Сестри Тельнюк довели лучан до сліз

04 Квітня 2016
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ, Олег БУРЛАКА

Коли чуєш про заходи, пов’язані з іменем Шевченка, іти на них, чесно кажучи, не дуже й хочеться. Певно, пов’язано це зі нав’язаним шкільною освітою баченням Великого Кобзаря, «монументалізацією» його постаті. Ми звикли до «реве та стогне», «кайдани порвіте» і часто забуваємо, що і є тими «ненародженими», до кого Тарас Григорович звертався свого часу.

Однак сестрам Галі та Лесі Тельнюк концерт за концертом вдається зачепити найглибші нотки в душі слухача та воскресити найглибше у Тарасовому слові.

Сестри переконані, що без Шевченка їхньої музики на слова Оксани Забужко, Станіслава Тельнюка, Ліни Костенко, Василя Стуса не було б. Але лише зараз вони достатньо дорослі, щоб заспівати слова Кобзаря.

2 квітня у рамках всеукраїнського туру «Наш Шевченко» Сестри Тельнюк виступили в Палаці культури м. Луцька у супроводі оркестру Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (м. Львів) (диригент – заслужений артист України Богдан Мочурад).

[caption]
Глядачі купують диски з концертом-фільмом «Наш Шевченко» [/caption]
[caption]
Диски з програмами «Наш Шевченко» та «Дорога зі скла» [/caption]


Програма «Наш Шевченко» - це 13 пісень, унікальний симбіоз тонкого слова Шевченка та проникливої музики Лесі Тельнюк. Перед виконанням кожної композиції Галя Тельнюк розповідала про передісторію появи пісні та власне ставлення до неї. Вона переконана, що потрібно зняти з постамента вусатого Шевченка в кожусі і шапці. Він був і франтом, і філософом, і людиною з особливою долею та талантом.

Галя Тельнюк розповідає, що «вже після першої пісні зал вибухає оплесками та криками «браво», бо відразу відчуває, що до них прийшов новий Шевченко. І це не лише тому, що Леся його особливо, по-жіночому, прочитала, а тому, що це нове бачення його». Леся говорить, що «подяка публіки – це одне, але ще більше торкає, коли дякують оркестранти. Це дорогого коштує, адже дуже часто вони бачать тебе вперше чи вдруге в житті».






Публіка кожну композицію зустрічала емоційно та захопливо. Особливо болісно прослухали пісню «І мертвим, і живим, і ненародженим». «Цей вірш давно був серед улюблених, але в страшні дні розстрілу на Майдані, рядки «скаменіться, недолюдки, діти юродиві!» зазвучали так сильно, що цього не можна було не проспівати».

Волиняни не могли не заусміхатися, коли зі сцени почули давно знайому пісню, але у досить неочікуваній інтерпретації. Сестри Тельнюк виконали пісню «Тиша навкруги» відомого волинського гурту «Тріо Мареничів». Подарунком для публіки булая пісня Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори», виконана сестрами Тельнюк.

[caption]
Галя Тельнюк виконує пісню гурту «Тріо Мареничів» «Тиша навкруги» [/caption]

А композиції «Повертайся живим» на слова Ірини Цілик та «Рядок з автобіографії» («Мої предки були не вбогі» публіка зустріла стоячи і зі сльозами.




"Кожна нація повертається до свого класика й переосмислює його, роблячи сучасним, проектуючи його спадщину на сучасну арт-площину, відкриваючи нові образи та змісти. "ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко" – не данина моді. Ми не намагаємося вскочити у тренд. Ми просто визріли для того, щоб заспівати поезію Тараса Шевченка", – переконані Галя та Леся Тельнюк.

Такі концерти запам’ятовуються на все життя, тому що таку енергетику та емоцію, яку вкладають у свій виступ сестри Тельнюк, певно, не вкладає ніхто. А поєднання зі словами Тараса Шевченка перетворюють концерт в унікальну музичну подію.

Організували концерт в Луцьку мистецьке об’єднання «стендаЛь», Волинська обласна друкарня та Роман Бондарук. До речі, концерт був благодійним. 20 % з кожного викупленого квитка було передано громадській організації «Інсулін» для закупівлі життєво необхідних медикаментів для дітей-діабетиків.

Луцька публіка відгукнулась на заклик мистецтва і кількість відвідувачів концерту потішила. Серед присутніх була молодь, викладачі університетів, представники влади, відомі громадські діячі і бійці АТО.

[caption]
Екс-мер Луцька Богдан Шиба з громадською активісткою Ольгою Бузулук[/caption]
[caption]
Громадський активіст Ігор Семенюк та модель Катерина Собуцька[/caption]
[caption]
Співорганізатор концерту Роман Бондарук з дружиною Оксаною[/caption]
[caption]
Консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі та віце-консул Марек Запур[/caption]
[caption]
КВНщик Стас Ольшевський[/caption]

[caption]
Голова товариства польського мистецтва «Барви рубежів» Григорій Ролінгер[/caption]




[caption]
Голова ГО "Інсулін" Ірина Аксеновська дякує присутнім та сестрам Тельнюк[/caption]


[caption]
Роман Бондарук та сестри Тельнюк[/caption]

[caption]
Мистецьке об'єднання «стендаЛь» та сестри Тельнюк[/caption]

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter