«Я показав фак усій українській культурі»: Юрій Іздрик розповів про нову збірку «NAKED ONE»

18 Жовтня 2022

Перед літературним вечором у понеділок, 17 жовтня, в «Кабарасі Барабасі» Юрій Іздрик дав пресконференцію для луцьких журналістів в фотостудії «Масло на Лесі». Разом зі Святославом Померанцевим, президентом Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ, та Еллою Яцутою, директоркою фестивалю «Фронтера» обговорили проєкт «Літературні зустрічі», презентації інших авторів в Луцьку, та звісно нову провокативну збірку Іздрика «NAKED ONE».

Цьогоріч MERIDIAN організовує тури в 14-ох містах України, в кожному з яких відбудеться по п'ять літературних зустрічей з українськими авторами. Ця ідея полягала в тому, щоб надати можливість як письменникам та письменницям, так і літературним менеджерам провести заходи, реалізувати свої довоєнні плани в іншому форматі та заробити грошей. Проєкт відбувається за підтримки американського народу, яку було надано Агенством США з міжнародного розвитку, USAID. Після початку повномасштабного вторгнення чимало літературних фестивалів, в тому числі й «Фронтера», заморозили свою діяльність через брак необхідної інфраструктури для проведення безпечних заходів. Тому співпраця з Міжнародною літературною корпорацією MERIDIAN дозволила створити кістяк з п'яти авторів, зустрічі з якими відбудуться в Луцьку.

«Ця ідея – ідея ін'єкції нашої культурної галузі, щоб після перемоги знову кожен знову зміг увійти у свій сезон», Святослав Померанцев.

Збірка віршів та фотографій Юрія Іздрика «NAKED ONE» має позначку 18+ та спеціально обгорнута плівкою.

«Після того, як ви відриєте цю книжку, ваше життя поділиться на дві фази: до і після. Якщо у вас немає внутрішньої сили – не відкривайте збірку», – Святослав Померанцев.

Юрій Іздрик зазначив, що добре було б його також возити запакованим в плівці та з позначкою 18+. Він презентує себе як мізантропа, істоту. яка соромиться своєї приналежності до роду homo sapiens, а сам асоціюється останні років 10 з деревами, рослинами й вчитися вбирати собою ультрафіолет безпосередньо з сонця.

Проєкт має ще декілька течій, в його рамках 100 українських авторів напишуть есеї про наше сьогодення і потім ці есеї будуть викладені на інтернет-ресурсах, деякі також будуть опубліковані в друкованому форматі та перекладені англійською.

Важливим моментом є те, що деякі автори приїжджають з інших міст, а деякі – місцеві. У Луцьку представниками Волині в рамках «Літературних зустрічей» стануть Анна Луцюк та Пало Коробчук.

«Я збираюся залишок років паразитувати на цій мережевій славі серед жінок самотніх з вищою освітою 35+ та за допомогою Слави Померанцева та інших друзів влаштовувати нескінченні "Останні гастролі Іздрика», – Юрій Іздрик про плани на життя.

Чи вже відомо, як автори, окрім Юрія Іздрика, будуть запрошені в Луцьк?

«Точно запрошено Романа Малиновського, нову зірку української літератури. Третє ім'я нехай залишиться загадкою та сюрпризом. У нашому списку немає нецікавих особистостей», – Святослав Померанцев

Про відверту фотосесію та ідею збірки

Ідея фотосесії ню була в Юрія вже дуже давно. Перший подібний його досвід стався в офісі його приятеля в Івано-Франківську (вже сам не пам'ятає як так вийшло, що зняв штани). Ті фото оголеного письменника потрапили в мережу та отримали бурхливу реакцію серед публіки. З того часу Юрію захотілося професійно попрацювати з тілом. світлом та фото. За кілька років вдалося це втілити разом з фотографинею Настею Теліковою. Збірка, за словами Іздрика, про самотнього короля, тобто, про нього самого.

«Я нарешті показав фак усій українській культурі не фігурально, а так нормально», – Юрій Іздрик.

Розповів Юрій Іздрик і про захоплення музикою та пообіцяв за нагоди пограти на музичному вечері в Луцьку.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter