Успішно!

біхелсі

У Музеї Корсаків «друкували ногами» гравюри. ФОТО

Майстер-клас із виготовлення та друку гравюри унікальним авторським способом відомої художниці Альбіни Ялози з Києва відбувся у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Текст і фото: Тетяна БИК

Майстер-клас із виготовлення та друку гравюри унікальним авторським способом відомої художниці Альбіни Ялози з Києва відбувся у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Захід відкрив новий проект МСУМКу – Академія сучасного мистецтва, яку символічно відкрили у День студента, 17 листопада. Тепер щосуботи, о 13:00 в Академії будуть відбуватися майстер-класи та лекції про мистецтво, повідомляє Район.in.ua.

Справжня стихія Альбіни Ялози – ліногравюра. Для того, щоб її створити, художниця використовує свій особливий спосіб високого друку.

Для тих, хто хотів би побувати на майстер-класі Альбіни Ялози, Район.in.ua підготував інструкцію нескладного і приємного «друку ногами», а також фото з місця події.

1-й етап – намалювати ескіз та перенести його на поверхню ПВХ (полівінілхлорид – безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер; доволі приємний на дотик матеріал, товщина якого 3–4 мм, - ред). Для гравюри майстриня радить вибирати не твердий, не м’який, а середньої жорсткості пластик.



2-й етап – вирізати фон або малюнок по контурах задля створення рельєфної поверхні та можливості високого друку.



3-й етап – вдягнути фартушок і рукавички, рівномірно нанести фарбу на поверхню ПВХ спеціальним валиком.

«Не бійтеся експериментувати: робіть товстіші контури та наносьте більше фарби», – радить художниця.

4-й етап – покласти ПВХ лицьовою стороною до кольорового паперу на підлозі, роззутися і обережно походити по пластику. Майстриня рекомендує обов’язково роззутись, адже, якщо ходити взутим, ви не отримаєте задоволення:

«Не лінуватись, а обережно, ніжно, розслаблено ходити. Можна під музику. Це дуже приємно».


5-й етап – відтулити ПВХ від паперу. Все – ви отримали картину. «Друк ногами» – одна з можливостей зробити літогравюру без верстата, в домашніх умовах.


«Це і є мій секрет друкування. Можна, звичайно, і друкувати ложкою, але це важкий труд. Я не рекомендую. А походити по дошці – приємно», – переконує Альбіна Ялоза.

Свої роботи та гарний настрій учасники майстер-класу забрали із собою додому. Цікаво, що використовуючи спосіб друку художниці, ви також матимете можливість переносити зображення на поверхню футболок і сумок у домашніх умовах.




Відгуки учасників майстер-класу від Альбіни Ялози:

«Дуже класно, коли шар за шаром накладаєш фарбу і бачиш, як на твоїх очах створюється мистецький твір. Я задоволений своєю роботою і роботами інших учасників. Навколо створюється дуже приємна атмосфера, коли ти маєш можливість спостерігати за своїм та ще чиїмсь творчим процесом. Дуже сподобалось працювати під керівництвом художниці Альбіни. Хотів би потрапити й на інші майстер-класи, які проводитимуть в цьому музеї», – учасник майстер-класу Маркіян Русонович, який також відвідує луцьку художню школу.

Маркіян Русонович
Маркіян Русонович

«Для мене це дуже класний релакс, унікальна можливість спробувати себе в новому напрямку, відійти від реальності та суєти. Хочу сказати, що художниця Альбіна – дуже харизматична і цікава особистість. Її ідея «друкувати ногами» мені дуже сподобалась. Я вже знаю, що даруватиму дітям і друзям: футболки і сумки з малюнками, створеними за допомогою цієї техніки. Надіюсь, що цей майстер-клас стане початком для цілої серії знайомств з класними митцями, які неодноразово нас надихатимуть», – поділилась враженнями ще одна учасниця майстер-класу Тетяна Репницька, яка в дитинстві навчалась у луцькій художній школі.

Тетяна Репницька
Тетяна Репницька

«Мої враження від майстер-класу, як завжди, чудові. Адже я побувала в надзвичайно близькій для мене атмосфері, яка має здатність наповнювати і надихати людину. З неї ти виходиш духовно і морально ситою мистецтвом», – висловилась Вікторія Федина, художниця-графістка, яка охоче відвідує різноманітні майстер-класи та ворк-шопи.

Вікторія Федина
Вікторія Федина

«Дуже талановиті учні прийшли сьогодні до мене. Рада була з ними познайомитись. Вітаю кожного учасника з гарним почином і щиро раджу не зупинятись на досягнутому, а продовжувати творити в цьому дусі», – висловила свої побажання художниця Альбіна Ялоза.

«Подібні майстер-класи насправді дуже цінні. За порівняно короткий час (всього за три години) митець-початківець має можливість освоїти реальне ремесло і в майбутньому продовжити свою мистецьку кар’єру. До прикладу, за допомогою тих секретів, якими поділилась з нами сьогодні художниця Альбіна Ялоза, ти можеш навіть вдома без спеціального станка оволодіти технікою «друку ногами», – поділилася Катерина Ганейчук, директорка Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

Катерина Ганейчук, директорка МСУМК
Катерина Ганейчук, директорка МСУМК

Також директорка повідомила, що наступного разу усіх зацікавлених запрошують на майстер-клас іншого графіка, який вчитиме друкувати на станку Кумановського.

 

 

Додати новий коментар