Діди Морози розповіли,чи мають право на життя

26 Грудня 2015
Не перший передноворічний сезон шириться думка про те, що головний персонаж свята – білобородий старець із посохом – пережиток радянської ідеології. Відтак Діда Мороза як такого пропонують відмінити або замінити іншим героєм.

Що думають із цього приводу люди, яким неодноразово доводилося чіпляти штучну бороду та роздавати малечі подарунки зі словами «Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка», дізнавалося «Слово Волині».

Лучанин Андрій Роїк, ведучий, співак, дідморозує уже 20 років:


«Що більша економічна розруха чи війна, то більше замовлень – кризи у цього персонажа нема. Замінити його Святим Миколаєм на дитячих ранках я дуже навіть «за», бо то дійсно пережиток і все таке. Але! На дорослих корпоративах Дід Мороз «нєубіваємий» і вічний. Святим Миколаєм його не заміниш, бо блюзнірство… А ким тоді? Поки ніким. Гадаю, він ще буде довго жити саме у світі народжених в СРСР. А далі... буде як буде. На свою адресу нарікань не чув. Зрозуміло, що Дід Мороз – пережиток. У дитячих мізках його плекати – злочин, а дорослих уже не зміниш. Отаке…»

Андрій Зубенко, директор і ведучий радіо СіД-FM, неодноразово одягав білу бороду:


«У нинішніх умовах Дід Мороз – це пережиток радянського минулого. Хоча, зізнаюся, про існування Святого Миколая не знав до того, поки не почав мешкати в Луцьку. Саме тоді під час навчання в університеті дізнався про «миколайчики» та про саме свято.

Від Діда Мороза, переконаний, треба відходити, і що швидше, то краще. Мене дивує позиція дорослих дядьків, які вимагають, щоб на новорічний корпоратив обов’язково прийшли Дід Мороз та Снігуронька. Вже дорослі, а ще таке хочуть бачити. Зрозуміло, що тепер маємо вже різні інтерпретації цих персонажів, так би мовити, з адаптацією до сучасних потреб клієнта. Але мені це виглядає як дитячий садок.

Двічі у своєму житті довелося побувати в ролі Діда Мороза, бо так хотіли клієнти. Захвату від цієї ролі не відчув, але зрозумів, яка то нелегка праця, надто коли у тебе ще й борода неякісна. Відтоді відмовляюся від подібних пропозицій або намагаюся переконати клієнта, що цих персонажів замовляти не варто. Маю мрію, що зовсім скоро Святий Миколай повністю витіснить образ Діда Мороза та Снігуроньку і стане основним зимовим казковим персонажем, як Санта Клаус – за кордоном».

Мирослав Качук, «Дідьо Мороз» із Ужгорода:


«Діда Мороза треба міняти на Святого Миколая. Бо, як кажуть знаючі люди, це зрада. Дід Мороз кладе подарунки під ялинку, і то чужі... Святий Миколай приносить подарунки таємно, і в топанки або під подушку, і тільки слухняним діточкам... Я в такій іпостасі працюю вже 13 років, і поки всі дивляться на салюти, спішу перевдягтися, щоб ніхто не встиг цього побачити. Дякувати Богу, люди досі вірять у дива...».

Олександра Шемет, журналіст із Вінниці, Дід Мороз із багатолітнім досвідом та справжньою бородою:


«Який має стосунок Миколай із Мир Лікійських, який вірив у те, що Сонце обертається навколо Землі, до суто астрономічного факту проходження повного кола планетою Земля навколо зірки Сонце?

Мабуть, таке ж, як Дід Мороз до іменин святого однієї з релігійних конфесій у світській за Конституцією державі Україна. Є один день у році, коли вірні християни святкують іменини поважного святого. Є новорічні свята, а є різдвяні.

До кого йти по подарунки дітям українських євреїв, мусульман? Що розказувати про новорічні дива українським атеїстам?

Щодо традицій суто подільських – ні у моєму дитинстві, ні в дитинстві моїх батьків, ні в дитинстві моїх дідів і бабусь Микола Чудотворець подарунків на Новий рік дітям не приносив, як, до речі, і на свій день народження. Не було на Поділлі такої традиції. Це традиція суто Галичини. Традиція католицька і греко-католицька».

Костянтин Яворський, журналіст «Слова Волині»:


«Закиди про те, що Діда Мороза придумали комуністи, активно почали поширювати років зо п’ять тому. Тепер – новий сплеск рідини, що в декого замість мізків.

Дід Мороз як новорічний персонаж почав викристалізовуватися в Росії на початку XX століття. З 1937 року – обов’язковий учасник театралізованих вистав, що тривають напередодні й під час зимових канікул у дитячих садках, школах, палацах культури, на міських майданах тощо.

Із висоти свого незначного «дідморозного» досвіду скажу: не варто забирати в людей казку, хоч її і придумала погана, ворожа ідеологія. Просто не треба відкидати все. Були й хороші речі, які варто перейняти. Нічого не бачу поганого в тому, щоб сучасні діти допомагали стареньким, як колись піонери-тимурівці. Та й чи стане Україна чистішою, якщо заборонити комуністичні суботники і залишити тільки толоки, на які збираються лише свідомі? Натомість псевдопатріоти кричать: «Геть Діда Мороза з України» і тихенько закушують «Московською» ковбасою».
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter