Як культура змінює свої ролі: підсумки фестивалю «Фронтера»
Загалом під час фестивалю відбулося 18 подій!
31 Липня 2024
Успішно!
В Україні пройшов унікальний фестиваль електронної музики і кайтсерфінгу Wave.
Фото: by Maria Markevich, iSky
В Україні пройшов унікальний фестиваль електронної музики і кайтсерфінгу Wave.
Захід другий рік поспіль відбувається у незвичайній локації – на Рожевому озері поблизу Генічеська в Херсонській області. А особливого колориту йому додає обов’язковий дрес-код, який нагадує атмосферу американського Burning Man.
На Херсонщині побувала волинська журналістка Оксана Федорук, яка поділилася своїми враженнями із «Таблоїдом Волині».
Організовує фестиваль спільнота кайтерів. На березі Азовського моря знаходиться їхня кайт-школа «Spot Guide».
Кайтсерфінг – водний вид спорту, що являє собою катання по хвилях за допомогою кайта (з англ. “повітряний змій”).
Спочатку вечірки протягом сезону організовували «для своїх», а цього року дійство набуло більших масштабів – організатори продали понад тисячу квитків і запросили багатьох українських ді-джеїв та відомого німецького музиканта та продюсера Monolink як хедлайнера.
Фестиваль триває три дні, з них два дні вечірки проходять на кайт-станції на березі моря (на так званому “Хоум споті”), один день – просто посеред Рожевого озера в селі Приозерне на Арабатській стрілці.
Квиток на три дні коштує від 60 до 120 євро, чим раніше купуєш – тим дешевше.
«Але купити їх не так-то просто: спочатку заповнюєш заявку, якщо проходиш «відбір» – тебе додають в іменний список і чат, де й можна придбати квитки. Тобто на місці чи просто «з рук» їх взяти не можна», - розповідає журналістка.
Проживати можна на «Хоум споті» в наметовому містечку, де є душі, туалети, розетки, камери схову. Для тих, хто хоче більшого комфорту – поряд є бази («Аіст», «Чайка 1» та інші).
Особлива «фішка» фестивалю – обов’язковий дрес-код.
Цього року тематика була «Wave Oasis»: все, що пов’язано із темою бедуїнів, пустелі, оазису – шовк, прикраси і тд.
«Люди дуже заморочувалися з образами – самі шили костюми, робили унікальні прикраси на голову чи тіло. Вживу все було просто ваууу! І що цікаво – чоловічі образи часто навіть більш яскраві, ніж жіночі:) Дрес-код був обов’язковим на озеро, no dresscode - no Wave. І ці емоції не передати словами – захід сонця, рожева вода, музика, костюми – у мене від візуалу відвисала челюсть.
Багато хто порівнює Wave з американським Burning Man, але я б додала, що з присмаком українського «Казантипу».
Взагалі, що мені найбільше сподобалося – що це В НАС таке роблять, що це В НАС такі круті люди, які це організовують і які туди приїхали. А були і справді люди незвичайні – і всі такі різні, з різних куточків України, хтось говорить українською, хтось російською, але було щось, що об’єднало всіх найбільше за все – і це СВОБОДА. Свобода бути собою, будь-яким. Це не можна передати словами. Тільки відчути», - каже Оксана.
Цього року фестиваль відбудеться ще двічі – у липні та серпні.
Відео: Pete Svietnoi