Як Андрій Макаревич у Луцьку джазував: без «Повороту», але з «Перехрестям». ФОТО

05 Листопада 2020

Текст: Світлана ЗОЗУЛЯ

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

У понеділок, 2 листопада, у розважальному центрі «Промінь» відбувся довгоочікуваний концерт (навіть два!) справді легендарного російського співака, музиканта, автора пісень, незмінного лідера групи «Машина времени», учасника інших творчих проєктів Андрія Макаревича.

Побачити його наживо та почути – о 17:00 та о 20:00 – зібралося дуже багато лучан, звісно ж, з дотриманням карантинних обмежень, про що заздалегідь подбали організатори з Tikhonov concert and event agency.

До слова, вони планували виступ Андрія Вадимовича та музичної формації Yo5 в обласному центрі Волині ще на 30 квітня, але всім відома ситуація із пандемією та закриттям кордонів внесла свої корективи на 7 місяців. Добре, що придбані заздалегідь квитки за цей час залишилися дійсними.

Отож, можна собі уявити, з яким нетерпінням луцькі шанувальники чекали виступу Андрія Макаревича!.. Він теж не приховав радості, що нарешті зміг до нас приїхати. Хоча одразу ж попередив, що пісня «Поворот» не буде звучати. Мовляв, заспіває її у нас наступного разу вже з «Машиной времени», коли усе буде добре в світі.

Але навіть без цієї безсмертної композиції знавці творчості автора мали що підспівувати, оплесками й схвальними вигуками підтверджуючи те, що впізнали певний твір за першими акордами або словами. «Он был старше ее», «Тем, кто ушёл», «Музыка под снегом», «Давайте делать паузы в словах», «Однажды мир прогнётся под нас»…

В осінню днину теплою джазовою ковдрою мелодій та звуків ці композиції майстерно вкривали учасники Yo5 – піаніст та аранжувальник Євгеній Борець, контрабасист Сергій Хутас, барабанщик Давид Ткебучава і саксофоніст Тимур Некрасов. До слова, це тепло сповна передалося глядачам, які цього року вже встигли засумувати без традиційного фестивалю Art Jazz.

Прихильники не тільки музики, а й кінематографу, бурхливими оплесками підтримали виконання творів Андрія Макаревича з фільму «Перекресток» (1998 року) Дмитра Астрахана. Зокрема, «Отпусти меня» та заголовну для самого фільму – «Перекресток».

Поодинокі глядачі подарували маестро квіти й сувеніри. Зовсім мало охочих було взяти у нього автограф, хоча багато хто бачив його вперше в житті. Звісно, карантин таки вніс свої корективи навіть у концертні залаштунки. Але так хочеться колись таки почути незабутній «Поворот» у рідному місті у виконанні легендарної «Машини времени»…

Що ж, «в добрый час, друзья, в добрый час…». І, дай Боже, без пандемій!6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter