Текст та фото: Софія Гудич
Попереду останній місяць літа, багато хто вже стомився відпочивати, хтось не переставав вчитися, а іншим надважливо дізнаватися щось нове кожного дня. Для тих, хто вже давно у відпустці та тих, хто лише планує її провести продуктивно маємо п’ять розумних книг, які легко зрозуміти кожному. Вони допоможуть відкрити себе та глянути на прості, на перший погляд, речі. Читайте і розвивайтеся разом з нами.
1. Віктор Франкл «Людина у пошуках справжнього сенсу»
Ця книга не лише описує перебування людей в концтаборі, а й розповідає про пошук мотивації для життя. Якщо Вам притаманний нігілізм, то, прочитавши книгу, Ви від нього все ж відмовитеся. В основах логотерапії пояснена людська жага до сенсу, який допомагає людині виживати завжди, навіть без їжі та одягу, без віри та друзів. Що чекає людей, якщо сенс втрачено? Де його знайти зараз та чому його втрата – це проблема сучасного суспільства, де можливості майже необмежені? Про це все читайте та запам’ятовуйте, а краще виписуйте і перечитуйте найважливіше та вчіться шукати сенс, як люди, які у концтаборах майже не мали шансу вижити, рідних яких спалювали в газових камерах, як люди, які переступили через себе і брали одяг з померлих, люди, що вміли сприйняти свої страждання у формі завдання, адже в них були цілі кістки і вони були ще живими, а тому могли мати надію. Ця надія змушувала щодня вставати з нар, то чому нам нині важко підійматися з перин?
[img data=def]10_08_2016_1422721178/lyudyna_u_poshukah_sensu.jpg[/img]
2. Ерік Берн «Ігри, у які грають люди»
Те, як ми себе поводимо, як виходимо з конфліктних ситуацій (або створюємо їх), як маніпулюємо людьми та звинувачуємо наших дітей в їх недоліках – це не певні випадки, а моделі поведінки, які ми засвоїли ще в дитинстві, а точніше ігри, які розпочинали та розвивали наші батьки або наше оточення. В кожного з нас є три Я-стани: батько, дитина та дорослий. Який «ввімкнути» ми обираємо підсвідомо, але іноді варто вміти ці стани «переключити», а книга нас навчить. Серед описаних ігор, які в книзі поділені на групи, Ви знайдете типовий привід для конфліктів у вашої мами, приклад поведінки своєї половинки і навчитеся розрізняти їхні ігри, а, можливо, навіть розкриєте деякі свої, адже Ви можете самі не розуміти, що граєте у «Вдар мене», маніпулюючи так своїми опонентами в різних життєвих іграх.
[img data=def]10_08_2016_1422721178/igry.jpg[/img]
3. Ришард Капусцінський «Автопортрет репортера»
Ви читаєте сучасний репортаж та беретеся за голову? Важко читати незрозумілі тексти чи Ви й самі не знаєте, як описати різні події навколо Вас? Ришард Капусцінський пише в цій книзі про свої спостереження під час подорожей, виділяє перебування в країнах Третього світу. Тут ви читатимете про те, як спілкуватися з людьми і навчитеся розуміти новини під правильним кутом та фільтрувати прочитане, адже людство дивиться лише на те, що показують ЗМІ, а в цей же час у світі може бути щось важливіше і фатальніше. Капусцінський пояснює, що у Третьому світі треба мати або час, або гроші. Також, тут Ви читатимете, як відчути незнайому людину і незнайомі місця.
[img data=def]10_08_2016_1422721178/kapustinskyy.jpg[/img]
4.Veni, vidi, scripsi: Світ у масштабі українського репортажу
Подорожувати – це не лише захоплення, це часто справа, котра потребує самовіддачі. У книзі зібрані найцікавіші репортажі українців про різні куточки світу і України. Від Стрия до Лаосу захоплюємося світом та пізнаємо його характери й обличчя, а також порівнюємо з своїми рідними місцинами, аналізуємо ситуацію і стараємося подумати, то чому ж в Єгипті така цифра жіночих зґвалтувань.
[img data=def]10_08_2016_1422721178/veni_vidi.jpg[/img]
5. Хіроакі Куромія «Зрозуміти Донбас»
Про жителів Донбасу найемоційніше в часи революції 2004-го писала Оксана Забужко, а от американський історик Хіроакі Куромія аналізує без зайвих емоцій, хоч і говорить про своє ставлення до життя на Донбасі. Спосіб життя на цій території пояснений та описаний надзвичайно точно. Саме в цих краях був той самий Дикий Степ, куди втікали ще козаки, шукаючи справжньої волі, саме тут відбувалися шахтарські страйки, які теж могли б стати символом народних рухів за справедливість, але чомусь не здобули такої похвали. Чому Донбас особливий пояснено в книзі детально та досить просто. Без зайвих емоцій, нейтральний автор, історія та географія. Книга – must-have для сучасного українця, що вміє думати.
[img data=def]10_08_2016_1422721178/zrozumity_donbas.jpg[/img]
Схожі публікації
«Таблоїд Волині» провів експеримент і підібрав книги червоного кольору.
10 Липня 2018