Успішно!

біхелсі

Прості «секретики» ректора ВНУ ім. Лесі Українки Анатолія Цьося

Таблоїдна «Анкета друзів» продовжує наповнюватися цікавинками про відомих волинян.

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Ірина КАБАНОВА

Таблоїдна «Анкета друзів» продовжує наповнюватися цікавинками про відомих волинян. Цього разу зошит потрапив до ректора ВНУ ім. Лесі Українки Анатолія Цьося, який перейняв естафету від народної депутатки Ірини Констанкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРОСТІ «СЕКРЕТИКИ» НАРОДНОЇ ДЕПУТАТКИ ІРИНИ КОНСТАНКЕВИЧ

За традицією учасник має написати, хто наступним заповнюватиме анкету. Тож незабаром читачі дізнаються, які «секретики» повідала нам голова облради Ірина Вахович.

1. Ваше ім’я? – Анатолій Цьось.

2. Скільки вам років? – 54 роки.

3. Хто Ви за знаком зодіаку? – Козеріг.

– Вірите в гороскопи?

– Не дуже. Але певний відсоток правди в цьому є – спільні риси характеру, наприклад. Втім людина більше формується внаслідок своїх дій, самоосвіти.

– Які риси характеру Козерогів притаманні вам?

– В мене є якась цілеспрямованість, впертість, бажання досягнути цілі. Але це тільки відсотків сорок. У мене дружина – Овен. Кажуть, якщо Овна звести з Козерогом, вони або підуть разом по дорозі, або поб’ються десь на містку та обидва загинуть.

4. Улюблена пора року? – Зима.

– Влітку мені душно, некомфортно. Не люблю валятися на пляжі… Зима мені більше подобається.  

5. Улюблена тварина? – Пес і кіт.

6. Як звати вашу домашню тварину? – Кріста, Фоля.

– Кріста – золотистий ретривер. Я, направду, добра людина, хоча іноді й приймаю різкі рішення. Хотів собі таку ж собаку – добру, велику. Коли ретривери народжуються, їх одразу нумерують і дають прізвиська. Її назвали Крістою, і ми це ім’я вже не стали змінювати. Вона з нами гуляє, як кіт. Якщо на когось гавкає чи гарчить, то значить, вимагає, щоб її погладили.

А кішку у нас звати Фоля, зараз їй місяців три-чотири. Взагалі, у нас їх двоє, але друга зараз пішла кудись в загул.

– Чому таке прізвисько?

– Фоля має дуже цікаву історію. Їдемо ми якось на хутір, де я народився. Десь поблизу Луцька, біля заправки, на дорогу вибігає кошеня. Машина, яка їде перед нами, зупиняється, ну і ми, звісно, теж. Виглядаємо ту кицю, а її вже немає. Поїхали далі.

Проїхали ми 150 кілометрів. Коли вже були на дачі, чуємо – щось нявкає. Виявляється, те кошеня залізло під мою машину, на піддон і їхала з нами. І вижила, уявіть собі! Звісно, ми забрали її додому. А Фолею назвали, бо у мене машина Фольксваген. Зараз вона дуже ніжна, муркотлива. Мабуть, через те, що перший місяць життя у неї був непростий.

– А другу кицю як звати?

– Ми так її й називаємо – Киця. Ми довго думали над ім’ям, але так і не визначилися. Між собою киці не дружать. А от Кріста з Фолею – справжні подруги: сплять разом, їдять з одної миски, ходять одна за одною.

7. Ваш улюблений вид спорту? – Скандинавська ходьба, сплави на каяках.

– В молодості я займався гандболом. А зараз мені більше подобається скандинавська ходьба, або сплави на каяках.

– Зараз часто займаєтеся спортом?

– Не дуже.

– Часу не вистачає?

– «Немає часу» – це все відмовки. Якщо людина хоче займатися спортом, вона буде. Але спорт передбачає виявлення максимальних можливостей людини, а в моєму віці це є шкідливим для здоров’я. Втім оздоровча фізична культура має бути. Для мене це скандинавська ходьба.

8. Ким ви хотіли стати в дитинстві? – Лісівником.

– На Старовижівщині, де я виріс, було багато лісу. Після 8-го класу я хотів іти в Шацький лісовий технікум. Але, можливо дякуючи долі, не поступив і продовжив навчання у школі. А далі пішов в наш університет, на факультет, не пов’язаний з лісним господарством.  

9. Улюблений предмет у школі? – Історія, початкова військова підготовка.

10. Улюблений анекдот? – Хочеш щось зробити добре – доручи це жінці.

11. Улюблена книга? – Володимир Лис «Століття Якова».

– От я казав, що до речей не дуже прив’язуюся. Так само і з книгами – не можу вибрати щось улюблене. Зараз, наприклад, перечитую Бальзака. Мені цікавий сам  сюжет, але не подобається, як він починає описувати колір стіни на три сторінки. З наших письменників я люблю Володимира Лиса. Читав книгу, потім дивився у театрі «Століття Якова». Він використовує слова, які дійсно були поширені на Поліссі, старші люди у нас справді так говорили. Це мені подобається.

Можливо це здається дивним, але в школі я здебільшого читав книги на військову тематику. Особливо любив мемуари – про партизанський рух, Другу світову. У мене тоді було підсвідоме бажання вступати до військового училища. Але спорт переміг.

12. Улюблений фільм? – «Вогнем і мечем».

– Взагалі, люблю бойовики, але історичні. Наприклад, «Айвенго» або «Робін Гуд». Тому я написав би сюди «Вогнем і мечем» – він мені найбільше подобається.

– Часто дивитеся фільми?

– Ні. Зазвичай я приходжу додому вже після сьомої вечора. Тому дивлюся те, що трапляється по телевізору. Спеціально фільми не шукаю.

13. Улюблений актор? – Богдан Ступка.

– Колись на врученні дипломів я навіть процитував його: «Роби справу чесно, з душею, і твоє до тебе прийде». Чесні слова.

14. Хто ваш ліпший друг? – Старий друг.

15. Ваше хобі? – Риболовля.

– Час від часу маю можливість кудись з’їздити. Нещодавно був на Світязі – якого ляща витягнув!

16. Я люблю... сім’ю і роботу.

17. Я терпіти не можу... неякісного виконання роботи та байдужості.

18. Я мрію... щоб університет був найкращим в Україні та світі.  

– Як не дивно, у мене дуже прагматична мрія.

– Ви на сто відсотків прагматична людина?

– Як правило, так. Під час великих нарад дуже не люблю, коли починають багато говорити без конкретних цифр і фактів. Вважаю, це гаяння часу.

19. Ваша улюблена страва? – Рибні (фарширована щука).

– Самі готуєте?

– Фаршировану щуку та домашню ковбасу завжди готуємо разом з дружиною.

20. Ваш улюблений колір? – Зелений.

21. Гори чи море? – Море.

– Коли востаннє були на морі?

– Роки три тому.

22. Кава чи чай? – Кава.

– Багато п’єте кави?

– У нас з дружиною традиція: першу каву випиваємо разом в ліжку. А потім на роботі – ще дві-три чашки. Люблю каву. Думаю, вона не шкідлива для здоров’я.

23. Що б ви взяли із собою на безлюдний острів? – Дружину.

24. Що мрієте отримати на День народження? – Практичну річ, особисту.

– Що маю на увазі під практичністю? Наприклад, мені не сподобається, якщо на День народження подарують люстру. Бо це подарунок не імениннику, а самому собі чи родині. А подарунок має бути особистим. От близькі друзі часто дарують мені щось для риболовлі.

– Тоді людина має добре вас знати, щоб подарувати щось потрібне.

– Дуже небезпечно приймати подарунки від незнайомих людей (посміхається).

25. Дата заповнення: 22.09.2020.

26. Намалюйте малюночок.

27. Кому передати анкету? – Ірині Вахович.

28. Напишіть побажання. – Щиро бажаю здоров’я. А для цього бажаю мати гарну роботу, раціонально та збалансовано харчуватися, відпочивати з сім’єю і друзями, позитивно ставитися до життя та оточуючих. Посміхайтеся!  

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар