Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Оксана Корсун каже, що гараж для клубу – то «літній офіс».
Текст: Міла РОСПОПА
Фото: Юлія КОЦЮБА
Луцька мандрівниця Оксана Корсун поспішає нам назустріч дуже заклопотано. Швидким кроком вона йде між рядів гаражного кооперативу, і ми вже здалека можемо розрізнити її гараж. Біля стандартної металевої конструкції «порається» відомий у місті фотограф Олег Бурлака. Разом з Оксаною та ще кількома сотнями активних людей вони сформували туристичний клуб «Хорс» – команду мандрівників.
Олег дбайливо розкладає намет і надуває байдарку. Кілька весел обіперли на зовнішню стіну гаража, а кольорові жилетки повісили просто на двері. Все тому, що всередині нема світла, зате є стільки всього цікавого.
Оксана Корсун каже, що гараж для клубу – то «літній офіс». Його вони орендують, аби зберігати тут «флот» байдарок, весла, жилети, намети і різне туристичне спорядження. Гараж, який ми відвідали, вони займають всього два роки. Загалом же використовують гаражі близько семи років.
«Я мандрівниця. Подорожую всіма доступними способами, починаючи від байдарок, і закінчуючи велосипедами. Пішки, по горах, морях, річках. І найгірше в цьому, що я подорожую не сама – а тягну з собою друзів (сміється). Громада наша розрослася, і тепер зі мною мандрує досить великий колектив. І для нас потрібний «літній офіс», – починає розповідь Оксана Корсун.
У першу подорож вона відправилася, як тільки почала ходити: батькам доводилося шукати доньку у різних цікавих районах міста. В семирічному віці разом з друзями пройшлася берегом річки Сапалаївки. Каже, що дійшли аж до витоків. І їх за це дуже насварили.
«Мрія подорожувати в мене була довго, тому поступила я на природничо-географічний факультет. Я чула, що люди там мандрують. Там прибилася до тоді вже відживаючих клубів. Поки була студенткою, то ми недалекі подорожі по Волині, Криму і Карпатах самі собі організовували, бо це епоха перебудови була, і всім якось не до нас було, і точно не до подорожей.
Потім я працювала на Станції юних туристів, але туризму як такого там було замало – більше змагань. А я хотіла мандрів. І тому власне ми з колективом друзяк заснували свій клуб, який у нас існує з 1998 року. Це тепер і робота, і життя, і хобі, і я не особливо це розділяю».
Туристичний клуб «Хорс» існує вже більше 20 років, і за цей час «обжився» мандрівним обладнанням настільки, що в жодній квартирі його не помістити.
«7 років тому я опинилася в малосімейній квартирі – наймізернішій з можливих. Житлова площа – 11 квадратних метрів. І ось ми там опиняємося з 14-річною донькою і байдарками та наметами. Коли одного року наша кішка привела туди п’ять кошенят, мої нерви здали. Я вирішила, що потрібно орендувати гараж. Так, це були несподівані витрати», – згадує про ті часи Оксана.
Зараз у гаражі – цілий «флот» байдарок. Тут є каркасні та надувні. Гараж для клубу – то не тільки місце зберігання, але і своєрідний ремонтний цех. Буває, довгими літніми вечорами друзі збираються, аби за чаєм поговорити про життя, і полагодити байдарки. Для себе вони тут самотужки виготовляють надійні весла, зручні жилети та оригінальні велосипедні рюкзаки. Також почали робити каркаси для наметів, бо ті завжди псуються у найнеочікуваніший момент.
Під гаражним дахом утворилася своєрідна стеля із весел. З боків на стінах висять жилетки. Влітку вони там добре просушуються. Біля задньої стіни – набір килимків та туристичного посуду. Також тут стіл, на якому мандрівники майструють. Олег Бурлака розповідає, що коли потрібно, у гаражі і світло з’являється, і всі необхідні інструменти.
На зиму, однак, речі звідси намагаються забрати у квартиру. Ми опинилися тут саме в момент переїзду.
«Ми в «зимовий офіс» зараз перебираємося. Всі ці байдарки переїздять з нами в квартиру. Ми їх настільки любимо, що в гаражі їх не тримаємо», – розповідає Оксана.
І якщо байдарки на квартирі зимуватимуть, то жінка з друзями – ні.
«Ми цього року зібралися в теплі краї – Єгипет, Туреччина, моря і океани. Взимку – саме адекватна температура (25 – 30 градусів). Ми беремо з собою байдарки. Це не традиційний туристичний Єгипет. Це мандрівка вздовж дикого марського узбережжя, по горах, з бедуїнами і без бедуїнів. Ми вже настільки освоїлися в цих краях, що можем голосно про це говорити. Тепер ми беремо з собою навіть новачків. Є такі країни, які ми ще не зовсім досконало освоїли. Плануємо наступного року по Індонезії та Океанії помандрувати. Туди ми ще не готові запрошувати громаду», – анонсує жінка.
«Туристичний посуд, інструменти… Що ж у нас тут не туристичного? Здається, нема. Все, що було зайвим, ми геть витіснили».
Компанія має ще гараж, і в ньому бігові лижі. Але кажуть, що для потреб клубу їм то замало. Добре, що кожен член організації приносить щось своє. Так, у чиємусь гаражі – байдарки. Хтось зберігає в себе автомобіль та причіп. У когось – лижі.
Квартира для проживання, переконана Оксана, має бути мінімальною. Решта – великий, а то й гігантський, гараж
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКИЙ ФОТОГРАФ ПОКАЗАВ СУВОРІ ОСІННІ КАРПАТИ. ФОТО
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].