У луцькій бібліотеці відкрили унікальну виставку. ФОТО

24 Травня 2021

У відділі літератури з питань мистецтва Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки відбулося відкриття унікальної виставки графіки та поезії Ірини Дацюк «ЇЇ величність лінія, його могутність – слово».

Ірина Євгенівна – неперевершений скульптор, живописець, ілюстратор і, як виявляється, поет. ЇЇ вправною рукою намальовані ілюстрації до серії книг «Чарівна скриня пана Василя» львівського автора Василя Прухницького. Ілюструвала мисткиня і поетичну збірку «Сонцесвіт» хмельничанки Неоніли Яніцької, і книгу про голодомор волинського письменника Андрія Бондарчука «Знімали у тайзі кіно про хліб».

На відкритті виставки згадали й співпрацю Ірини Дацюк з Галиною Васіною – композитором, автором 24 музичних збірок для дітей, частину з яких проілюструвала волинська художниця. Зі слів останньої: «Мої видання промовляють до дітей неперевершеними графічними роботами талановитої жінки. У своїй творчості ми обидві керуємось значною кількістю однакових термінів, тільки я в музиці, а Вона – в живописі».

Вдячність за творчість художниці висловили художник-реставратор Волинського краєзнавчого музею Леся Обухович та директорка Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, заслужений працівник культури України – Людмила Стасюк. Остання зазначила, що з творчістю Ірини Євгенівни бібліотечна спільнота знайома давно. Неодноразово в книгозбірні відбувались презентації робіт молодшого покоління славетної родини Дацюків-Зв’ягінцевих: Іванни та Ксенії Дацюк, Олени Зв’ягінцевої. Роботи художниці, як поетичні, так і живописні, чекають на свого глядача.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter