Полотна гелевою ручкою: відкрилась виставка чорно-білої графіки

07 Березня 2016
Заведено вважати, що на шлях мистецтва стають через бажання вивільнитися від шаблонів, умовностей, без яких і виразити свій внутрішній світ. Лучанка Настя Горобець почала малювати напаки – через те, що подобається чіткість. Саме тому дівчина обрала графіку, розповідає «Слово Волині».

Чорно-білі графічні роботи студентка Настя Горобець, яку лучани також знають як акторку театру «ГаРмИдЕр», виставила в антикафе Innerspace.

«З іншими кольорами поки почуваюся не так певно, як із чорно-білим вирішенням. А з чорним я немов одне ціле. Люблю його», – розповіла Настя.

Назва виставкиа «G15» – це не що інше, які зашифрована кількість робіт, а перша літера – «графіка» (від англійської «graphics») та прізвища Насті.

Молода художниця зізнається, що свідомо не підписувала жодну із робіт. Річ у тім, що минулого року в Галереї мистецтв її графіка вже була представлена на суд глядача. Але з’вилося кілька нових робіт, які концептувально доповнювали вже створені, тож, перш ніж скласти до свого архіву, Настя вирішила їх виставити ще раз.

«Мені не хотілося розшифровувати зображене, підказувати якісь сенси чи натякати. З досвіду минулого року стало зрозумілим, що кожен побачить там своє. Що тільки там не бачать. Часом це і для мене самої відкриття», – пояснила художниця

Кожна із таких робіт, коли потрібно залишати ідеально біле тло, і чіткі лінії та багато дрібних деталей, вимагає великої концентрації, цілковитого занурення в матеріал і абсолютної акуратності. Адже можна, уже завершуючи роботу, зробити необережний рух, поставити крихітну й недоречну пляму, а потім думати, чи давати їй нове «життя». Така робота, до слова, є на цій виставці.

Свої картини Настя Горобець творить гелевою чорною ручкою у вільний час. Тож у натхнення, каже, вірить не завжди. Головне – почати, а далі час зникає. Роботи в художниці охоче купують. Але оригінали вона не продає: може виконати копію на замовлення чи свторити нову.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter