«Якщо хочеш рухатися вперед, треба бути далекоглядним», – луцький бізнесмен Андрій Ковальчук

22 Лютого 2021

Фото: Ірина КАБАНОВА
Настрій: ресторан «Хліб Сіль» (проспект Соборності, 16в)

Андрій Ковальчук, засновник будівельної компанії «Дім Фасадів», президент ГО «Луцька міська шахово-шашкова федерація» та віцепрезидент МФК «Дім Фасадів», активно займається благодійністю, підтримує спорт і розвиток молоді на Волині.

Сьогодні наш герой затримується на двадцять хвилин. Прийшовши, Андрій зазначає, що в таку погоду важко скрізь встигати, та одразу цікавиться, скільки часу триватиме наша розмова. Він замовляє салат, десерт і сік, а ми приєднуємося з чашкою кави та розпитуємо нашого героя про роботу та сім'ю.

Традиційне питання: кава чи чай?

– Кава.

Розкажіть про себе. Де навчалися?

– Я родом з Луцька, виріс тут. Навчався в інтернаті, далі – київська бізнес-школа.

– Ви – керівник і засновник будівельної компанії «Дім Фасадів». Розкажіть, чим займається ваша компанія?

– Ми працюємо п'ять років. Один з наших головних напрямків – термореновація, або ж термомодернізація, старого житлового фонду. Сьогодні я єдина людина на Волині (та й в Україні), яка пройшла навчання з термореновації в Німеччині. Також ми робимо й державні об’єкти.

– Поясніть, що таке термореновація?

– Це утеплення старого житлового фонду, яке включає утеплення стін, даху, заміну вікон. Сьогодні заміна вікон – це актуальна проблема, особливо в приватних будинках, коли використовують газове опалення. Це досить відчутно, коли будинок не був утеплений. Ми цими роботами займаємося давно і маємо значний досвід. Постійно вдосконалююсь по цій темі.

Які матеріали використовуєте в роботі?

– Використовуємо сертифіковані матеріали з переліку Фонду енергоефективності. Тільки з такими матеріалами можна здійснити утеплення.

Фонд енергоефективності був створений в кожній європейській країні, де запроваджена реновація. Фонд відшкодовує 70%, плюс місто 10%. Для того, щоб виконувати роботи, потрібно зробити енергоефективний сертифікат, паспорт будівлі. Кошти Фонду співфінансує уряд Німеччини та Європейський союз спільно з Україною. Дані кошти передбачені лише на розвиток енергоефективності та термомодернізації.

Основні наші партнери – це фірма «Капарол», «Ферозіт», «Кірхлан». По Луцьку також працюємо з багатьма фірмами.

В ході розмови Андрій ділиться, що за останній тиждень практично не обідає. Мовляв, січень видався дуже насиченим, а останнім часом він не мав жодного вихідного.

– В чому різниця між утепленням багатоквартирного будинку та приватного сектору?

– У приватних секторах ми не працюємо. Звісно, я можу проконсультувати та допомогти обрати хороших спеціалістів.

– Працювати у приватному секторі не вигідно?

– Сьогодні мені цікавіше працювати з проєктами та кошторисами для великих будинків. Для роботи в приватних секторах не створюються проєкти, там ніхто не розраховує ніяких навантажень і таке інше.

– Для яких об'єктів ви вже здійснили термореновацію?

– Компанія займалася реновацією п'ятиповерхівки (на вулиці Софії Ковалевської, 23а), на фасаді якої – велетенське дерево. Не менш важливі об'єкти – це приміщення казначейської служби України у Любомлі, проєкт реновації першого житлового будинку в Нововолинську. Мурал, присвячений українському композитору Семену Гулаку-Артемовському, також належить нашій команді.

– Якими проєктами найбільше пишаєтеся?

– Перший модернізований будинок у Нововолинську. По Луцьку – багатоповерхівка на Київському майдані та 16-поверхівка, висотою 46 метрів – найбільший об’єкт по висоті та найпроблемніший за конструкцією. Довелося особисто купляти спеціалізовані дороговартісні рихтування, щоб виконати центральну частину будівлі. Також реставруємо дзвіницю Жидичинського монастиря.

– Чим «Дім Фасадів» планує займатися у майбутньому?

– Найближчими роками наша будівельна компанія планує якісно термомодернізувати та розмалювати муралами десятки тисяч будинків по Луцьку, Волині та Україні. Над цим ми працюємо зараз всією командою, долучаючи кваліфікованих спеціалістів та надійних партнерів.

– Якими принципами керуєтеся в роботі?

– Роботу потрібно виконувати добре, або не виконувати взагалі. Я люблю працювати довго, продуктивно та якісно. Думаю, це правильно: якщо хочеш кудись рухатися, треба вміти бути далекоглядним.

– Чула, що ви берете участь у форумах ОСББ?

– Так, я був спікером на всеукраїнському Десятому форумі ОСББ. Потужний захід.

Ваша квартира утеплена згідно з усіма вимогами?

– Так, скоро буде (сміється). Спеціально куплена на вторинному ринку житла.

Розкажіть про ваше дитинство.

– Я народився в багатодітній сім'ї, був третьою дитиною. Мама виховувала нас одна. Тяжкою дитиною був, мав дуже багато енергії. Ходив на бокс і кікбоксинг, професійно займався спарингом.

– Зараз займаєтеся спортом?

– Так. Плаванням, велосипедним спортом.

Сьогодні Андрія Ковальчука цікавить не лише сфера будівництва?

– Віднедавна я очолюю ГО «Луцька міська шахово-шашкова федерація». Деякі знайомі почали жартуючи називати мене «шаховий король» (посміхається). Крім того, займаюся благодійністю: разом із відомою телеведучою Луїзою Киримовою ми даємо старт діяльності благодійного фонду «Турбота PRO». Розвиток благодійного напрямку зараз в пріоритеті. Плануємо залучати конкурентів, натхненників та відомих людей.

Розкажіть про вашу дружину. В чому секрет сімейного щастя?

– З Наталею ми одружені п'ятнадцять років. Терпіння та взаєморозуміння – ось секрет. Люди розходяться, тому що не вміють прощати.

– У вас є діти?

– Двоє дочок: Ангеліна та Софія. Вважаю, чим більше дітей, тим веселіше. Я виріс в багатодітній сім'ї та знаю, чого варта підтримка братів та сестер.

Ваше життєве кредо та побажання читачам.

– В мене є принцип: хочеш, щоб тобі було добре – помагай іншим. Бажаю ніколи не здаватися та завжди рухатися вперед. Якщо у вас добрі наміри, Бог поможе.






0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter