Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків експонується скульптура «Оголена» авторства відомого українського митця Олександра Архипенка.
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків експонується скульптура «Оголена» авторства відомого українського митця Олександра Архипенка.
Про це йдеться на сторінці музею у фейсбуці.
«Вам обов’язково варто побачити цей твір видатного земляка, який прославив Україну на весь світ у таких видах мистецтва, як скульптура, малярство, графіка.
Свого часу митець заснував власні школи у Парижі, Берліні, Нью-Йорку, багато років викладав, є дійсним членом Американської академії мистецтва і літератури.
Твори Архипенка мають за честь експонувати найпрестижніші музеї та галереї світу: Центр Помпіду в Парижі, музей Modern Art та галерея Соломона, Гугенгайма в Нью-Йорку, музеї Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва тощо…
На міжнародних аукціонах Sotheby’s та Christie’s його скульптури сьогодні продаються за, в середньому, від декілька десятків тисяч до декількох мільйонів доларів!
Понад півстоліття ім'я Архипенка офіційне мистецтвознавство замовчувало в Україні, і сьогодні саме час повертати своє собі, що і робить МСУМК.
Дуже цікавим є провенанс (попередня історія) скульптури "Оголена".
На думку мистецтвознавця Д. Горбачова, робота належить до раннього, так званого, "московського періоду" творчості автора і відображає перехідний етап від сецесійної до футуристичної скульптури. Дослідники зауважують, що це перший варіант скульптурного зображення відомого торсу – «Жінка, що зачісує волосся». В основі форми голови – лик давньої української ікони.
Скульптуру фундатори придбали у львівській колекції. Першим власником був рідний брат Олександра Архипенка – Євген Порфирович Архипенко, який проживав у Львові з 1922 по 1928 рік і привіз цю скульптуру зі свого помешкання у Києві. За адресою вулиця Корнякта, 1, був офіс видавництва "Українське пасічництво", де мешкав та працював Євген Архипенко. 1-3 листопада 1928 р. у всіх українських установах Львова відбулися погроми представниками польської влади, в тому числі, і у видавництвах. Цього ж року Є. Архипенко переїхав до Луцька. Далі скульптура опинилася у власників одного із будинків на вулиці Корнякта. Після націоналізації помешкань центральної частини Львова скульптура залишилась у будинку на вул. Корнякта. Її у власників будинку купив львівський колекціонер.
У цій скульптурі Архипенко зобразив характерний жест рук, які, наче німб, огортають маскоподібне обличчя, тут і м’яка округлість, і видовженість пропорцій. "Оголена" – прототип багатьох майбутніх творів Архипенка.
Споглядати його можна довго, тож запрошуємо у Музей. Адже маємо ким пишатись!», – йдеться у дописі.
Завітати до Музею Корсаків можна у будь-який день:
• пн-пт: 12:00-20:00
• сб-нд: 11:00-20:00
Нагадуємо, що кожної середи – вхід безкоштовний.
Адреса музею: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, КРЦ «Адреналін Сіті».
Телефон: 066 142 51 18.