Поляки облаштують на Волині унікальну святиню Діви Маріі

09 Квітня 2016
Вперше після завершення Другої світової війни на Волині зведуть санктуарій Діви Марії у Колегіальному костелі Святої Трійці в місті Олика, - повідомляє Польське радіо.

8 квітня оголосили про зведення святині, а єпископу-ординарію Луцької дієцезії Римо-католицької церкви Віталію Скомаровському передали ікону Матері Божої Казимирської – покровительки Волині. Відбулась подія в Королівському замку у Варшаві.

Ікону реставрувала Фундація культурної спадщини. Фундація також провадить реставраційні роботи у Колегіальному костелі Святої Трійці. Роботи розпочались 2013 року і фінансуються польською стороною.

Єпископ Скомаровський розповів, що серед 200 наявних на Волині костелів (станом на 1939 рік), до сьогодні збереглося близько 20. У зв’язку з подіями Другої світової війни на теренах Волині не лишилося жодного санктуарія Діви Марії.

Реставровану ікону Матері Божої Казимирської вперше продемонструють в Конференції єпископату Польщі. Оригінальна ікона Матері Божої з Дитятком була привезена з Палестини в XVII столітті Міколаєм Кшиштофом Радзівіллом і до 1939 року вона знаходилася в Олицькому замку.
Фундація культурної спадщин надала копію, намальовану на дерев’яній основі. Її підготував варшавський консерватор творів мистецтва Анджей Казберук та ґданський художник Томаш Кухарський. Оправу для ікони з позолоченої сріблястої бляхи виконав краківський консерватор Тадеуш Ґалянт.

«Реставрація Колегіального костелу Святої Трійці, що в Олиці, нині є найбільшим проектом відновлювальних робіт, який здійснюється за польський кошт за кордоном», - повідомив президент Фундації культурної спадщини Міхал Лащовський.

Колегіальний костел Святої Трійці на кошти Станіслава Альбрехта Радзівілла був зведений у першій половині XVII століття. Це врятована історична пам’ятка барокового періоду на теренах колишньої Речі Посполитої, пам’ятка найвищого європейського класу, з безцінним інтер’єром, з вівтарем та нагробками родини Радзівіллів. Храм визнано найкрасивішим польським костелом на Волині.

* санктуарій - це особливе місце, визначене місцевим єпископом, до якого можуть приходити паломники і вірні та просити про Божу благодать через заступництво Матері Божої.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter