Музей Корсаків відвідали учасники Луцької літературної резиденції. ФОТО
До Музею сучасного українського мистецтва Корсаків завітали відомі культурні діячі
01 Червня 2024
Успішно!
Ще
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) завершує літо-2020 презентацією грандіозного проєкту «Дифузія» у славному місті Вінниця.
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) завершує літо-2020 презентацією грандіозного проєкту «Дифузія» у славному місті Вінниця.
Отже, вже 28 серпня, виставка «Космос Емми Андієвської» у рамках культурно-мистецького проєкту «Дифузія» відбудеться у Вінницькому обласному художньому музеї (вул. Соборна, 21).
Початок о 15:00. Вхід вільний (маска+дистанція).
До слова, у серпні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків продовжив масштабний проєкт «Дифузія», мета якого сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями.
Відтак, на початку серпня виставку під назвою «Космос Емми Андієвської» вперше відкрили на сході України – у Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі, м. Маріуполь та Бердянському художньому музей ім. І.І.Бродського.
Зокрема, вперше проєкт «Дифузія» стартував у місті Івано-Франківськ у лютому цього року. Музей мистецтв Прикарпаття зустрів виставку «Космос Емми Андієвської», де було представлено три десятки картин талановитої мисткині. А, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували у Львові з виставками творів ще й Миколи Кумановського та Емми Андієвської. У червні, після часткового послаблення карантину виставка «Космос Емми Андієвської» відкрилася у Хмельницькому обласному художньому музеї та у Тернополі.
Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія. На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.
Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.
Нагадаємо, ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проєкту «Дифузія» — Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), що в місті Луцьк, його фундатори: Леся та Віктор Корсаки.
***
«Дифузія» об’єднує серію гостьових виставок, що вирушають у першу всеукраїнську, а в перспективі всесвітню подорож, маючи на меті продемонструвати талановитість та творчий потенціал української нації всьому світу.
• «Констеляція». Виставка творів сучасних українських художників, що представляють 7 мистецьких осередків України. Напрямок картин сформований на основі колекції « МСУМК»
• «Космос Емми Андієвської»
• «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»
Суть проєкту – до тридцятиріччя Незалежності України провести 30 виставок сучасного українського мистецтва у всіх регіонах України.
Мета проєкту: Показати геніальність, і талановитість нації. Висвітлити унікальність, автентичність та неповторність українського мистецтва. Представити творчість, креатив та винахідливість, що є генетичним кодом у підсвідомості кожного українця.
Цілі проєкту:
• Зростання доступності сучасного національного мистецтва для кожного жителя України.
• Збільшення аудиторії його поціновувачів у нашій державі, а також за її межами.
• Інтелектуальне та естетичне збагачення відвідувачів музеїв та галерей, через переосмислення та рефлексію сучасних трендів у мистецтві.
• Сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України, через презентацію творчих пошуків провідних сучасних українських художників.
• Посилення взаємодії між музейними інституціями та досягнення синергетичного ефекту від співпраці, задля інтенсифікації розвитку культури української нації.
З метою збереження культурної спадщини України по закінченню кожної виставки в рамках проєкту “Дифузія” Музей сучасного українського мистецтва Корсаків дарує у довічне користування одну з робіт митців Емми Андієвської, або ж Миколи Кумановського. Слід зазначити також те, що даний довготривалий проєкт є цілою мистецькою подією, яка дозволить кожному відкрити багатогранність українського мистецтва.
Довідково:
Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.
До Музею сучасного українського мистецтва Корсаків завітали відомі культурні діячі
01 Червня 2024
Виставку розмістили у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків
05 Травня 2024
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків організували «Літературну вітальню»
18 Листопада 2023