Красивий лайфхак: 5 скрабів для тіла, які можна приготувати вдома
Для того, аби доглядати за тілом, не обов'язково відвідувати салони краси
10 Грудня 2023
Успішно!
У рубриці «Запитай у косметолога» разом з фахівцями «Таблоїд Волині» даватиме відповіді на питання про здоров’я шкіри, популярні процедури, підбір догляду, тощо.
У рубриці «Запитай у косметолога» разом з фахівцями «Таблоїд Волині» даватиме відповіді на питання про здоров’я шкіри, популярні процедури, підбір догляду, тощо.
Косметолог-дерматолог центру краси «BOMOND» Світлана Мельник розповіла про особливості знайомства з косметологом в юному віці.
– Який вік ідеальний для першого візиту до лікаря-косметолога?
– Зазвичай треба звертатися до косметолога в підлітковому віці, коли починається гормональна перебудова, проявляються висипання у вигляді акне. Тоді потрібна допомога. Ми дивимося, в чому проблема, часто відправляємо до суміжних спеціалістів: гастроінтеролога, ендокринолога, гінеколога. Я – лікар-дерматолог, тому можу надавати фахову консультацію в цій сфері. Але найважливіше в юному віці – домашній догляд. Як правило, з проблемами шкіри підлітки починають справлятися самотужки, використовують агресивні засоби, спиртові настойки, що пересушують шкіру. Так молоді люди лише погіршують свій стан. Тоді вже постає не лише проблема акне, а й чутливість, сухість та низка інших.
– То вперше до косметолога йдемо саме для того, щоб підібрати догляд?
– Звичайно. В подальшому кожна дівчина хоче гарно виглядати, а старіння шкіри починається вже з 25-ти років.
– Сучасні діти дорослішають швидко. От психологи визначають перехідний вік у них вже з дев’ятирічного віку. А от які наймолодші клієнти чи клієнтки були у вас?
– Дівчатка у віці 12 років у мене бувають на консультація чи навіть процедурах. В такому віці можна робити чистку. Взагалі з цього й починається робота з новим клієнтом, необхідно очистити шкіру, зняти ороговілі клітини, адже в очищену шкіру краще проникають і доглядові засоби.
– Чим відрізняється підлітковий догляд від догляду «20+»?
– У 20 можна вдаватися до інтенсивніших процедур: пілінгу, доглядові процедури. Вже у 20 років шкіра може виглядати не так, як нам хотілося б. А ще бувають клієнти з активною мімікою, з 18 років їм рекомендовано робити ботулінотерапію. Це ін’єкційна процедура, яка блокує активність м’язів. Нерідко у 18 років уже закрадаються зморшки в міжбрівній ділянці, горизонтальна зморшка на лобі. В подальшому з проблемою справлятися буде важче.
– Ми розібралися, що для підлітків найголовніше – домашній догляд, а спиртові засоби – погана ідея. То що ж обирати найкраще?
– Важливо, аби порадив у цій справі фахівець. Адже рішення обрати щось самотужки зазвичай невдалі. Не скажу, що догляд вирішить проблему акне, але в певній мірі покращить стан шкіри. Перше – це очищення, яке має бути і ранковим, і вечірнім. Часто помилково вважають, що потрібно лише ввечері потрібно змивати макіяж. Проте, вночі виділяється шкірний жир, відбувається чимало процесів, які треба «змити» зі шкіри. Надалі бажана тонізація шкіри, адже цей процес вирівнює шкіру та зволожує. Третій етап – зволоження, тому потрібен крем. Хибна думка, що жирну шкіру не потрібно зволожувати. Насправді треба просто підібрати правильні засоби.
– Дуже поширена інтернет-порада: точково на прищі мазати ацетилсаліцилову кислоту. Чим це небезпечно?
– Небажано таке робити. Справді є засоби, які мають кислоти в складі для точкового використання. Проте, не варто для цього використовувати аптечні засоби, бо вони більш агресивні й можуть викликати небажані наслідки.
– Але ж яка різниця між кислотою з аптеки і тією ж кислотою в косметологічних засобах?
– В косметологічних засобах не буває одного складника, додаткові компоненти нейтралізують агресивність інших і зволожать.
– Які складники небажані для косметичних засобів у юному віці, на що звернути увагу на етикетці?
– Взагалі є три косметологічних ланки: масмаркет, аптечні косметологічні засоби та професійна косметика, яка продається лише в салонах. В мас-маркеті за 50 гривень не можна знайти нічого хорошого. Не всі підлітки можуть дозволити собі професійну косметику, тому, як альтернативу, я раджу засоби, які продають в аптеках. Але професійна – найкраще. Насправді професійну косметику розробляють в потужних лабораторіях, засоби в космецевтиці створюють на рослинній основі, тестують, вирощують рослини в ідеально чистих умовах, те ж саме з водоростями.
– А як щодо очищення міцелярною водою?
– Дуже люблять її чимало клієнтів. До речі, навіть на деяких етикетках написано, що її не потрібно змивати. Це не правда, адже ПАВи, які містяться там, залишаються на обличчі і їх необхідно змивати. В іншому випадку на шкіру чекають сухість і чутливість та подразнення. Тож якщо брати міцелярну воду, то важливо її змивати.
– А як щодо декоративної косметики в підлітковому віці?
– Найкраще вибирати мінімум і використовувати в юному віці засоби декоративної косметики лише для особливих випадків і свят. Для молоді найкраще вибирати мінеральні тональні основи і, звісно ж, звертати увагу на професійну косметику.
– Як пояснити мамі, що підлітку треба консультація косметолога?
– Якщо мама розумна жінка, то вона сама це розуміє. Є різні випадки, підліткова акне – це не така проста насправді задача, яка вимагає комплексного підходу. Я завжди вчу нового клієнта того, що ми повинні працювати разом: змінювати харчування, слідкувати за собою, за режимом, гігієною. А це все насамперед здоров’я.
***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонено.