Вдосконалена Джоконда, трактор і коза: як дебютувала юна луцька художниця

21 Вересня 2018

Власна виставка у 16 та мрії про професію художника. Юна лучанка Марія Нітовська дебютувала з виставкою «Малюю, вчуся, мрію» в арт-кафе «Стоп-кадр», що в АдреналінСіті.

Серед робіт представлені різні стилі та техніки. Найбільше уваги привернули зображення трактора, кози та Джоконда, яку дівчина перемалювала у власному стилі.
Марія – учениця 4-го класу Луцької художньої школи. Її педагог – Андрій Русанович . Він прийшов привітати дівчину з першою виставкою та розповів про особливості в навчанні Марії.

«Вона безумовно має талант. В художній школі ми вивчаємо базу. Часто кажуть, що школа обмежує стиль, але така є базова академічна освіта. Аби розвиватися як автор, необхідно багато працювати й поза школою. В нас майже 600 учнів, Марія – одна з тих, ким можна гордитися».

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька також проаналізувала роботи дівчини і зазначила, що у Марії цікаве бачення ракурсу, а також запросила до слова Костя Борисюка, відомого волинського художника.


«Марії пощастило, що вона переїхала з Рівного до Луцька, бо тут є мистецький осередок, місце для розвитку. Дівчина може приходити в Музей сучасного мистецтва Корсаків та спостерігати за мистецтвом, жити ним. Не в кожному місті таке є», – зазначив пан Кость.

Марія переїхала з Рівного в юному віці, у Луцьку ходить не лише до художньої школи, а також тяжіє до математичних дисциплін. Має 45 дипломів, серед них за досягнення з математики, фізики та астрономії. Привітати дівчину прийшли й однокласники та класна керівниця, яка подякувала батькам за здібну ученицю. Жінка додала, що Марія розкрилася по-новому, коли почала відвідувати художню школу.

Рідні Марії всіляко підтримують школярку. Дідусь розповів, що дівчину знайомили з мистецтвом Пікассо, сприяли відвідинам іспанських музеїв, аби Марія могла розуміти мистецтво.
Дівчина зазначає, що хоче зробити малювання – професією.

Майже два десятки креативних малюнків можна побачити на виставці, вхід вільний.
2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter