорієнтуватися, віднайти й облюбувати собі місцинку вам допоможуть чіткі вказівники. Уважно дивіться догори.

[caption]
Знайти туалети в «ЦУМі» можна легко з допомогою вказівників[/caption]


Ну що тут скажеш про ці туалети? А навіть казати нічого: зразкові вбиральні. Обладнані сучасними пристосуваннями та приладами для ванної кімнати. Чудове місце для того, щоб гарно провести час. Тому, якщо хтось із ваших товаришів вперше приїде до Луцька, щоб справити враження, одразу ведіть їх до «ЦУМівських» туалетів.

[caption]
Туалети в «ЦУМі» – у зразковому стані[/caption]


Вбиральня на території Свято-Троїцького собору

[caption]
Громадська вбиральня на території Свято-Троїцького собору в центі міста[/caption]
Під час візиту до луцького драмтеатру (це був ранок середи) у спробі здійснити свої «туалетні процедури» зазнав фіаско, почувши від працівника на вході: «У нас все зачинено». Однак чоловік не залишив простого перехожого в біді й відкрив дві «точки»: громадські туалети в «ЦУМі», про які вже згадувалося та вбиральня на території Свято-Троїцького собору. Що ж, спасибі й на тому.

Відправляємося до собору на пошуки. Знайти туалет там не складно, хоча й розпізнавальних знаків на території храму ви не побачите. Аж на самому приміщені (непримітній сірій «коробочці») причеплена табличка з написом «WC Туалет», а також вказаний графік роботи: з 8-ої до 20-ої години.

Як виявилося, туалет платний. На вході розміщена невеличка каса, на дверях якої висить аркуш паперу з текстом: «Туалет платний 1 гривня». Все ж таки скористатися послугами громадського туалету на території собору вдалося безкоштовно. Чому? А тому що касира попросту не було на місці. Складно сказати: чи це везіння, чи то мудрі люди відмовилися збирати гроші за цю послугу.

Приміщення зсередини у пристойному стані. Неприємний запах відсутній. Є окремі кімнати для чоловіків та жінок.

Що особливо запам’яталося, так це зливний бачок «за ґратами». Як то кажуть, обережність не завадить.

[caption]
Хоча й туалет на території собору платний, як свідчать вказівники та наявність каси, проте журналістові через відсутність касира вдалося потрапити туди безкоштовно[/caption]
[caption]
Громадський туалет на території Свято-Троїцького собору загалом виглядає пристойно[/caption]

[caption]
«Ув’язнений» зливний бачок[/caption]

Проблемні громадські туалети

Справжнім «апендиксом» стирчить в центрі міста громадський туалет навпроти драмтеатру, який не працює вже більше десяти років. Хоча завдяки своєму зручному розташування ця вбиральня могла би врятувати від неприємностей ні одного місцевого мешканця.

[caption]
За привабливою оболонкою громадського туалету в центрі криється справжня клоака міста.[/caption]Ще однією «знахідкою» став туалет, очевидно, громадський, навпроти корпусу юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки.

[caption]
Туалет навпроти корпусу юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки та біля приміщення піцерії «Sollopizza» на вулиці Винниченка – terra incognita для мешканців Луцька й навіть студентів юридичного факультету[/caption]
По-перше, знайти його зможе лише сміливець й відчайдух: адже для цього потрібно пробратися через справжні хащі, засмічені скрізь різним непотребом. По-друге, цей туалет настільки занедбаний і жахливий зсередини, що краще, мабуть, «сходити» біля нього. Густі зарослі навкруги сприятимуть цьому.

[caption]
Туалет неподалік корпусу СНУ «у всій красі»[/caption]
До речі, під час візиту в цей «дивний оазис» посеред міста, до мене вискочив невеличкий, проте затятий й сміливий песик, який своїм грізним гарчанням показав готовність боронити територію, яку облюбував. На щастя, господиня, котра з’явилася згодом, врятувала мої штани та нерви від зайвого стресу.

Текст і фото: Василь БІДУН
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter