• банер чікос

Фотопрогулянка місцями луцького стріт-арту

14 Червня 2019

Текст і фото: Олеся МАЛИШКО

Як добре, що люди придумали стріт-арт, коли сірі стіни будинків, які залишились нам спадщиною від нашого радянсього минулого, слугують полотнами для вуличних художників.

В Луцьку теж є свої шедеври стріт-арту, які вже облюбували інстаграмні фоловери «Таблоїд Волині» вирішив прогулятися місцями луцького стріт-арту щоб ще раз переконати себе та інших – у Луцьку є на що глянути.

Локація: «Адреналін-Сіті»

На території «Адреналін Сіті» є чимало стріт-арт об’єктів, які мають своє смислове навантаження.

Гігантські ноги

Перш за все важко не помітити авторський мурал від відомого художника Сергія Радкевича. Роботу створили в рамках урбан-фесту «Поліхрома», який відбувся в серпні 2018 року.

Сам автор муралу пояснював, що гігантські ноги можуть комусь нагадати розп’яття Ісуса.

«Це дуже символічно: натяк на християнську культуру на пострадянській забудові періоді тотального атеїзму – свого роду як повернення справедливості, як гармонізація простору і сенсу. Так, для когось це справді розп’яття, але я не декларував його так», – сказав автор.

Сон кота

Роботи над створенням цього муралу виконували Андрій Присяжнюк та Срз Отк у межах фестивалю "ПоліхромА". На стіні зображений кіт, якому наснилося полярне сяйво над берегами Аляски, та монстри, які його будять. Сон кота – це роздуми про мрії.


Плюс ще один мурал:


«Нуль метрів над рівнем моря»

Гігантський мурал від Сергія Радкевича (Teck) та Андрія Присяжнюка (And). Назва написана зверху композиції за допомогою шрифту Брайля. Сергій Радкевич, працював над обличчям, а Андрій Присяжнюк – над іншими деталями композиції.

Локація: Вулиця Лесі Українки

На головній пішохідній вулиці Луцька є декілька муралів. Найзнаменитіший і найбільший мурал міста – знаходиться саме там.

«Мироносиця»

Робота створена в рамках фестивалю Art Territory професійними художниками студії «Magic Art Group». Образ жінки, яка випускає з клітки голубів миру символізує і віддає шану усім воїнам, які захищають рідні землі.


Simple Man

Мурал створено в 2015 році в рамках фестивалю Art Territory: місто творців. Автор – Arkadiusz Andrejkow. Малюнок знаходиться на стіні галереї мистецтв і деяким перехожим нагадує Френка Сінатру.

«Душа міста»

Автором цього яскравого муралу є вуличний художник з Луцька Андрій Кальков.

Мурал на стіні пивного пабу, що знаходиться теж на вулиці Лесі Українки.

Ще один яскравий малюнок є поруч з тату-салоном.

Мурал поблизу кав'ярні «Золотий дукат»

Локація: проспект Волі

«Тризуб на Волі»

Цей мурал оселився на стіні, що на проспекті Волі, у 2015 році. Автором є Андрій Присяжнюк (And). Створення ідеї муралу базувалось на значному патріотичному піднесенні, яке захопило українське суспільство.

Локація: вулиця Винниченка

«Святі мужі Волині»


Мурал створено 2014 року художником Сергієм Радкевичем (псевдонім Teck). Художник присвятив своє графіті волинянам, що загинули на Майдані в Києві. В основу роботи покладений образ людини мішені. Зверху зображений напис «Святі мужі Волині».

Локація: вулиця Богдана Хмельницького

«Люблін-Луцьк: одна минувшина на двох»


Автором муралу є Сергій Радкевич, який приурочив його створення до 20-ї річниці співпраці між українським Луцьком та польським Любліном. Мурал зображує два невеликі міста, що мають камерність та затишність. Художник намагався з’єднати в одне коло дві мапи міст – старого Любліна та старого Луцька.

Плюс ще три малюнка на стінах будинків, що на вулиці Богдана Хмельницького:Локація: вулиця Романюка


Мурал авторства Андрія Присяжнюка на вулиці Романюка, 1.

Локація: вулиця Огієнка

Малюнок з'явився у дворі багатоповерхівки за адресою вул. Огієнка, 2а.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

5

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter