Успішно!

біхелсі

Активістка заявила, що начальниця луцького управління культури «виносить мозги» та «виїдає печінку»

Управління культури Луцької міськради не допомагає місцевим митцям та громадським активістам у реалізації їхніх проектів, переконана голова Волинського туристичного клубу «Ми» Руслана Мельник.
 
Активістка запевняє: мовчати більше не варто, бо поки митці будуть боятися заговорити, доти начальниця управління Тетяна Гнатів «буде робити вигляд, що їй «позакладало» вуха і «позасліплювало» очі на їх проблеми, які вона зобов’язана почути, прийняти, допомогти і вирішити, перебуваючи на цій посаді».
 
На адресу редакції «Таблоїда Волині» надійшов лист від Руслани Мельник, у якому жінка на досвіді співпраці клубу «Ми» із міськими «культурними» чиновниками пояснює свою позицію.
 
«Починалася наша співпраця десь років десять тому, коли Тетяна Гнатів була на посаді спеціаліста, пригадується, було якесь взаєморозуміння», – пише Руслана Мельник і запевняє, що після призначення на посаду начальника поведінка чиновниці кардинально змінилася.

[caption][img data=def]06_02_2016_1261340559/gnativ.jpg[/img] Тетяна Гнатів і Руслана Мельник під час І фестивалю "Вітрила пригод"[/caption]
 
«Ви там собі пропагуйте і розвивайте культуру, а я краще поперекладаю папери на столі та з цього «полахаю», – так активістка охарактеризувала поведінку Тетяни Гнатів на новій посаді.
 
Прикладом Руслана Мельник називає відмову у сприянні проведення концерту учасника Майдану і АТО, автора і виконавця Зіновія Медюха зі Стрию.
 
«Наша організація написала звернення про  допомогу у виготовленні афіш для популяризації заходу. Тетяна Гнатів для того, щоб вирішити це питання зібрала аж п’ять працівників галузі культури, бухгалтера та мене. Як ви думаєте для чого були ті «понти»? Виключно, щоб підкреслити  носіння «корони на голові» як начальника управління, тому що жоден мудрий управлінець не запитає: «Чи є у нього посвідчення лектора?». У  50-річного Зеника, який дає тисячі концертів в Україні, Канаді, Англії, США та інших країнах, досконало володіє англійською, надзвичайно сильно вміє тримати публіку різних поколінь, за що вона йому аплодує стоячи… Грошей на поліграфію, сказали, що немає, а після вчиненого мною скандалу напередодні концерту приміщення виділили у клубі «Патріот Батьківщини», яке тоді вкрай потребувало  ремонту», – розповіла активістка.
 
Ще один епізод співпраці – фестиваль «Вітрила пригод».
 
«Перші два роки, коли вище сказане управління фінансувало цей захід в сумі 3000 гривень, це був «винос мозгів і виїдання печінки» мені як організатору цього фестивалю зі сторони Тетяни Федорівни», – каже організаторка фестивалю.
 
У наступні роки міське управління не виділяло фінансування на фестиваль, проте «вставляло палки»: пообіцявши приміщення Палацу культури, і після появи місця проведення на афішах та оголошеннях, за тиждень до фестивалю управління культури виявило, що на заплановану дату Палац культури зайнятий.
 
Руслана Мельник запевняє: вона не прагне добитися звільнення Тетяни Гнатів, а лише – налагодити конструктивну співпрацю.
 
«Хочеться вірити, що Тетяна Федорівна, все-таки збереться з силами та зробить перший крок,  щоб розтопити лід цього культурно-мистецького провалля і налагодить якісну співпрацю з митцями Луцька, які завжди до цього готові, але за умови адекватного та мудрого чиновницького і бюрократичного підходу», – написала в листі активістка.