«Пташка, зірка та Обрив»: у Музеї Корсаків презентували філософський проєкт. ФОТО

22 Жовтня 2021

Фото: Наталія МАЗЕПА

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулося відкриття проєкту Едуарда Балули «Пташка, зірка, та Обрив». Презентацію влаштували в рамках молодіжної артплатформи «ENTER».

Виставка молодого харківського митця складається з графіки та об'єктів, створених за останній рік. Головним натхненням та центральним образом експозиції стало реальне місце на околицях Харкова, що називається Обрив.

«Обрив являє собою воронку, довкола якої на пагорбах різної висоти все щільно поросло чагарниками. Відчуття крихкості та особливого плину часу панувало там. Усі спроби зрозуміти розміри місця були марними, ніби ті умовні кордони, що я проводив у себе в голові, робили Обрив більшим», – ділиться художник.

За словами автора, такі місця, закарбовуючись у пам'яті, стають частиною внутрішнього пейзажу, синхронізуються з нервовою системою, а згодом «зростаються з м'язами та кістками уподібнюючи тіло ландшафту».

«Місце, історія його походження, стали каталізатором подальших роздумів та приводом для розмови про спільне. Про те, як впливає людина на довкілля, і чи можемо ми й досі користуватися цією застарілою опозицією "людського" і "природного"», – пояснює Едуард Балула.

Як відбувалося відкриття виставкового проєкту «Пташка, зірка та Обрив» – дивіться на фото.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter