Засновниця приватної школи розповіла про освітній бізнес, домашні завдання і особисте щастя

05 Червня 2020

Текст: Ксенія ДУДА

«Садок з великим серцем» ‒ так описують дбайливі луцькі матусі приватний дитячий садок HappyKidsClub. За час свого існування цей новітній освітній заклад набув популярності серед батьків та полюбився малечі. Незабаром у затишного садочка з’явиться «старший брат» ‒ приватна школа Years.

З нагоди майбутнього відкриття «Таблоїд Волині» познайомився з ідейною натхненницею та засновницею навчальних закладів ‒ Валентиною Галущак. Про особливості HappyKidsClub та Years, а також про критерії власного успіху, життя та мрії луцької керівниці – читайте в нашому інтерв’ю.

‒ З яким настроєм ви прокидаєтеся? Які маєте ранкові ритуали?

‒ Зазвичай прокидаюся в гарному настрої, адже розумію ‒ в якому настрої прокинешся, в такому і проведеш увесь день. Для мене ранок ‒ це час для кави та посмішки.

‒ Знаю, що ви зараз викладаєте в університеті. Хто Ви за освітою?

‒ За першою освітою я менеджер. Працюю в університеті вже 18 років викладачем. Нещодавно також здобула фах педагога.

В організації освітнього процесу я, швидше, менеджер. Мені як керівнику потрібно добре розуміти, що відбувається на кожному рівні освіти. Якщо ми готуємо дошкільника, то якими мають бути показники його успішної підготовки? А для школяра? Випускника? Мені важливо визначити наші цілі для кожного рівня підготовки, критерії їх досягнення і організувати для цього роботу усієї команди.

‒ Які проблеми, на вашу думку, існують сьогодні в шкільній та університетській освіті?

‒ З власного досвіду я знаю, якими в університет приходять випускники шкіл. Я розумію, які існують проблеми, і намагаюся аналізувати, чому так відбувається. Іноді студенти бояться поставити питання, не можуть прийняти рішення, або сформулювати короткотермінову ціль. Вони не завжди розуміють, що вони тут роблять. Ті питання, які мали би бути закриті в школі, залишаються відкритими в університеті.

Більшість із нас в школі не навчили любити предмети, не змогли нас зацікавити. Наприклад, багато дітей не люблять математику, починаючи з першого класу. Насправді, це проблема викладачів, а точніше – керівників.

‒ Розкажіть про вашу школу Years. Як виникла ця ідея, та з якими труднощами ви зіткнулися на етапі створення?

‒ Основними каталізаторами створення школи були і залишаються батьки вихованців мого садочка. На третій місяць функціонування Happy Kids Club мене почали запитувати, куди можна віддати дитину після нашого садочка.

Зрозуміло, що приватну школу відкрити нелегко. Це складний, проте досить цікавий бізнес, тут є своя специфіка і ризики. Нам треба добре розуміти, на кого ми орієнтуємося, треба бути унікальними і вміти комунікувати з батьками. Також нас вирізняє рівень відповідальності: в освіті та медицині він – найвищий.

Я вірю в те, що Всесвіт допомагає втілювати найсміливіші плани, якщо ти не тільки мрієш, а й дієш. Щодня. Пошук приміщення став для мене першим викликом, адже освітній простір має відповідати багатьом вимогам. Мені пощастило знайти таке приміщення в Луцьку, на вулиці Стрілецькій. Зараз триває його реконструкція.

Після того розпочала набір персоналу. Я розуміла, що знайти вчителів, які б відповідали моїм критеріям ‒ непросто. Тому орієнтувалася на тих, хто вже має відповідні навички і досвід. Із персоналом я працюю з вересня минулого року. На сьогодні у нас є основний склад, до якого поступово долучаються нові фахівці.

Наша школа співпрацюватиме з великою кількістю студій. Серед них – балетна школа «4you», мовна школа Юлії Яковлюк, гуртки шахів, гімнастики, карате та інші.

‒ Скільки класів буде у вашій школі?

‒ Ми набираємо дітей у перші та другі класи і будемо рости далі разом з дітками. Ліцензію ми отримали на навчання за рівнями «початкова освіта» і «базова середня освіта». Також у нашому приміщенні будуть підготовчі класи ‒ наша старша група садочка.

‒ Хто працює у Years?

‒ У навчальному процесі нас консультує Юрій Гайдученко ‒ він наш тренер і розробник багатьох курсів. Пан Юрій увійшов до ТОП-10 вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukrainian-2018. За фахом він учитель української мови та літератури, має власні розробки щодо оцінювання і ведення інтегрованих занять.

Наші педагоги ‒ це фахівці, які люблять дітей і свою роботу. Сьогодні їхнє завдання ‒ не тільки вчити. Колись педагог був єдиним джерелом знань, а зараз він виступає партнером, який допомагає дитині вчитися. Наші діти дуже здібні, вони можуть багато чого опанувати самотужки, потрібно лише допомогти розкрити ці здібності.

‒ За якими критеріями ви підбираєте викладачів?

‒ Основні вимоги ‒ освіта, навички і досвід.

У садочку Happy Kids Club кожен вихователь проходить стажування. Ми спостерігаємо за його роботою і аналізуємо, чи достатньо уваги він приділяє дітям.

Звісно, працювати зі «зручними» дітьми досить легко. Але тиша у класі іноді може свідчити не про дисципліну, а про те, що діти бояться. Важливо, щоб між педагогом і дітьми була довіра.

‒ В чому полягають особливості навчального процесу в Years?

‒ Наша особливість ‒ це індивідуальний план розвитку кожної дитини. У державній школі, коли в класі навчається більше ніж 30 учнів, це дуже важко втілити. Наші класи будуть невеликими.

Навчальний план складатиметься з основних і додаткових предметів. Повний навчальний день триватиме з 9:00 до 18:30. У другій його половині відбуватимуться студійні заняття – це і є частина індивідуального плану.

Програма початкової школи ділиться на декілька блоків: академічний, творчий, спортивний. Щодо англійської, окрім щоденних занять, її інтегруватимуть і в інші предмети. Ми плануємо співпрацю з носіями мови на постійній основі.

Протягом дня діти харчуватимуться тричі, а також матимуть час на прогулянки і самопідготовку. Тож дитині та батькам не доведеться виконувати домашніх завдань.

‒ Ви ‒ засновниця двох навчальних закладів. Чи відчуваєте себе успішною керівницею?

‒ Ні. Зараз досить рано про це говорити, оскільки мій успіх залежить від досягнень моїх вихованців. Коли я згодом побачу, наскільки самодостатніми, розвинутими, вільними і щасливими стали наші вихованці, я вважатиму себе успішною.

‒ Опишіть ваше життя поза роботою. Як ви відпочиваєте?

‒ Я багато читаю. Відпочиваю, здебільшого, вдома: тут я знаходжу душевний спокій. Моя робота, як і робота будь-якого освітянина, ‒ постійна. Ти не можеш забути про неї, прийшовши додому. А ще я багато подорожую. Як правило, мої подорожі не є довготривалими, але навіть два-три дні в іншому місті чи країні дозволяють перезавантажити думки і надихнутися на нові проєкти.

‒ Ви – щаслива людина?

‒ Щастя знаходиться всередині кожного, воно не залежить від людей чи обставин. Я почуваюся абсолютно щасливою!











***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

8
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter