На стінах луцького СІЗО зʼявився новий мурал. ФОТО
Послухати про історію Івана Гончарука можна у подкасті луцьких радійниць Анастасії Передрій та Вікторії Жуковської.
20 Листопада 2024
Успішно!
Будинки Луцька прикрашені яскравими малюнками
Текст і фото: Олеся МАЛИШКО
Як добре, що люди придумали стріт-арт, коли сірі стіни будинків, які залишились нам спадщиною від нашого радянсього минулого, слугують полотнами для вуличних художників.
В Луцьку теж є свої шедеври стріт-арту, які вже облюбували інстаграмні фоловери «Таблоїд Волині» вирішив прогулятися місцями луцького стріт-арту щоб ще раз переконати себе та інших – у Луцьку є на що глянути.
На території «Адреналін Сіті» є чимало стріт-арт об’єктів, які мають своє смислове навантаження.
Гігантські ноги
Перш за все важко не помітити авторський мурал від відомого художника Сергія Радкевича. Роботу створили в рамках урбан-фесту «Поліхрома», який відбувся в серпні 2018 року.
Сам автор муралу пояснював, що гігантські ноги можуть комусь нагадати розп’яття Ісуса.
«Це дуже символічно: натяк на християнську культуру на пострадянській забудові періоді тотального атеїзму – свого роду як повернення справедливості, як гармонізація простору і сенсу. Так, для когось це справді розп’яття, але я не декларував його так», – сказав автор.
Сон кота
Роботи над створенням цього муралу виконували Андрій Присяжнюк та Срз Отк у межах фестивалю "ПоліхромА". На стіні зображений кіт, якому наснилося полярне сяйво над берегами Аляски, та монстри, які його будять. Сон кота – це роздуми про мрії.
Плюс ще один мурал:
«Нуль метрів над рівнем моря»
Гігантський мурал від Сергія Радкевича (Teck) та Андрія Присяжнюка (And). Назва написана зверху композиції за допомогою шрифту Брайля. Сергій Радкевич, працював над обличчям, а Андрій Присяжнюк – над іншими деталями композиції.
На головній пішохідній вулиці Луцька є декілька муралів. Найзнаменитіший і найбільший мурал міста – знаходиться саме там.
«Мироносиця»
Робота створена в рамках фестивалю Art Territory професійними художниками студії «Magic Art Group». Образ жінки, яка випускає з клітки голубів миру символізує і віддає шану усім воїнам, які захищають рідні землі.
Simple Man
Мурал створено в 2015 році в рамках фестивалю Art Territory: місто творців. Автор – Arkadiusz Andrejkow. Малюнок знаходиться на стіні галереї мистецтв і деяким перехожим нагадує Френка Сінатру.
«Душа міста»
Автором цього яскравого муралу є вуличний художник з Луцька Андрій Кальков.
Мурал на стіні пивного пабу, що знаходиться теж на вулиці Лесі Українки.
Ще один яскравий малюнок є поруч з тату-салоном.
Мурал поблизу кав'ярні «Золотий дукат»
«Тризуб на Волі»
Цей мурал оселився на стіні, що на проспекті Волі, у 2015 році. Автором є Андрій Присяжнюк (And). Створення ідеї муралу базувалось на значному патріотичному піднесенні, яке захопило українське суспільство.
«Святі мужі Волині»
Мурал створено 2014 року художником Сергієм Радкевичем (псевдонім Teck). Художник присвятив своє графіті волинянам, що загинули на Майдані в Києві. В основу роботи покладений образ людини мішені. Зверху зображений напис «Святі мужі Волині».
«Люблін-Луцьк: одна минувшина на двох»
Автором муралу є Сергій Радкевич, який приурочив його створення до 20-ї річниці співпраці між українським Луцьком та польським Любліном. Мурал зображує два невеликі міста, що мають камерність та затишність. Художник намагався з’єднати в одне коло дві мапи міст – старого Любліна та старого Луцька.
Плюс ще три малюнка на стінах будинків, що на вулиці Богдана Хмельницького:
Малюнок з'явився у дворі багатоповерхівки за адресою вул. Огієнка, 2а.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].