Сергій Григорович – творець ігор «Козаки» та «S.T.A.L.K.E.R», та значна частина його прибутків йде на благочинність.
Текст та фото: Тетяна Маркопольська
В дитинстві надихнувся комп’ютерними іграми, а в 16 заснував власну компанію GSC Game World. Сергій Григорович – творець ігор «Козаки» та «S.T.A.L.K.E.R», та значна частина його прибутків йде на благочинність. Зокрема й на розвиток та діяльність арттерапевтичного проєкту ГО «Пятерня».
До Луцька він прибув на відкриття виставки «Артпостріл: Мистецтво, народжене війною», де експонуються роботи відвідувачів студії «Пятерня».
Ми розпитали у Сергія про продовження гри, нові доповнення до «S.T.A.L.K.E.R» та те, що для нього означає Луцьк. Все це – далі у тексті.
– Ви народилися та проживаєте у Києві, Ваша дружина родом з Луцька. Що для Вас означає це місто?
– До війни я жодного разу не бував на Волині, навіть проїздом. Проте зараз я вважаю її своїм «запасним» домом. Тут я купив три хати й хотів побудувати в Луцьку центр реабілітації для військових. Проте поки що ця робота стоїть на паузі, бо виявилося, що те придбане приміщення зовсім не підходить для такої установи.
– Що надихнуло Вас на думку про побудову медичного закладу?
– Моя дружина Леся (у дівоцтві Леся Рудь – Ред.) є президентом Фундації допомоги захисників України Lesia UA. 95% її діяльності – військова тематика. Вона працювала в багатьох реабілітаційних центрах, є сертифікованим військовим психологом. Тому вирішили зайнятися цією темою, адже це підіймає бойовий дух солдатів. Вони знають, що якщо потраплять в тил, і будуть поранені, комісовані, то у них є люди, які про них попіклуються. Цю допомогу потребують не тільки поранені. Їм потрібен час, щоб адаптуватися до мирного життя, трохи походити до психолога – зовсім небагато, хоча б місяць. Та цей етап важливий.
– Окрім благочинства, Ви займаєтеся розробкою комп’ютерних ігор. «S.T.A.L.K.E.R.» став дуже популярним серед гравців, і навіть змагався за звання «Гра року», але поступився «Black Myth Wukong» від Китаю. Як гадаєте, чому це сталося? Чи плануєте щось змінювати в грі?
– Ми загубили велику територію, на якій могли заробляти. Це Росія. Але ми принципово заборонили продаж нашої гри у межах Російської Федерації. До цього, з пострадянських країн ми заробляли стільки ж, скільки могли отримати з усього світу. Тобто зараз ми втратили половину ринку, але змінювати це не збираємося. Звісно, з часом вони (росіяни – ред.) навчаються копіювати й піратити гру, проте зараз цього не має.
– Раніше Ви розповідали, що у Ваших планах випустити до гри як мінімум два додаткові завантаження DLC. У них буде закладена історія, яка відбувається паралельно до вже випущеної гри чи вони братимуть початок з моменту завершення сюжету гри «S.T.A.L.K.E.R. 2»?
– Це буде новий сюжет. Якщо на перший DLC буде суперпродаж, то ми створимо і другий. Якщо ні, тоді у нас буде більше часу, щоб зосередитися на третій частині гри.
– Чи плануєте додати до геймплею додаткові елементи: окуляри нічного бачення чи музичний плеєр?
– Ми будемо розширювати використання різних артефактів. Команда час від часу проводить брейншторми, на яких з'являються ідеї. Якісь з них виживають, якщо більшість на них не погоджуються, то ні. Якщо 30% людей сказало: «Так, це цікаво», то ми намагаємося далі працювати над втіленням.
– Ви згадали про розробку «S.T.A.L.K.E.R. 3». Можете вже щось розповісти про майбутнє продовження? Чи були думки колись змінити дію сюжету й винести його за межі Чорнобильської АЕС?
– Ні, головною ідеєю було сама ця локація. Поки ми тільки думаємо як має виглядати продовження. Чи взагалі вийде «S.T.A.L.K.E.R. 3» і як змінюватимемо гру буде більш зрозуміло до кінця виходу першого DLC. Можливо, ми перейдемо на серію, може зробимо «S.T.A.L.K.E.R. 3» окремим продуктом, тобто повністю змінимо все і світ гри. Адже навіть, перша частина дуже сильно відрізняється від другої.