Успішно!

У юнацькій бібліотеці у Луцьку – нове графіті. ФОТО

Луцький художник Андрій Присяжнюк намалював у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва графіті із написом «МОВА».  

Луцький художник Андрій Присяжнюк намалював у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва графіті із написом «МОВА».  

Митець розповів, що цей проєкт він втілив в межах Освітньо-консультаційного Хабу для громадських організацій та активістів «Мераба», що базується у цій книгозбірні. Його організатором є громадська організація «Інститут транскордонних ініціатив» за ініціативи Наталії Павліхи та Максима Войчука, пише Район.Культура.

«Спершу я шукав ідеї, які напряму відносяться до хабу, але потім вирішив, що доцільно буде працювати з концептом відштовхуючись від локації», – розповів Андрій Присяжнюк.

Художник каже, що хотів зобразити шрифт дещо агресивним, а літери згрупувати таким чином, щоб їх було важко «розбити».

«Мою мову нє панімалі в Криму до 14 року, і я в магазинах часто переходив на язик нелюдів. Сьогодні український Крим анексований. Більше ніякої толерантності – в Україні мова панує. Мова-меч», – каже митець.


 

Андрій зауважує, що тренд мови впав, у багатьох вже перемога, і як результат не достатньо ментальних змін в суспільстві.  

«Подекуди мені здається, що якби не ракетний терор по всій території, то ми б вже мали АТО 2.  Після 14–го ми робили недостатньо, тому можемо зараз. Можемо? Культура внє палітікі = культура поза мовою», – написав художник на своїй сторінці.


 

Юнацька бібліотека від початку повномасштабного вторгнення стала й волонтерським хабом, де досі охочі плетуть сітки на фронт.

«Жінки плетуть маскувальні сітки  поміж тисяч книжок, в яких вся наша культура, наша ідентичність, наш код нації – написаний мовою.  Два поля бою: один за нашу територію, інший за нашу національну ідентичність (сенс «нації як цілісного цілого, представленої самобутніми традиціями, культурою та мовою»). Одна перемога не може відбутися без іншої, бо як можна втримати фізичні кордони, коли ми вирощуємо ворожу культуру всередині?», – зауважує Андрій Присяжнюк.


 

В продовження бібліотечного зображення художник створив картину з ідентичним зображенням, яку можна придбати.



 

Додати новий коментар