У луцькій галереї обговорили полотна Людмили Лободи

26 Березня 2018

У Луцьку в рамках першої персональної виставки обговорили творчість мисткині Людмили Лободи.

Захід відбувся 23 березня в галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра», що знаходиться в Adrenalin Сitу, пише Район.Луцьк.

Під час дійства на стінах «горіли» полотна. Вогняні барви степу перепліталися з космосом зображень людських стосунків, котрі майстриня довела до крайньої відвертості.

Це була перша персональна виставка Людмили Лободи, яку відвідали мистецтвознавці, галеристи, колекціонери, друзі та родичі художниці. Самої ж мисткині не було. За словами доньки, Людмила в цей час «доглядає за татом» (чоловіком, – авт.).


Вся творчість Людмили дуже біографічна. Коли художниця створювала свої роботи, вона була максимально чесна та вільна перед полотном. Її творчих доробків налічується до двох тисяч, і всі вони різного характеру та стилю.

В 70-х роках разом із чоловіком художниця створила серію гобеленів та килимів. На виставці ж представили ретроспективу творчості художниці від кінця 60-х до двотисячних.

«Це своєрідне попурі, тільки в основі лежать художні твори мисткині. Ми намагалися відібрати потрошки з кожного періоду її життя», – розповіла дочка художниці Соломія.

У першому залі «Арт-кафедри» представили ранню творчість Людмили Лободи, коли вона експерементувала з технікою сфумато, тобто з ніжними та плавними тонами.

У другій залі – драматичні роботи. Тут вагому роль художниця віддавала сюжетам на біблійну тематику: «Христос перед Пілатом», «Розп’яття», «Таємна вечеря».

Наступна зала називалася «автохтони», де були представлені портрети людей. Художниця зображала на цих картинах селян степового краю в гротескному та грайливому характері, які сповнені поваги, аристократизму та внутрішньої зосередженості. Окрім того, представлені були портрети містян, які наповнені величчю та трагізмом української історії та культури.

Анатомію людського тіла Людмила Лобода подає дещо розмито, демонструючи гострі еротичні почуття за допомогою яскравості, контрастності плям та кольорів.

«Щоб знати, що відбувається сьогодні, ви дивитеся новини, але якщо ви хочете дізнатися про майбутнє, слідкуєте за творами сучасних митців», – зазначив мистецтвознавець Андрій Кісь.

Організатори радо запрошують на виставку всіх шанувальників сучасного мистецтва, художників і студентську молодь.






0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter