Успішно!

Герман, Нікола, Іуліанія та Ясмін – новомодні імена Луцька

На щастя, час всепоглинаючої радянської пропаганди уже пройшов й ми більше не познайомимось з Даздрапермами (від «Да здравствует Первое мая!», Ватерпежекосмами (від «Валентина Терешкова — первая женщина-космонавт») та Видезнарами (від «Выше держи знамя революции»). Більшість людей з такими іменами давно поміняли записи в паспортах, і їх можна зрозуміти. Натомість нині молоді батьки женуться за трендами, намагаючись назвати своїх чад якнайбільш оригінально.

«Таблоїд Волині» дізнався у реєстраційній службі Луцького міського управління юстиції про тенденції у виборі імен для дітей. 

Протягом липня-грудня 2014 року найпоширенішими жіночими іменами були: Анна, Анастасія, Ангеліна, Дарина, Злата, Катерина, Марія, Соломія, Софія, Христина та Яна. Чоловічими: Арсен, Артем, Богдан, Данило, Дмитро, Матвій, Олександр та Тимофій.

У колонку «Рідковживані імена» за цей період потрапили: Аліса, Аполінарія, Божена, Варвара, Даніелла, Даяна, Домініка, Емілія, Естер, Євангеліна, Єсенія, Єфросинія, Жанна, Іуліанія, Кіра, Луїза, Ріана, Сюзана, Ярина, Ясмін; Авенір, Адріан, Аран, Герман, Гліб, Захарій, Ісмаїл, Леонардо, Любомир, Нестор, Нікола, Роберт, Рувим, Северин та Серафим. 

Попри поширений стереотип про те, що ім'я – то те, з чим людина людина мусить миритися все життя, це далеко не так. Вже з 14 років особа має право змінити своє прізвище або ім'я за згодою батьків. Це передбачено 144 статтею Сімейного кодексу України. Процедура зі зміни імені – не рідкість і у Луцьку: за перший квартал цього року 35 лучан змінили свої імена. 

Цікаво, що жодних перешкод у називанні дітей в Україні нема. Даючи ім’я своєму нащадку, не обов’язково керуватись Українським правописом. Тож «Сюзана» з однією «ен» й калькований з російської «Нікола» є абсолютно нормальним явищем. 

Автор: Ірина САСОВСЬКА