Успішно!

біхелсі

У Музеї Корсаків стартує проєкт «(de)Термінація». ФОТО

Упродовж тижня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків радо творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачева, а також – дистанційно – з Харкова, Хуста та інших міст.

Упродовж тижня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків радо творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачева, а також – дистанційно – з Харкова, Хуста та інших міст.

Проєкт «(de)Термінація» стартує у вівторок, 30 червня, йдеться у повідомленні на сайті музею.

Щодо суті проєкту, його куратор Тарас Табака хоче показати, що: «… мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного…  Мистецтво, насправді, здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у цьому випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у незаангажованому просторі».

Також він каже: «Творча дія самого процесу є визначальною, рушійною силою до визнання тимчасовості, відмови від апофеозу вічності чи пафосу геніальності в силу наших реалій, моментальної кліповості та плинності буття. Створені у процесі речі підуть в нікуди, як і їх автори, котрі це чітко розуміють. Свідома відмова від картинності чи увіковічення образу є потужним елементом свідомої трансформації, самопожертви та споглядальної мудрості».

А ще, на його думку «(de)Термінація» «надасть можливість глядачеві спостерігати творчу ритуальність, творення утопій. Адже комунікативні можливості починаються не із закінченого твору, як результату дії, а з того ж таки процесу, присутньої споглядальності в обставинах творчої майстерні».

Таким чином: «Мистецтво формує простір, а не навпаки», «Немає і не може нічого бути вічного»,  «Про хороші речі голосно не говорять», але говорити про них потрібно…» – власне, ці три ключові позиції і стануть провідними у даному проєкті.

Варто зауважити, що  кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання, адже від сьогодні й до суботи ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації» у Музеї Корсаків.

Урочиста презентація та водночас закриття проєкту  відбудеться у суботу 4 липня, традиційно, о 17:00. Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції).

Нагадуємо, МСУМК працює у будні дні з 12:00 до 20:00, у вихідні та святкові – з 11:00 до 20:00.

Адреса музею: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, КРЦ «Адреналін Сіті».






 

 

Додати новий коментар