Фото: Ігор ДИНЯ
У Луцьку відбувся спеціальний показ дебютного ігрового фільму української режисерки Ірини Цілик — «Я і Фелікс».
У вівторок, 16 квітня у кінозалі Multiplex розважального центру «Промінь» зібралося близько 300 лучан, аби побачити стрічку та поспілкуватися про фільм із режисеркою.
Організувала зустріч команда проєкту «Фронтера» у стратегічному партнерстві з Платформою «Алгоритм дій».
«Луцьк — це місто, де в мене ніколи не було жодного невдалого виступу. Я дуже надіюсь, що сьогодні між нами все буде добре і тепло. Тому що, коли ми навіть складали список в цей тур, я відразу казала: Луцьк — це місто, де люди точно прийдуть», — звернулася перед показом до лучан режисерка.
Для Ірини Цілик покази для глядачів в Україні є особливим періодом, адже за її словами, цей фільм вона знімала саме для української аудиторії.
«Це для своїх, бо хто як не українці можуть зрозуміти про що ця стрічка, тому для мене це дуже особливий період — коли я зрештою віддаю роботу вам. Від мене вже нічого не залежить. Я можу лише читати реакції, фідбеки і тішитись, що влучила чи не влучила. Ви розумієте про що я», — промовила Ірина.
Фільм «Я і Фелікс» — знятий за мотивами роману Артема Чеха «Хто ти такий?» Це автобіографічна книга, яка переносить читача у Черкаси 90-х років. Сценарій до кінокартини Ірина Цілик писала разом із письменником.
«Я і Фелікс» є першим повнометражним ігровим фільмом для Ірини Цілик. В центрі сюжету — історія дорослішання хлопця Тимофія, його стосунки із сім'єю, друзями, першим коханням, а також з колишнім контррозвідником Феліксом, який служив під час війни в Афганістані.
Дебютантами у стрічці стали й актори: Андрій Чередник та Влад Балюк, які зіграли головного героя — Тимофія, та відомий письменник Юрій Іздрик, який втілив образ Фелікса. До слова, за цю роботу у кіно митець отримав престижну премію «Золота дзиґа».
Після перегляду фільму глядачі зустріли Ірину Цілик палкими оплесками. Стрічка не залишила нікого байдужим.
«Ми бачимо, як ваші очі справді сповнені сліз. Це, мабуть, не те чого б ми хотіли добитись, але нам дуже приємно, що ви відчуваєте емоції», — зауважила комунікаційниця проєкту Марія Кравченко.
Серед лучан було чимало охочих поставити запитання Ірині Цілик. Цікавило усе — від того як підбирали акторів, реквізит та локації — до деталей з реальних сімейних сцен та режисерських задумів.
Попри те, що події у романі відбуваються у Черкасах — у рідному місті Артема Чеха — фільм знімали у Києві, частково в Житомирі. Ірина Цілик не вказує у стрічці конкретного міста, каже, що це просто одне з українських міст.
Режисерка зізналася, що робота над фільмом була доволі азартною для неї та усієї команди. Адже це неймовірно цікаво — реконструювати світ свого дитинства, згадувати все в деталях.
«Це була дуже складна робота – знайти ті всі місця, де час зупинився. Звісно, ми з художниками мали створити та реконструювати цю атмосферу. Найбільша проблема з пластиковими вікнами, які тепер всюди. Коли в тебе мало грошей на постпродакшн, щоб усе це замалювати, я почувалася дуже обмеженою в моїх рішеннях. Мені хотілося більше знімати двори, натурні речі, але змушена була викручуватися, як можу».
Квартира, яка є центральною локацією у фільмі, не є постановочною та існує насправді.
«Це — реальна квартира. Ми її знайшли. І там майже все було таким, як треба. Просто треба було ще наситити своїми деталями», — пояснила режисерка.
Ірина Цілик поділилася з лучанами також своїми планами на майбутнє. Жартома каже, що їй подобається бути дебютанткою, адже знову працює над новим для себе жанром. Наступною роботою режисерки стане анімаційний фільм.
Після теплої розмови усі охочі мали можливість сфотографуватися, взяти автограф та обійняти режисерку.
Прокат стрічки «Я і Фелікс» триває, тож команда фільму закликає приходити на покази та ділитися своїми рефлексіями у соцмережах.