В Україні триває конкурс на здобуття Літературної премії імені Івана Корсака

24 Червня 2019

З метою вшанування пам’яті Івана Корсака і популяризації творів історичної тематики, а також заради заохочення авторів родина письменника та видавництво «Ярославів Вал» заснували Літературну премію імені Івана Корсака.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав відомий луцький бізнесмен і меценат, син письменника Віктор Корсак.

«Триває конкурс на здобуття Літературної премії імені Івана Корсака за найкращий історичний роман.

На пошанування пам’яті Івана Корсака, а також з метою піднесення в Україні популярності творів історичної тематики й заохочення авторів тих творів, які стали яскравими художніми здобутками, родина Івана Корсака та видавництво «Ярославів Вал» заснували Літературну премію імені Івана Корсака.

Дана премія створена для підтримки тих авторів, які пишуть про історію України, пишуть «по-кассандрівськи» пророчо, виховують патріотизм, працелюбство, любов, які стимулюють мислення, формують високі ідеали та справжні цінності. Для тих авторів, карколомні сюжети яких навіюють свіжі ідеї, руйнують ортодоксальні суспільні обмеження, дозволяють вийти за межі, компенсуючи життєві негаразди, та дають емоційний досвід, що нівелює монотонність буденності. Для тих, чиє письмо забезпечує можливість насолоджуватися чудернацько-дивовижними описами природи, формує художні смаки, пробуджує глибинні поклади творчого духу, надихає на розвиток та викликає бажання змінювати світ на краще у відповідності до законів краси, гармонії та добра.

Підстави для номінації на здобуття премії:

1) Твір обов’язково має бути присвячений саме історії України.
2) Твір повинен бути написаний на високому художньому рівні і мати позитивні відгуки в пресі й добрий читацький розголос.
3) Твір має бути написаний українською мовою.
4) До конкурсу на здобуття премії не приймаються твори, відзначені іншими преміями.
5) Твір, номінований на премію, має бути опублікований не пізніше ніж за три роки до подачі його на конкурс для здобуття премії.
6) До конкурсу приймаються книжкові видання й твори, опубліковані в періодиці. Електронні варіанти текстів журі не розглядає.
7) Кожен член журі голосує тільки за один твір.
8) Премія вважається присудженою, якщо за неї проголосувало більше половини присутніх членів журі.
9) Якщо жоден із номінантів не набрав зазначеної кількості голосів, то журі голосує повторно, лишивши у списку двох претендентів, які набрали найбільше голосів і визначає лауреата.
10) Визначення лауреата відбувається шляхом таємного голосування.
11) Засідання вважається чинним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 від її складу, а саме – 7 осіб.
12) Якщо журі дійде висновку, що справді яскравого твору не з’явилося, премія може не присуджуватися.

Право номінації на здобуття премії:

1) Твори історичного жанру (романи й повісті) висувають на здобуття премії обласні відділення Національної спілки письменників України і її правління, а також ВО «Просвіта».
2) Право номінувати твори на здобуття премії мають також члени журі.

Терміни висунення кандидатів на здобуття премії і її присудження:

1) Висунення творів на здобуття премії оголошується в ЗМІ з 1 червня і завершується 25 серпня.
2) Повідомлення про лауреата подається в ЗМІ до кінця серпня.
3) Премія присуджується тільки один раз.
4) Члени журі не можуть номінуватися на здобуття премії.
5) Вручення премії відбувається до дня народження письменника 15 вересня щорічно.
6) Вручення премії відбувається в урочистій обстановці у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м.Луцьк) за участі громадськості та ЗМІ.
7) Лауреат отримує диплом, медаль, а також грошову винагороду в сумі 50 тисяч гривень.

Журі Літературної премії імені Івана Корсака очолює відомий літературознавець і директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький, його заступник – прозаїк і головний редактор часопису «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов, до журі входять інші знані експерти у даній галузі літератури, а також Віктор Корсак, секретар премії – Павло Щириця.

Лист-подання на ім’я голови журі, відгуки у пресі й літературних сайтах та книжки у трьох примірниках потрібно надсилати на адресу: 01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал 21-Є, офіс 57 із зазначенням «На здобуття літературної премії ім. І. Корсака».

Журі не рецензує та не повертає номіновані книжки, а також не коментує та не розголошує деталі рейтингового голосування.

Минулого року лауреатом премії імені Івана Корсака став Петро Кралюк», – написав Віктор Корсак.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter