На щиті додому повертається офіцер з Луцька Сергій Овчарук
Відспівають офіцера у середу, 27 листопада, початок чину похорону – о 12:00!
26 Листопада 2024
Успішно!
«Ця книжка про зростання мене як письменника», — зазначив Артем
Днями до Луцька завітав Артем Чех з презентацією книги «Пісня відкритого шляху». На події, яку організувала Літературна платформа «Фронтера» майже сотня людей протягом двох годин мали змогу дізнатися про історію написання роману, а також поспілкуватися з автором.
Розмову модерував Артем Албул — автор ютуб-каналу «Клятий раціоналіст». Розмова видалась дружньою та ненапруженою, насиченою самоіронією автора, цікавими секретами робочого процесу та рефлексією сьогодення.
Цьогоріч «Пісня відкритого шляху» вийшла у видавництві Meridian Czernowitz. Роман потрапив у довгий список «Книга року BBC-2024», та саме з нею Артем завітав до міста. Анотація до книги починається так: «Артем Чех знову написав про війну — і знову не про ту. Тобто не про цю.». Це багатошаровий роман, який поєднує пригодницький вестерн і філософське дослідження самоідентифікації. Головний герой, український кріпак Гнат, після Кримської війни потрапляє до Америки, де бере участь у Громадянській війні на боці Півночі. Його подорож стає метафорою пошуку свободи та відповідей на питання, хто він є, а також роздумів про українську культуру, дружбу та людські цінності.
«Ця книжка про зростання мене як письменника», — зазначив Артем. За його словами, це певне зрушення — відійти від звичної теми його фізичного зростання, але привнести в роман частку дитинства. Автор захоплено розповідає про юначий захват американською історією та мапу Мангеттену над ліжком.
Чех описує своє скрупульозне ставлення до описовості та деталей, проговорюючи все до кольору ґудзиків однострою, адже для нього було дуже важливо, аби найменша згадка була правдивою. Заради цього автор проводив багато часу в бібліотеках та архівах.
Автор розповів як змінилося його розуміння війни за час служби, і як це повпливало на закінчення роману. «Якби я дописав роман у 2021-му році він був би значно поверховішим», — зізнається письменник.
Артем Чех — військовослужбовець, тож мова йшла й про початок повномасштабного вторгнення та його рішення йти у військо. Під час зустрічі автор зізнався, що наразі працює над двома матеріалами про сучасну війну в Україні.
Під час події всі присутні вшанували пам'ять про людей, які загинули від рук росії хвилиною мовчання, та запалили свічки у пам'ять про жертв Голодомору.
В кінці глядачі мали можливість поставити письменнику запитання, Одразу опісля відбулася автограф-сесія, де всі охочі мали можливість підписати книги та зробити фото з гостями.
Презентація відбулася у мистецькому просторі «Ангар». Стратегічний партнер — платформа «Алгоритм дій».
Довідково:
Артем Чех — український письменник, військовослужбовець Збройних сил України. Автор книг «Точка нуль», «Район “Д”» «На великій землі», «Хто ти такий?» та інших.