З ім’ям
Григорія Пустовіта пов’язано чимало фактів, про які лучани могли забути за час політичних ротацій у місті та області.
Григорій Пустовіт – найстарший та найдосвідченіший у команді нових заступників. За час своєї політичної діяльності він встиг побувати на керівних посадах різних рівнів і прагнув потрапити до Верховної Ради. Втім, сподівання політика не справдилися. Невдовзі довелося покинути посаду голови Волинської ОДА і стати «рядовим депутатом» міської ради, пише
Район.Луцьк.
Під час так званого «політичного перевороту» у міськраді завжди красномовний Пустовіт навіть «приміряв» крісло головуючого, та поступився удвічі молодшому колезі, щоб пізніше стати його заступником.
[img data=def]06_04_2017_1162502615/1.jpg[/img]
Нині він займає місце екс-заступника мера Андрія Киці й опікуватиметься питаннями культури, освіти, охорони здоров’я, зв’язків з громадськістю, справ сім’ї та молоді, а також організацією заходів у місті.
КРИТИКУВАВ ВЛАДУ ПІД ЧАС ЄВРОМАЙДАНУ
Григорій Пустовіт під час Євромайдану був частим учасником народних віч, де критикував владу, проте кримінал проти нього не відкривали. Зважаючи на те, що в.о. президента став спікер ВРУ
Олександр Турчинов, саме Пустовіт 2 березня 2014 року обійняв посаду голови ОДА.
Втім, новий президент
Петро Порошенко у липні 2014-го звільнив Пустовіта та призначив
Володимира Гунчика.
[img data=def]06_04_2017_1162502615/2.jpg[/img]
ХОТІВ СТАТИ НАРДЕПОМ
Після звільнення з посади голови Волинської ОДА, Григорій Пустовіт зайнявся розбудовою партійного осередку «Батьківщини» та вирішив балотуватися у Верховну Раду від луцького мажоритарного округу №22. Проте «Батьківщина» у Луцьку набрала лише 5,49%, а сам Пустовіт – 7,18%. Показники виявилися занизькими для політсили, що колись домінувала в Луцьку.
«4П» ВІД ПУСТОВІТА
Під час парламентських виборів 2014 року кандидату в нардепи Григорію Пустовіту виготовили агітаційну рекламу із неоднозначним змістом. На листівках та біл-бордах надрукували «4П», що пояснили як «патріотизм, порядність, професіоналізм, Пустовіт».
«Банер основний, який ми підготували, не був затверджений ще, але почалася виборча кампанія. Щоб не повиходило, що наші білборди залишалися незаповненими, вирішили зробити. Прийшли мої штабісти. Кажуть: «Григорій Олександрович, ми придумали, є така ідея». Я тоді сказав, що якось воно неоднозначно, та й зараз воно неоднозначно сприймається, єдине, що от зробили такий крок… З’явилося «4П!», і ніхто не знав, чиї це білборди, і чомусь ніхто не пов’язав це із Пустовітом, інтрига була досить таки цікава», – коментував
"Громадському.Волинь" ідею Григорій Пустовіт.
[img data=def]06_04_2017_1162502615/5.jpg[/img]
ЗАМАХ НА ВБИВСТВО?
Будучи на посаді секретаря Луцькради, голова облорганізації «Батьківщини» Григорій Пустовіт
заявив, що на нього здійснили замах.
Підозра Пустовіта ґрунтувалася на пошкодженні гальмівного шлангу його службового авто. Натомість правоохоронці складу злочину не знайшли, спростувавши факт замаху.
«Згідно з висновком експертизи, гальмівний шланг у автомобілі був перетертим. Це пошкодження наступило внаслідок тривалого використання, тому кримінальне провадження закрите за відсутності події правопорушення», – прокоментував тодішній начальник УМВС України у Волинській області генерал-майор міліції
Олександр Терещук.
БРАТОВИЙ ХАБАР
2015 року брат Григорія Пустовіта, який був заступником голови Рівненської ОДА, попався на хабарі
Тараса Пустовіта співробітники СБУ затримали при отриманні хабара у розмірі 8 тисяч доларів. Гроші посадовець вимагав за надання переваг у конкурсах із перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах.
Судові засідання по справі Тараса Пустовіта відбуваються донині.
Натомість Григорій Пустовіт заявив, що історія з братом для нього вкрай неприємна. Він зауважив, що згідно інформації, якою володіє, є багато незрозумілих моментів. Тож політик все ж вважав, що гроші у машину його брата підкинули.
Що ж стосується того, чи пропонували самому Григорію Пустовіту хабарі, політик в одному із інтерв’ю зауважує, що натяки були.
«Натякали, але дуже швидко самі розуміли, що звернулися не за адресою», – коментував він.
[caption][img data=def]06_04_2017_1162502615/7.jpg[/img] Брат Григорія Пустовіта Тарас Пустовіт.[/caption]
ЛЮБИТЬ БТР, ОДЕКОЛОН «ШИПР» ТА ПЕЧЕНА КАРТОПЛЯ
Про особисті вподобання Григорій Пустовіт розповів в
інтерв’ю «People.ua», будучи кандидатом у нардепи.
Зокрема, у публікації зазначено, що улюблений колір Пустовіта – синій, страва – печена картопля, напій – вишневий сік, авто – БТР, парфуми – одеколон «Шипр», фільм – «Спартак», актор – Донатас Баніоніс, музика – класична, книга – Ліна Костенко «Маруся Чурай».
Крім того, Пустовіт зазначав, що не вважає себе кавоманом, проте «заряджатися кофеїном» вважав за необхідне під час передвиборчої кампанії, яка забирала чимало часу і сил.
А от в дитинстві, за словами політика, йому енергії не бракувало.
«Я був непосидючим, із 5 років на велосипеді. На День народження батьки подарували мені новенький зелений «Школярик», потім, напевно, шкодували про це, бо часто доводилося шукати мене за межами міста», – ділився Пустовіт.
[img data=def]06_04_2017_1162502615/8.jpg[/img]
Біографічна довідка
Народився 29 березня 1960 року у місті Дубно Рівненської області.
Освіта: Закінчив у 1977 році Калінінське суворовське училище, у 1981 році – Ленінградське вище загальновійськове командне училище (Спеціальність: командна тактика мотострілкових військ.
Кваліфікація: інженер з експлуатації гусеничних та колісних машин)
Трудова діяльність: З 1981 по 2004 рік – служба в Збройних силах на посадах командира взводу, командира роти, помічника командира військової частини по службі військ, заступника командира авіаційної бази з виховної роботи.
З 2004 року звільнений з лав Збройних Сил України у відставку.
В 2004 році працював вчителем допризовної підготовки ЗОШ № 23 м.Луцька.
Громадсько-політична діяльність: З 2005 року – голова Луцької міської організації Спілки офіцерів України.
З 2006 року – голова Луцької міської партійної організації ВО «Батьківщина».
У жовтні 2010 року обраний депутатом Луцької міської ради за списком ВО «Батьківщина».
25 листопада 2010 року обраний секретарем Луцької міської ради.
З грудня 2012 року - виконувач обов’язків очільника облорганізації ВО «Батьківщина»
10 травня 2013 року під час звітно-виборчої конференції він був обраний головою Волинської обласної організації ВО «Батьківщина»
4 березня 2014 року обраний головою Волинської обласної державної адміністрації.
З 2015 року – депутат Луцької міської ради.