Музей Корсаків відвідали учасники Луцької літературної резиденції. ФОТО
До Музею сучасного українського мистецтва Корсаків завітали відомі культурні діячі
01 Червня 2024
Успішно!
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) завершує літо-2020 презентацією грандіозного проєкту «Дифузія» у славному місті Вінниця.
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) завершує літо-2020 презентацією грандіозного проєкту «Дифузія» у славному місті Вінниця.
Отже, вже 28 серпня, виставка «Космос Емми Андієвської» у рамках культурно-мистецького проєкту «Дифузія» відбудеться у Вінницькому обласному художньому музеї (вул. Соборна, 21).
Початок о 15:00. Вхід вільний (маска+дистанція).
До слова, у серпні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків продовжив масштабний проєкт «Дифузія», мета якого сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями.
Відтак, на початку серпня виставку під назвою «Космос Емми Андієвської» вперше відкрили на сході України – у Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі, м. Маріуполь та Бердянському художньому музей ім. І.І.Бродського.
Зокрема, вперше проєкт «Дифузія» стартував у місті Івано-Франківськ у лютому цього року. Музей мистецтв Прикарпаття зустрів виставку «Космос Емми Андієвської», де було представлено три десятки картин талановитої мисткині. А, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували у Львові з виставками творів ще й Миколи Кумановського та Емми Андієвської. У червні, після часткового послаблення карантину виставка «Космос Емми Андієвської» відкрилася у Хмельницькому обласному художньому музеї та у Тернополі.
Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія. На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.
Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.
Нагадаємо, ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проєкту «Дифузія» — Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), що в місті Луцьк, його фундатори: Леся та Віктор Корсаки.
***
«Дифузія» об’єднує серію гостьових виставок, що вирушають у першу всеукраїнську, а в перспективі всесвітню подорож, маючи на меті продемонструвати талановитість та творчий потенціал української нації всьому світу.
• «Констеляція». Виставка творів сучасних українських художників, що представляють 7 мистецьких осередків України. Напрямок картин сформований на основі колекції « МСУМК»
• «Космос Емми Андієвської»
• «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»
Суть проєкту – до тридцятиріччя Незалежності України провести 30 виставок сучасного українського мистецтва у всіх регіонах України.
Мета проєкту: Показати геніальність, і талановитість нації. Висвітлити унікальність, автентичність та неповторність українського мистецтва. Представити творчість, креатив та винахідливість, що є генетичним кодом у підсвідомості кожного українця.
Цілі проєкту:
• Зростання доступності сучасного національного мистецтва для кожного жителя України.
• Збільшення аудиторії його поціновувачів у нашій державі, а також за її межами.
• Інтелектуальне та естетичне збагачення відвідувачів музеїв та галерей, через переосмислення та рефлексію сучасних трендів у мистецтві.
• Сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України, через презентацію творчих пошуків провідних сучасних українських художників.
• Посилення взаємодії між музейними інституціями та досягнення синергетичного ефекту від співпраці, задля інтенсифікації розвитку культури української нації.
З метою збереження культурної спадщини України по закінченню кожної виставки в рамках проєкту “Дифузія” Музей сучасного українського мистецтва Корсаків дарує у довічне користування одну з робіт митців Емми Андієвської, або ж Миколи Кумановського. Слід зазначити також те, що даний довготривалий проєкт є цілою мистецькою подією, яка дозволить кожному відкрити багатогранність українського мистецтва.
Довідково:
Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.