Редакція Rayon.in.ua та газета «Рідний край. Газета Гадяцького земства» відкрили національний спільнокошт на встановлення пам’ятника Олені Пчілці
Збір звершиться спорудженням пам’ятника Олені Пчілці у її рідному Гадячі.
03 Листопада 2024
Успішно!
У межах проєкту #відкритийТеатр за підтримки Українського культурного фонду протягом листопада-грудня тут провели серію акторських і пластичних тренінгів для всіх охочих, враховуючи, втім, і карантинні вимоги.
У межах проєкту #відкритийТеатр за підтримки Українського культурного фонду протягом листопада-грудня тут провели серію акторських і пластичних тренінгів для всіх охочих, враховуючи, втім, і карантинні вимоги. Групи були невеликими, тож деякі тренінги відбувалися повторно.
Крім пластичного тренінгу «Діалог з тілом» та спектаклю-форуму для підлітків «Трикутник», тренери театру провели і «Сценарну майстерню».
Ідея була такою: провести для людей, які зголосяться на участь, майстер-клас зі сторітелінгу та азів сценаристики. Далі учасники з допомогою тренерок – сценаристки і режисерки театру «Гармидер» Руслани Порицької та журналістки і акторки цього театру Наталки Шепель писали особисті історії про досвід проживання карантинного року. Оповіді об‘єднали для спільного сценарію гри-читки «2020: реальні історії примарного року».
В основу сценарію лягли історії 13-ох людей, що взяли участь в творчому експерименті. Дуже різні за емоційним забарвленням, але при цьому – живі й глибокі. Вони вразили, найперше, тренерок проекту.
«Ми були дуже обмежені в часі, але максимально відкриті до взаємодії з людьми, які ніколи досі не пробували себе в сценаристиці, - розповіли вони. - Попри все, результат перевершив усі наші очікування. Це вийшли відверті сповіді, з, безумовно, терапевтичним ефектом. У кожній історії можна вгадати свій стан протягом цього непростого року. Це історії, де хочеться і сміятися, і плакати. Але всі вони – про любов до життя, потребу в живій комунікації , про взаємодію. І вкотре про те, що людині фпотрібна людина».
Учасниками «Сценарної майстерні» стали люди різного віку та роду занять. Це Надія Савонюк, Ірина Клімук, Віта Литвак, Вікторія Колодяжна, Тарас Кравчук, Ліна Карпюк, Ірина Войтенко, Міла Роспопа, Тетяна Доля, Ліля Лащук, Євген Зінчук, Дмитро Новосад, Вадим Хаїнський. Один із учасників проекту, Дмитро Новосад, створив всього за кілька днів музичний супровід до гри-читки.
Три дні підготовки сценарію, а далі - зустріч з акторами театру «Гармидер» та учасниками акторських тренінгів для підготовки до гри-читки, яка тривала всього чотири дні. Втілювали історії потенційних сценаристів із режисеркою Русланою Порицькою слухачі акторських тренінгів, які проводив Павло Порицький, співзасновник та актор театру «Гармидер». А саме: Тарас Кравчук, Дарина Панас, Людмила Дубенчук, Світлана Курбан, Світлана Плетнякова, Оксана Прокопчук, Діана Тарнавська. За участі акторів театру «Гармидер»: Сергій Книшук, Анна Співачук, Сергій Панас, Катерина Кот, Юрій Ляшук, Ніна Ігнатова, Ірина Полякова.
18 грудня у креативному просторі Гармидер ангар-stage відбувся показ гри-читки «2020: реальні історії примарного року».
«Ще досі не втихли слова, емоції, думки після гри-читки «2020: реальні історії примарного року», - поділилася враженнями ткаля Світлана Курбан, яка спробувала себе в якості акторки, і у виставі розповідала історію Ірини Войтенко. - Дуже хочу подякувати всім, хто був причетний до створення, народження таїнства, що відбулося. Якщо хтось думає, що це легко – той дуже помиляється! Це така шалена праця багатьох людей. І тобі теж потрібно визирнути, вийти зі своєї мушлі. Саме завдяки цьому проекту я так багато змогла та навчилась, так багато в собі відкрила, що навіть і подумати не могла, що так можу. А ще приємно і щемно було бачити своїх колег: як вони росли, як змінювалися з кожною репетицією, ставали кращими, сильнішими, відкритішими. Це вражає!».
Фото - Roman Nevestenko-Dombrovski