«Шукаю батька своїх дітей»: про що говорять стіни луцького Меморіалу. ФОТО

27 Листопада 2019

Хто у Луцьку не знає сірої, мощеної грубим камінням стіни Меморіального комплексу Вічної Слави? Холодна і непривітна, вона супроводжує випадкового перехожого нагору сходами з вулиці Ярощука, або ж тягнеться нерівними уступами вздовж цієї вулиці аж до виходу на вулицю Шопена.

На щастя, винахідливі лучани знають, як зробити «красиво» і «корисно». Викорисовуючи первісні техніки наскельного розпису, сучасні мешканці міста та гості обласного центру Волині перетворили звичайну кам'яну стіну на інформативний урбаністичний шедевр.

«Таблоїд Волині» спробував зрозуміти, що нам намагається сказати сучасне «народне мистецтво» зі стін Меморіалу.

Написи маркерами та коректорами розташовані в основному на рівні рук дорослої людини. Серед найпопулярніших тут – посилання на інстаграм-сторінки з пропозицією поспілкуватися. Де ж, як не на міській стіні, знайти найкращого співрозмовника?


Популярні також зізнання в коханні і своєрідні увічнення почуттів маркером на камені. Годі й уявити щось романтичніше, аніж загадкові ініціали двох закоханих, дбайливо виведені поруч із написом «продам метал». Особливою серед цього типу написів була відмітка пари баскетболістів Захара і Насті, які розписалися найвище від всіх. Трохи нижче від них свій слід залишив самотній баскетболіст запасу, приклеївши жуйку на високому камені.
Меншою популярністю серед народних писунів користуються публічні образи та групові відмітки.Увагу випадкового перехожого привертає високий рівень освіченості дописувачів. Серед іншого, на меморіальній стіні можна знайти покемона, поезію і навіть руни.В самісіньке серце журналістам «Таблоїду» запав майже стертий допис відчайдушної жінки, яка через стіну намагається знайти батька своїх дітей. Здається, відповіді від ясена вона так і не дочекалася.

Стіна луцького Меморіалу зі звичайної кам'яної стала стіною народного єднання. Хтось шукає тут нових підписників, а хтось шукає своє кохання. Здоровий глузд – напевно, єдине, чого на цій стіні так ніхто і не знайшов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФОТОПРОГУЛЯНКА МІСЦЯМИ ЛУЦЬКОГО СТРІТ-АРТУ

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter