Споглядання, спілкування і… Шопен: у Луцьку відкривали планету Galicia. ФОТО

22 Квітня 2021

Текст: Світлана ЗОЗУЛЯ

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 21 квітня відбулося відкриття виставки Terra Galicia. Її автор – фотохудожник Юрко Дячишин зі Львова. Знайомлячи з ним присутніх, керуюча партнерка цього закладу культури Леся Корсак зауважила, що тут не так часто експонують світлини. А особливо такі живописні й водночас космічні.

«Це – своєрідна арттерапія, споглядання… Ми можемо навіть відчути запах поля, трав, вникнути в ту тишу», – поділилася пані Леся.

Ці враження були підсилені чуттєвою музикою Фридерика Шопена, під звуки якої глядачі й розпочали знайомство з роботами фотомитця. У тому, що вони сповнені не тільки особливого ритму, а й гуманізму, життєлюбства – без епатажу та надмірності, і допомагають краще розкрити внутрішній світ їх творця, переконана керівниця науково-дослідного відділу музею Зоя Навроцька.

Сам автор, Юрко Дячишин, своєю чергою зізнався, що досить довго «зневажав пейзаж як найнижчу форму всього».

«Але я надзвичайно щасливий, що за нього таки взявся... Ці фото знімав у історичних межах Галичини. У мене тут немає прив’язки до архітектури, впізнаваних місць. Terra Galicia – це персональна планета кожного – на Волині, на Поділлі, на сході, в Тоскані, в Неваді… Я її довго шукав і досі продовжую шукати», – не приховав творчий «астронавт».

З квітня 2017-го протягом трьох літ він здійснив добру сотню поїздок, походів, подолав 20 000 кілометрів у пошуках «своїх» пейзажів. Нерідко, повертався в ті ж самі місця, аби краще зафіксувати певний кадр. Робив його досконалішим, перш за все, у своїй уяві, а згодом – з мінімальною обробкою на комп’ютері, у звичному форматі jpg.

«Такі гарні роботи, мальовничі… І фарб не треба!», – мовила з гумором одна з відвідувачок виставки, місцева художниця.

Переконатися в її словах і відкрити для себе незвідану Terra Galicia усі охочі мають нагоду до 20 травня.
1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter