Як заробити на життя свистом – майстер-клас від лучанина

17 Жовтня 2015
Коли у Анатолія Філозофа запитують про його творчість, то чоловік не відразу може зорієнтуватися про що говорити, бо особистість його аж надто різнопланова. Окрім написання віршів, філософських праць, гри на музичних інструментах та виліплення свищиків, чоловік любить подорожувати.

Анатолій Філозоф каже, що творчість можна знайти усюди: «Спочатку мені важко було гарно порозставляти вироби на вітрині і я зрозумів, що це також творчість, якої я навчився трохи згодом. Та навіть посуд на столі поставити – це своєрідна творчість». З народним умільцем спілкувався «Район.Луцьк».

Чоловік розповідає, що коли зліпив першого свищика, то відразу зрозумів, що це саме те, чим хотів би заробляти собі на життя. А не так давно його зарахували до організації«Рукотвори Волині», що дало можливість проводити різноманітні майстер-класи та зацікавлювати людей справою глиноліплення.

[caption]
Майстер-клас з виготовлення свищика[/caption]

«Я працював на різних роботах і зрозумів, що головне, аби робота була до душі, бо працювати тільки заради грошей неправильно», – розповідає пан Анатолій. Майстер стверджує, що зі шматка глини можна зробити справжній музичний інструмент. І хоча свищик має всього три ноти, в руках віртуоза він може грати різні мелодії.

Процес виліплення свищика не складний, технічні навички та політ фантазії зроблять свою справу. Але часто головне не робота, а енергетика, з якою вона виконується. «Свої свищики я завжди заряджаю на добро. Це моя особиста життєва філософія. Якщо я не у відповідному настрої, то спочатку заспокоюся, а тоді сяду робити. Зараз я, правда, стараюся не втрачати рівноваги, то і заспокоїтися легше», – ділиться секретом виробництва пан Анатолій.Серед робіт чоловіка – вироби різноманітної тематики. Це і техніка – тракторці, поїзди, ракети, і тваринки – корівки, слоники, баранці, черепахи, коти. Проте, переважють все-таки пташки. «Пташка практична. Її придумав не я, її придумали ще тисячі років тому, а я просто просто відтворюю, ділюся майстерністю з людьми і стараюся передати далі», – говорить майстер.

У планах Анатолія Флозофа – майстерня, де можна буде зайнятися і гончарством. «Я б хотів майстерню, де можна було б займатися і гончарними виробами, робити глечики, а у вільний час писати щось на філософські теми. То ж зараз я над цим працюю. Хотів би, щоб майстерня була десь за містом, бо там краща атмосфера. Та й жити хочу там, де чисте енергетичне поле», – розповідає чоловік.

У пана Анатолія є життєве кредо – робити добро. Таке звичне і всім відоме правило чоловік розглядає по-своєму. «Не має значення, як його робити – чи це підмітати вулиці, чи цвяха забивати, чи готувати рідним їсти. Якщо ти робиш справу з добром, то ти збагачуєш світ світлом. Це як вогонь від однієї свічки, ним можна запалити тисячі інших свічок, і він не згасне, але навколо стане у тисячу разів світліше», – говорить Анатолій Філозоф.А ще чоловік впевнений, що кожен повинен творити навколо себе свій всесвіт, тому намагається боротися за чисте середовище, чисте не стільки екологічно, скільки духовно. Для цього на дверях будиночка на Театральному майдані, де майстер представляє свої вироби, висить табличка «Територія чистоти». Так Анатолій намагається пояснити, що без алкоголю, цигарок та лайки світ навколо стане чистішим.

«У Луцьку, на жаль, немає чистого енергетичного поля, тому я і веду боротьбу за чистоту від матів, та інших проявів негативу. Я сам будую свою цивілізацію», – каже Анатолій Філозоф.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter